• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Elalem Ne der Bırak Artık !

Rider22

Üye
1-Elalemin ağzı torba değil ki büzesin, sen istersen ağzınla kuş tut insanlar o kuş zaten ölmüştü derler. Dışarda gördüğün hiçbir insanı etki alanına alma onlara değer verme ve zihninin kapılarını açma onlara. Başkalarının ne düşüneceğini ve hakkında ne konuşacaklarını umursama empati kurma acaba ne düşünüyorlar diye.

2- Kontrol edebildiğim şeylere odaklanmalıyım kendi sözlerime , davranışlarıma,fikirlerime,kararlarıma,hareketlerime bunlar benim kontrol edebildiğim şeyler . Ben insanların hareketlerini , davranışlarını, sözlerini,fikirlerini, kararlarını değiştiremem ne yaparsam yapayım bunlar benim kontrol dışında olan şeyler öyleyse neden o insanların bu değiştirmediğim şeylerine odaklanayım ki bu çok saçma .

3- Etki alanıma yani duygu ve düşünce alanıma herkesi doldurmamalıyım eğer böyle yaparsam herkesi çokça takarım ve herkesin sözlerini, davranışlarını, hareketlerini umursarsam- Y A Ş A Y A M A M - Bu konuda çok ama çok bencil olmalıyım tanımadığım ve hayatımda gram anlamı bulunmayan bu insanlara bu kapıları açmıyorum ve açmayacağım asla ve asla bu kapıları yalnızca hayatımda değer verdiğim ve benim için bir anlama sahip insanlara açacağım .

4-Hareketlerim , davranışlarım, sözlerim, kararlarım , fikirlerim doğrultusunda hiç ama hiç kimseye hesap vermek zorunda değilim bu dünyaya kendimi yaşamak için geldim kendi varlığımı ortaya koymak için ve her zaman ana yasalarım olmalı insanlara karşı bana yapabilecekleri şeylerin veya yapamayacakları şeylerin sınırını bilmek zorundalar.

5-Herkesi memnun E D E M E M E M , yaptıklarımı beğenmeyen, hoşuna gitmeyen , beni yıkıcı bir şekilde eleştiren insanlar her zaman olacak o yüzden ben hayatta yaptıklarımdan mutlu ve doyumluysam , olumlu sonuçlarda alıyorsam doğru yoldayım demektir.

Tyler

Üye
Eskiden şapkayı ters taksam acaba benim hakkımda nasıl düşünürler ? babam bana serseri mi der ? gibi aptalca sorular sorardım kendime.
şimdi ise saçımın birazını maviye boyamayı düşünüyorum. :D kesinlikle diyorum ki elalem ne der diye düşünmeyin. ne istiyorsanız onu yapın.

Rider22

Üye
Eskiden şapkayı ters taksam acaba benim hakkımda nasıl düşünürler ? babam bana serseri mi der ? gibi aptalca sorular sorardım kendime.
şimdi ise saçımın birazını maviye boyamayı düşünüyorum. :D kesinlikle diyorum ki elalem ne der diye düşünmeyin. ne istiyorsanız onu yapın.
Dostum kesinlikle boya saçlarını tavsiye ediyorum özellikle gri rengi diğer insanlardan farklı bir yanın olsun