• Alfaloji Akademi'de yeni NLP kursu yayımlandı! Ücretsiz şekilde kayıt olup kursa katılım sağlayabilirsiniz.

Egoist - Ulaşılmaz olmak ya da olmamak

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
607
Ulaşılmaz olmak, nasıl ulaşılmaz olunur?
Selam beyler. Bu başlığı açacaktım fakat uygun kategoriyi bulamadım düşündüm düşündüm nereye açsam diye uygun kategori olmayınca yeni kategori açtım. Hayata Dair burada tecrübelerinizi genel manada paylaşabilirsiniz. Dursun kalabalık görünsün maksat siteye giren hemen çıkmasın para kazanalım.

Öncelikle beyler bu tarz bir şey yazmıştım daha önce blogda. Oradan beni takip edenler bilirler. Orada paylaştığım bir sözle başlamak istiyorum olaya.
Bizim halk zayıflığı sevmiyor. Bir ortamda mütevazı olmaya kalkarsanız saygı hemen azalmaya başlar, hissedersiniz.
- Nuri Bilge Ceylan
Bu sözü kazıyın hafızanızın bir yerine, not alın odanıza asın, elinize kolunuza dövme yaptırın yapın bir şeyler. Defalarca ve defalarca bu sözün doğruluğuna şahit olup kahrolacaksınız. Çünkü ben defalarca ve defalarca bu sözün doğruluğuna şahit olup kahroldum. Kendi tecrübe ettiğim şeylerin doğruluğuna inanırım. Tecrübelerime güvenirim her zaman. Hele bir de böyle bir üstat böyle bir söz söylemişse daha ne olsun?

Aranızda bazıları benim gerçek fotoğrafımı gördü, bir çoğunuzda fotoğrafım var, bir çoğunuzla telefon görüşmesi yaptık, bir çoğunuzla mesajlaştık. Söylediğim gibi bu konuyla ilgili blogda da bahsetmiştim ve blogda paylaştığım fotoğraflarımı ve sosyal medya bağlantılarımı kaldırdım. Yine ulaşabilirsiniz bana biraz arayarak ama gerek yok amk kimim ki ben? Bak yine yaptım egoist olamıyorum. Bakıyorum şu sosyal medyaya, sanala herkes gizemli takılıyor kitlelerine bakıyorum herkes adamın bir sözüne bakıyor. "Ağbi adam manipüle ediyo yğha" demeyin. Bu tamamen insanların kendi salaklığı. Hayatlarını başka birilerine adayanlar var, her şeyin o adamın ağzından çıkacak 2 çift söze baktığını düşünen bir kitle var. Benim amacım bu kitleyi topluma kazandırabilmek.

Nasıl ulaşılamaz olunur? Ulaşılamaz olmak ne kazandırır?
Konuyu saptırıyorum yazacak çizilecek o kadar çok şey var ki merak etmeyin hepsinden tek tek bahsedeceğim. Uzun bir zaman var önümüzde yeni başlıyoruz. Her neyse lafı pek uzatmadan konuya geleceğim. Adam blogda yorum yapıyor veya iletişim kısımından benimle iletişime geçiyor. "Abi sana ulaşmam lazım acil hızlı sohbet edebileceğimiz bir yer varsa sosyal medya hesapların veya numaran bana ver konuşalım" diyor. Abi demene gerek yok belki aynı yaştayızdır diyerek konuya giriyorum ve bana ulaşabileceği hesaplarımı veriyorum. Adamla 3-5 kelam ediyoruz, sonra bakıyorum benden küçük olduğunu bildiğim adam benimle küstahça konuşup saygısını azaltıyor. Bakın beyler ben her zaman belirtiyorum yaşımı defalarca belirttim. Aşağı yukarı hepiniz benimle aynı yaştasınız. Forum yaş sınırını 17 tuttum fakat yaşı tutmayanlar yaşını 17 gibi gösterip kaydolduğuna adım gibi eminim. Hiçbir derdim problemim yokken durup dururken blog kurdum. Aklıma o kadar çok şey geliyor ki artık bir süreden sonra bunlar aklında kalmıyor bir yerlere dökmek istiyorsun. Ne yapsam ne yapsam derken blog kurayım dedim oraya yazıp çizmeye başladım. Çok kitap okudum çok makale okudum çok araştırdım. Severim araştırmayı. Bir kelime öğrenir onun peşinden sürüklenirim. Bu nedenle bildiklerim aklımda duracağına bir kenarda dursun arada dönüp okurum dedim. Hiçbir yerde reklam yapmadığım halde baktım okunuyor, yorumlar falan geliyor mutlu oldum. Dedim ki ulan harbiden de insanların elinden tutulmaya ihtiyacı varmış. Forum projesini aklıma koydum. Destek istedim destek olan olmadı. Sitemli değilim bu konuda. Sonuçta tanımadığınız biriyim niye forum için bağışta bulunasınız ki?

