Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Elindeki gücü daha güçlü olmak için kullan !

Bu hayata yaklaşık 3-3.5 kg olarak gözlerinizi açtınız yeri geldi ağladınız yeri geldi güldünüz,şu an 15-20-25 artık hangisiyse bir yaşa geldiniz ve muhtemelen hayatınızdan bir sürü kişi geçti.Kimi zaman başarılarınız oldu kimi zaman ise başarısızlık içinde yüzdünüz ve tüm bunlar yaşanırken aslında yaptıklarınızı çevreniz için yaptığınızı farkettiniz mi ? Yani param olursa,başarılı olursam,iyi bir fizik yaparsam,mizah yapmasını başarabilirsem,sosyal çevrem genişlerse vs insanlar beni sever,insanlar bana daha çok değer verir diyerek hep bir şeylerin peşinde koştunuz yada koşmaya devam ediyorsunuz.Heh şimdi bir durunda sizinle beraber bir Z raporu çıkartalım ve sizin kendinizi keşfetmenizi sağlayalım

1-İnsanlar siz güçlüyken yanınızdadır
Evet bu bir gerçektir ve malesef hem acıdır hem de bilinmesi gereken altın kuraldır.Başarılı olduğunuzda insanların size olan tavırlarına bir bakın.Hepsi nasıl da size değer veriyorlar değil mi ? Üstelik bu sadece hayatın belli kısımlarında değil her yerinde böyle.Bu 3-5 kişilik arkadaş ortamında da böyle,büyük devletler arasında da.Çünkü insanoğlu gücü sever,güce hükmetmek ister hatta güce tapar ve bunu asırlardır yapmaya da devam eder.Bakın youtuber diye dalga geçtiğiniz adamlara ; zamanında televizyon sektörü çok ta**aklı bir sektörken birden ortaya milyonlar hatta milyarlar izlenen youtuberlar çıktı.İlk başta televizyon sektörü bu kişilerin statüsüne burun kıvırırken sonrasında yutupır da yutupır diye diye tüm televizyon youtube dünyasını konuşmaya başladı.Ha şunu da anlamayın dediğimden -Youtube da çok izlenen herkes başarılıdır yada dolu kişilerdir demiyorum fakat ellerindeki güç azımsanmayacak ölçüde büyük bir güç-.İşte bu olay sizin hayatınızda da böyle ve bu kural hiç bozulmayacak ; siz güçlüyken herkes sizin sırtınızı sıvazlayıp aslan oğlum derken siz düştüğünüzde üstünüze basıp geçecekler.Bunu anneniz babanız bile yapacak beyler emin olun bundan.Tamam belki yüzünüze vurmazlar ama tavırlarında bile size olan hayal kırıklıklarını göreceksiniz ; bunları kıçımdan uydurmuyorum,hepsini bizzat yaşadım ve gördüm ondan söylüyorum :)
2-Peki biz ne için güçlü olmalıyız ?
Tamam anladık insanlar güç için bizleri tercih ediyor ama biz ne için güçlü olmalıyız ?
Güç dediğimiz şey günümüz dünyasında birçok farklı kavramı temsil ediyor ama biz buna para,statü,sosyal çevre,iyi bir görünüm gibi güçleri baz alalım ve bunlar üzerinden düşünelim.Siz iyi bir vücut yaptığınızda,paranız çok olduğunda,ortamda değer gördüğünüzde insanlar size karşı-eğer aranızda bir çekişme olmamışsa-bilinçsiz bir sempati duyar ve buna gücün hipnoz etkisi denir.Bakın Amerikaya ; adamların ne elle tutulur bir kültürü ne bir sosyal altyapısı ne kaydadeğer yaşam felsefeleri var ama tüm dünya Amerikanın hayat çemberine girmeye çalışıyor çünkü güç Amerikanın elinde ve istedikleri gibi yönlendirmede bulunuyorlar.Daha basite indirgeyelim ve foruma bakalım ; forumdaki yöneticiler,moderatörler forumda belli bir sosyal statü ve güç sahibi olduklarından dolayı normal bir üyeden daha çok önplana çıkıp daha çok değer görürler çünkü ellerinde güç vardır ve bu güç onlara böyle getiriler sağlar.Ama gücün değerini bunlarla ölçerseniz gücünüzü sadece çevrenizdeki birkaç kişiye yaranmak için kullanır ve bu gücünüz kaybolduğunda da bir köşeye çöp gibi atılırsınız.
