Egom

Insan iliskilerinde egom bana cok zarar veriyor,insanlari istemeden de olsa kendimden kucuk goruyorum farketmesem de asagiliyorum.

Bu durumu nasil asabilirim ?

Aşmak zorunda değilsin.İnsanlara mütevazi bir şekilde yaklaştığında senin ağzına sıçmak için zaman kollayacaklardır.Boşver iyisin böyle.
Dedigin olayi yasadim ne kadar iyi davrandiysam ezmeye calistilar fakat suan arkadaslarim iki elin parmagini gecmez gitgide yalnizlasiyorum

O zaman yalnızlığınla dost olmayı öğreniceksin.Yalnızlık insanoğluna hep çekilmesi gerekilen bir acı olarak dayatıldı.Ama yalnız kalmak acı bir olay değil tam tersi insana alıştığı zaman sınırsız bir mutluluğun kapısını aralıyor.Bu kapının ardında ne boş konuşan insanlar var ne de canını sıkmaya yeltenenler.Kendi başınasın ve güçlüsün,sadece o kapıyı aralaman gerek.

İnsan doğası itibariyle daima kendisinden daha iyisini istemez.HERKES İHANET EDER.İHANET ETMEK VEYA EDİLMEK İSTEMİYORSAN DOĞRU BİR KARAR.SENİN HAYATIN SENİN SEÇİMLERİN.HANGİSİ HOŞUNA GİDİYORSA DOSTUM...

ahhh ahh bahsettiğin şey keşke ego olsa :( bu aşağılık kompleksinin en saf-yoğun- halinden başka bir şey değil dostum detaylı bilgi için sevgili adminimizi buraya davet ediyorum

Sigma

Meraklı Üye
Üye
Yukarıdaki arkadaşlara katılmıyorum özgüvenli ve bağımsız olursan insanlara gerektiği değeri verirsen sana kimse birşey yapamaz ego iyi birşey değildir öncelikle karşındakine hak ettiği değeri ver kendine de hak ettiğin değeri ver ama kendini belli konularda yetersiz gmrüyorsan kendine hakaret etmek yerine kendini sev yine iyi bir değer ver ama o değerin içini doldur bir hobin filan olsun

Yukarıdaki arkadaşlara katılmıyorum özgüvenli ve bağımsız olursan insanlara gerektiği değeri verirsen sana kimse birşey yapamaz ego iyi birşey değildir öncelikle karşındakine hak ettiği değeri ver kendine de hak ettiğin değeri ver ama kendini belli konularda yetersiz gmrüyorsan kendine hakaret etmek yerine kendini sev yine iyi bir değer ver ama o değerin içini doldur bir hobin filan olsun
Dostum ben sorunumu buldum ben bu sistemi kabullenmek yerinr sistemden nefret ediyordum o yuzden etrafa negatiflik saciyordum.

Sistemden nefret etmeyi kırmızı hapın bir yan etkisi olarak görüyorum.Ot gibi yaşayıp "mutlu" olacağıma bazı şeylerin farkında olarak yalnız yaşamayı tercih ediyorum.Unutmayın kırmızı hap asla sadece kadınlar için bir rehber olmadı.

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Ego geçici olarak işe yarayabilir. Örneğin ben egolu olsam kendimi allahuekber dağlarında gibi göstersem daha çok insan merak edip peşimden sürüklenecekti. Ben insanlara gerçekleri samimi bir dille sundum daha az bir kitle peşime takıldı. Uzun vadede ego işe yaramaz ama kısa vadede yarayabilir. Egonu parçalamanı öneririm samimiyetten yanayım ben. Herkes böyle düşünmez yani insanlar egolu olmanı ister bilgisiz cahil insanlar egona göre seninle olur. Gerçekten kaliteli arkadaşlıklar edinmek istiyorsan egonu parçalamalısın. S*ksen alınmam dedikleri kıvama gelmelisin. Yeri geldiğinde kendinle dalga geçebilmelisin. Ben kendimle dalga geçebiliyorum karşıdakinin de böyle yapmasına izin veriyorum ama karşıdaki biliyor izin vermesem böyle bir şey yapamayacağını. Ve karşıdaki çok iyi biliyor bilgi konusunda ondan üstün olup onu istersem ezebileceğimi. Lakin ne gerek var be kanka.

Bütün bunların haricinde iyi olduğun bir konuda ego yapabilirsin. İlla yapacaksan iyi olduğun bir konuda yapmalısın yap yani. İyi resim çizebiliyorsan bununla övünebilirsin. Çünkü o beceriyi emek vererek elde ettin. Emek verdiğin iyi olduğun bir konuda ego yapmak seni aciz değil güçlü gösterir. İnsanlar güce tapar. Yersiz ego yapmaktansa yerinde ego iyidir.