Ulaşılamaz görünmek için ne yapmalıyım?
Bana özelden soranlar oluyor, çok para kazanıyor musun diye. Bakın beyler ben bu işlere bulaşmasam açık ve net söylüyorum cebimde hiç yoktan fazladan 2.000TL olacaktı. Dolandırılmadım mı, bilmediğimden yanlış şeyler mi almadım, bozuk olmadığı halde anlamadığım için boşu boşuna ücret mi ödemedim. Çok şey geldi yani başıma. Çok paralar kazanmadım hatta hiç kazanmadım. İleride kazanmayı düşünüyorum ama Cem Yılmaz demiş ya “Ben para için bir şey yapmadım, bir şey yaptım para etti." diye. Bakarsınız öyle olur sevdiğim şeyi yapıyorum. Bilmiyorum üzerime bir misyon yüklenmiş gibi hissediyorum. İçim rahat etmiyor blogda kimi zaman uykumdan feragat ederek yazı girdim gecelerin 3-4'üne kadar. Halbuki yapsaydım başkaları gibi 3-5 cümle bir şey yazıp liste halinde yazarak sanki evrenin sırlarını açıklıyormuş gibi "Erkeğin yapmaması gereken 5 davranış","Kızların sevdiği 5 erkek özelliği" gibi yazsaydım ve içine hiçbir işe yaramayan çöp bilgilerle doldurup sırf yazmış olmak için yazsaydım daha çok değer görürdüm ama neyse.

Konu dağıldıkça dağılıyor. Bakıyorum adama sağdan soldan topladığı şeyleri sanki kendisi yazmış gibi göstererek bir sürü prim yapıp bir sürü erkeği de peşinde sürükleyerek bir çift sözüne bıraktırıyor. Herkes adamın ağzından çıkacak sözleri merak ediyor. Ulan o adam kim ki senin hayatın ona bağlı olsun? Bizler sanalda olan insanlarız, sanalda kalmak gibi bir niyetim yok görüşebildiğim kadar kişiyle görüşeceğim. Lakin bedava blogger kurup içine işe yaramaz çöp bilgilerle doldurup hatta kendin tecrübe etmediğin şeyleri yazıp kendini mükemmel biriymiş gibi gösteriyorsun. Egon tatmin oluyor herkes ağzına bakıyor. Adam internet sitesini kapatıp gitse ne olacak peki? Dön reis özledik reis sensiz biz ne yaparız reis diye ağlayacak mısınız?

Herkes kendini bu mecrada mükemmel gösteriyor, mükemmel göstermezse kitleleri peşinde sürükleyemez. Bu yüzden gizemli olmak zorunda. Adama bakıyorsun çok güzel şeyler yazıyor anlamlı anlamlı konuşuyor. Fotoğrafına bakıyorsun o yazıları yazan adamla fotoğraftaki adamın hiç alakası yok. Peki bundan kime ne? Yani niye çok üst düzey bir şey bekliyorsunuz. Gerçekten adam o kadar üst düzey olsa o kadar dibe çöker miydi? Ya da s*kinde olur muydunuz adamın? Yapmayın beyler. Ben bu mecranın geçici olduğunu bildiğim için elimden geldiğince mütevazi olmaya çalışıyorum ama kodumun mecrasında bir çok insandan daha çok şey bildiğime eminim. Sadece kafanızda mükemmel bir profil çiziyorsunuz gerçekte gördüğünüz kişi o profile uymayınca saygınız düşüyor. Sizin kafanızdaki mükemmel profil umursamaz, vurdum duymaz, yazdığınızda cevap vermeyen kişiler.

Geçenlerde şahit olduğum bir durum bu. Adam belli ki sosyal medyaya az giriyor belki interneti az belki mesaj atanı yok bu yüzden whatsappa az bakıyor. Ya da gerçekten yoğun bir hayat yaşıyor ki sosyal medyaya bakma fırsatı olmuyor. Bir kaç saatte bir cevap veriyor. Bakıyorum adamın ağzının içine bakıyorlar. "Geç cevap veriyor ama gerçekten çok meşgul bir hayat yaşıyor." Meşguliyetinin a*mına koyim. Sanırsın evrenin sırlarını çözüyor p*zevenk. Girmeyerek kendini güya gizemli gösteriyor, geç cevap vererek gerçekte çok yoğun ve mükemmel bir hayat yaşadığını düşündürtüyor. Ben burada size atıp tutarım, şöyle zenginim böyle meşgul hayatım var şöyle s*kerim şöyle sokarım diye. Nereden bileceksiniz gerçekte öyle olmadığımı değil mi ama?

Peki ben ne yapıyorum? Yardım isteyen adamları kaile alıp elimden geldiğince yardım ediyor, 3 kelimelik yardım çağrına paragraflar uzunluğunda cevap veriyorum sırf yardımım dokunsun diye. Sen ne düşünüyorsun "bu bana bu kadar erken ve uzun cevap yazdıysa kesin boş adamdır, boş hayat yaşamasa niye erkenden yazsın" diyorsun. Çok şahit oldum bakın beyler mükemmel hayat yaşamıyorum berbat bir hayatım var ama çırpınıyorum sürekli. Babamdan ev arsa araba dükkan şirket vs kalmayacak. Babamla görüşmüyorum bile. Bıraksa bıraksa borç bırakır o bana. Bugün kazanıp ertesi gün yiyorum. Öyle hayatımı geçirmeye çalışıyorum.

Benim tek farkım insanlara değer vermek. İnsanı insan olduğu için gerçekten değer verip dikkatimi ona odaklayarak yardım etmeye çalışmak. Görüyorum ki bu bir çok insanın gözünde bana karşı olan saygısını yitirmesine sebep oluyor. Gerçekte de çok yaşadım bu durumu. Sonradan değişeceklerini bile bile bir çok kişiye yardımcı oldum, olduk. Sonrasında senin yarattığın adam seni tanımaz oluyor. Olsun varsın önemli değil. İnsanlara faydalı olup bir kaç kişinin hayatını değiştirip düzeltelim de unutulalım önemli değil. O kişi de gerçeği biliyor ben de biliyorum.

Velhasıl-ı kelam beyler değer görmek istiyorsanız egoist olun. Size mesaj atana 3 gün sonra cevap verip meşgul bir hayat yaşıyorum deyin. Kısa cevap verin, s*klemeyin. B*k bataklığında yüzüyor olsanız dahil hayatınız mükemmelmiş gibi gösterin. Her yerde işe yarıyor.

Son olarak en sevdiğim adamlardan olan Mustafa Ak videosu ile noktayı koyuyorum.

 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
89
Yaş
20
Şehir
Antalya
Bir yere kadar okudum unutmayım diye yazıyı okumayı bitirmeden yazayım dedim.Gerçekten de biri soru sorduğu zaman siklemediğinde ağzına bakılan adam oluyorsun,ama karşındakinin iyiliğini isteyip sorusu hakkında uzunca bişeyler yazdığın zaman seni siklemez oluyor bu çok boktan bi durum ve ben dersimi aldım dostum :D
 

Hunter

Üye
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
13
Yaş
20
Şehir
Samsun
Ne
Ulaşılmaz olmak, nasıl ulaşılmaz olunur?
Selam beyler. Bu başlığı açacaktım fakat uygun kategoriyi bulamadım düşündüm düşündüm nereye açsam diye uygun kategori olmayınca yeni kategori açtım. Hayata Dair burada tecrübelerinizi genel manada paylaşabilirsiniz. Dursun kalabalık görünsün maksat siteye giren hemen çıkmasın para kazanalım.

Öncelikle beyler bu tarz bir şey yazmıştım daha önce blogda. Oradan beni takip edenler bilirler. Orada paylaştığım bir sözle başlamak istiyorum olaya.


Bu sözü kazıyın hafızanızın bir yerine, not alın odanıza asın, elinize kolunuza dövme yaptırın yapın bir şeyler. Defalarca ve defalarca bu sözün doğruluğuna şahit olup kahrolacaksınız. Çünkü ben defalarca ve defalarca bu sözün doğruluğuna şahit olup kahroldum. Kendi tecrübe ettiğim şeylerin doğruluğuna inanırım. Tecrübelerime güvenirim her zaman. Hele bir de böyle bir üstat böyle bir söz söylemişse daha ne olsun?

Aranızda bazıları benim gerçek fotoğrafımı gördü, bir çoğunuzda fotoğrafım var, bir çoğunuzla telefon görüşmesi yaptık, bir çoğunuzla mesajlaştık. Söylediğim gibi bu konuyla ilgili blogda da bahsetmiştim ve blogda paylaştığım fotoğraflarımı ve sosyal medya bağlantılarımı kaldırdım. Yine ulaşabilirsiniz bana biraz arayarak ama gerek yok amk kimim ki ben? Bak yine yaptım egoist olamıyorum. Bakıyorum şu sosyal medyaya, sanala herkes gizemli takılıyor kitlelerine bakıyorum herkes adamın bir sözüne bakıyor. "Ağbi adam manipüle ediyo yğha" demeyin. Bu tamamen insanların kendi salaklığı. Hayatlarını başka birilerine adayanlar var, her şeyin o adamın ağzından çıkacak 2 çift söze baktığını düşünen bir kitle var. Benim amacım bu kitleyi topluma kazandırabilmek.

Nasıl ulaşılamaz olunur? Ulaşılamaz olmak ne kazandırır?
Konuyu saptırıyorum yazacak çizilecek o kadar çok şey var ki merak etmeyin hepsinden tek tek bahsedeceğim. Uzun bir zaman var önümüzde yeni başlıyoruz. Her neyse lafı pek uzatmadan konuya geleceğim. Adam blogda yorum yapıyor veya iletişim kısımından benimle iletişime geçiyor. "Abi sana ulaşmam lazım acil hızlı sohbet edebileceğimiz bir yer varsa sosyal medya hesapların veya numaran bana ver konuşalım" diyor. Abi demene gerek yok belki aynı yaştayızdır diyerek konuya giriyorum ve bana ulaşabileceği hesaplarımı veriyorum. Adamla 3-5 kelam ediyoruz, sonra bakıyorum benden küçük olduğunu bildiğim adam benimle küstahça konuşup saygısını azaltıyor. Bakın beyler ben her zaman belirtiyorum yaşımı defalarca belirttim. Aşağı yukarı hepiniz benimle aynı yaştasınız. Forum yaş sınırını 17 tuttum fakat yaşı tutmayanlar yaşını 17 gibi gösterip kaydolduğuna adım gibi eminim. Hiçbir derdim problemim yokken durup dururken blog kurdum. Aklıma o kadar çok şey geliyor ki artık bir süreden sonra bunlar aklında kalmıyor bir yerlere dökmek istiyorsun. Ne yapsam ne yapsam derken blog kurayım dedim oraya yazıp çizmeye başladım. Çok kitap okudum çok makale okudum çok araştırdım. Severim araştırmayı. Bir kelime öğrenir onun peşinden sürüklenirim. Bu nedenle bildiklerim aklımda duracağına bir kenarda dursun arada dönüp okurum dedim. Hiçbir yerde reklam yapmadığım halde baktım okunuyor, yorumlar falan geliyor mutlu oldum. Dedim ki ulan harbiden de insanların elinden tutulmaya ihtiyacı varmış. Forum projesini aklıma koydum. Destek istedim destek olan olmadı. Sitemli değilim bu konuda. Sonuçta tanımadığınız biriyim niye forum için bağışta bulunasınız ki?

Ulaşılamaz görünmek için ne yapmalıyım?
Bana özelden soranlar oluyor, çok para kazanıyor musun diye. Bakın beyler ben bu işlere bulaşmasam açık ve net söylüyorum cebimde hiç yoktan fazladan 2.000TL olacaktı. Dolandırılmadım mı, bilmediğimden yanlış şeyler mi almadım, bozuk olmadığı halde anlamadığım için boşu boşuna ücret mi ödemedim. Çok şey geldi yani başıma. Çok paralar kazanmadım hatta hiç kazanmadım. İleride kazanmayı düşünüyorum ama Cem Yılmaz demiş ya “Ben para için bir şey yapmadım, bir şey yaptım para etti." diye. Bakarsınız öyle olur sevdiğim şeyi yapıyorum. Bilmiyorum üzerime bir misyon yüklenmiş gibi hissediyorum. İçim rahat etmiyor blogda kimi zaman uykumdan feragat ederek yazı girdim gecelerin 3-4'üne kadar. Halbuki yapsaydım başkaları gibi 3-5 cümle bir şey yazıp liste halinde yazarak sanki evrenin sırlarını açıklıyormuş gibi "Erkeğin yapmaması gereken 5 davranış","Kızların sevdiği 5 erkek özelliği" gibi yazsaydım ve içine hiçbir işe yaramayan çöp bilgilerle doldurup sırf yazmış olmak için yazsaydım daha çok değer görürdüm ama neyse.

Konu dağıldıkça dağılıyor. Bakıyorum adama sağdan soldan topladığı şeyleri sanki kendisi yazmış gibi göstererek bir sürü prim yapıp bir sürü erkeği de peşinde sürükleyerek bir çift sözüne bıraktırıyor. Herkes adamın ağzından çıkacak sözleri merak ediyor. Ulan o adam kim ki senin hayatın ona bağlı olsun? Bizler sanalda olan insanlarız, sanalda kalmak gibi bir niyetim yok görüşebildiğim kadar kişiyle görüşeceğim. Lakin bedava blogger kurup içine işe yaramaz çöp bilgilerle doldurup hatta kendin tecrübe etmediğin şeyleri yazıp kendini mükemmel biriymiş gibi gösteriyorsun. Egon tatmin oluyor herkes ağzına bakıyor. Adam internet sitesini kapatıp gitse ne olacak peki? Dön reis özledik reis sensiz biz ne yaparız reis diye ağlayacak mısınız?

Herkes kendini bu mecrada mükemmel gösteriyor, mükemmel göstermezse kitleleri peşinde sürükleyemez. Bu yüzden gizemli olmak zorunda. Adama bakıyorsun çok güzel şeyler yazıyor anlamlı anlamlı konuşuyor. Fotoğrafına bakıyorsun o yazıları yazan adamla fotoğraftaki adamın hiç alakası yok. Peki bundan kime ne? Yani niye çok üst düzey bir şey bekliyorsunuz. Gerçekten adam o kadar üst düzey olsa o kadar dibe çöker miydi? Ya da s*kinde olur muydunuz adamın? Yapmayın beyler. Ben bu mecranın geçici olduğunu bildiğim için elimden geldiğince mütevazi olmaya çalışıyorum ama kodumun mecrasında bir çok insandan daha çok şey bildiğime eminim. Sadece kafanızda mükemmel bir profil çiziyorsunuz gerçekte gördüğünüz kişi o profile uymayınca saygınız düşüyor. Sizin kafanızdaki mükemmel profil umursamaz, vurdum duymaz, yazdığınızda cevap vermeyen kişiler.

Geçenlerde şahit olduğum bir durum bu. Adam belli ki sosyal medyaya az giriyor belki interneti az belki mesaj atanı yok bu yüzden whatsappa az bakıyor. Ya da gerçekten yoğun bir hayat yaşıyor ki sosyal medyaya bakma fırsatı olmuyor. Bir kaç saatte bir cevap veriyor. Bakıyorum adamın ağzının içine bakıyorlar. "Geç cevap veriyor ama gerçekten çok meşgul bir hayat yaşıyor." Meşguliyetinin a*mına koyim. Sanırsın evrenin sırlarını çözüyor p*zevenk. Girmeyerek kendini güya gizemli gösteriyor, geç cevap vererek gerçekte çok yoğun ve mükemmel bir hayat yaşadığını düşündürtüyor. Ben burada size atıp tutarım, şöyle zenginim böyle meşgul hayatım var şöyle s*kerim şöyle sokarım diye. Nereden bileceksiniz gerçekte öyle olmadığımı değil mi ama?

Peki ben ne yapıyorum? Yardım isteyen adamları kaile alıp elimden geldiğince yardım ediyor, 3 kelimelik yardım çağrına paragraflar uzunluğunda cevap veriyorum sırf yardımım dokunsun diye. Sen ne düşünüyorsun "bu bana bu kadar erken ve uzun cevap yazdıysa kesin boş adamdır, boş hayat yaşamasa niye erkenden yazsın" diyorsun. Çok şahit oldum bakın beyler mükemmel hayat yaşamıyorum berbat bir hayatım var ama çırpınıyorum sürekli. Babamdan ev arsa araba dükkan şirket vs kalmayacak. Babamla görüşmüyorum bile. Bıraksa bıraksa borç bırakır o bana. Bugün kazanıp ertesi gün yiyorum. Öyle hayatımı geçirmeye çalışıyorum.

Benim tek farkım insanlara değer vermek. İnsanı insan olduğu için gerçekten değer verip dikkatimi ona odaklayarak yardım etmeye çalışmak. Görüyorum ki bu bir çok insanın gözünde bana karşı olan saygısını yitirmesine sebep oluyor. Gerçekte de çok yaşadım bu durumu. Sonradan değişeceklerini bile bile bir çok kişiye yardımcı oldum, olduk. Sonrasında senin yarattığın adam seni tanımaz oluyor. Olsun varsın önemli değil. İnsanlara faydalı olup bir kaç kişinin hayatını değiştirip düzeltelim de unutulalım önemli değil. O kişi de gerçeği biliyor ben de biliyorum.

Velhasıl-ı kelam beyler değer görmek istiyorsanız egoist olun. Size mesaj atana 3 gün sonra cevap verip meşgul bir hayat yaşıyorum deyin. Kısa cevap verin, s*klemeyin. B*k bataklığında yüzüyor olsanız dahil hayatınız mükemmelmiş gibi gösterin. Her yerde işe yarıyor.

Son olarak en sevdiğim adamlardan olan Mustafa Ak videosu ile noktayı koyuyorum.

Fikirlerine katılıyorum kardeşim ancak şöylede bir durum var bu dünyada iyi insanlar vefalı insanlarda var bu yazının bir çok arkadaşımaya yararlı olacağına eminim güzel bir yazı hazırlamışsın samimi ve doğaçlama olarak ele almışsın doğrusuda buya zaten. “Doğal olun Kendiniz Olun Meşgul olun Ulaşılamaz Olun.”
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
155
Şehir
İçel
Çok haklı bir post her soru sorduğumda yardımcı olmaya çalışan adam gibi adamdır kendisi.Galiba insanları köle edeceksiniz demediğin için kaybediyorsun geçen incide okuduğum birşeyde birine kendinizi cin olduğunuza inandırabilirsiniz diyordu aq RW:QRWQRFSA
 
Mobile app for XenForo 2 by Appify
Üst