Güç elde etmek için çalışırken-Bu ders çalışmak olabilir,vücut için spor yapmak olabilir,şarjlamak olabilir-ne için elde etmek istediğinizi iyi düşünün ,iyi düşünün ki pes etmek istediğinizde aklınıza getirebileceğiniz bir amacınız olsun ve ona sımsıkı sarılabilin.Güçlü olmayı öğrenin ki siz güç elde ettiğinizde o gücü yine kendiniz için kullanıp insanların sizi siz olduğunuz için sevmesi gerektiğini gösterin.
3-Etrafınızdaki insanları iyi tanıyın
Etrafınızdaki insanları iyi tanıyın ve gerçekten sizi siz olduğunuz için mi yoksa elinizdekiler için mi seviyor bunu iyi kavrayın.Sadece kızlar için söylemiyorum,genel anlamda herkes için konuşuyorum çünkü sizin bugün arkanızda duruyormuş gibi görünenler yarın karşınıza mutlaka çıkacaktır ve eğer siz ona bugün güvenip ipleri eline verirseniz yarın sizi o iplerle boğar.Sırrınızı,duygularınızı,düşüncelerinizi etrafınızla paylaşırken size güç Buda'lığı muamelesi yapan kişilere çok dikkat edin ve herkese gerektiği değeri verin
4-Kimse vazgeçilmez değildir
Buna siz de dahil herkes için geçerlidir ve her konuda geçerlidir."Ya abi bu kız çok başka nasıl vazgeçerim"diye safsatalarınıza neden güldüğümü merak ediyorsanız yaşadıklarımdan ve gördüğüm/tanıdığım insanlardan çıkardığım derslerle sizlere bir şeyler anlatıyorum.Hayır gayet de vazgeçilir o kızdan kardeşim neden mi ?
Çünkü o kız olmazsa dünya üzerinde ondan daha güzel,daha zeki,daha düşünceli,daha donanımlı vs vs bir sürü kız var ve sen sana değer vermeyen birisi için hayatını mahvedip oturmuş ağlıyorsun.Neymiş efendim "O benim en yakın arkadaşım bana ne yaparsa yapsın yollarımı ayıramam onunla"sana istediği her boku yapacak,fırsatçı peze*enkler gibi işi düştüğünde faydalansın sonra git foruma başlık aç "Beyler arkadaşım bana böyle dedi napiyim".Çözüm çok basit birtanem "GEREKSİZSE SÖNDÜR".Evet at onu hayatından ya bu kadar zor değil vallahi değil.Zamanında 5 yıllık arkadaş kılığındaki arkadaş grubumu 3 dakikada hayatımdan çıkardım ve bir süre yalnız takıldım.Sonra gittim bir sürü çevre edindim ; bak ölmüyor insan ve şu an çok daha mutluyum çünkü onlara vazgeçilmez olmadıklarını gösterip si*ktiri çekmeyi öğrenirseniz insanlar size değer vermeye başlayacak.Siz eğer bir kıza "Senden vazgeçemem"tasmasını tutturursanız e kusura bakmayın kız da istediği gibi o tasmayı oraya buraya çekip seni köpek yerine koyar yani.Zamanında bende kızın birine bu fırsatı verdim ve acı şekilde öğrendim e ne oluyor sonra ? Kıza si*tiri çekince vazgeçilmez olmadığını anlıyor ve peşinizden koşuyor.Bu hayat böyle beyler ; eğer bir şey istiyorsanız kuralına göre oynamanız gerekir.
5-Birisi ile olan ilişkinizde ki çıkarları değerlendirin
Birisi ile bir aktivite yaparken,birisinden bir şey alırken veya ona bir şey verirken,biri sizlere bir şey anlatırken hep şunu düşünün ; karşımdaki kişinin bundan bir çıkarı var mı ? Çünkü insanlar çıkarları uğruna sizi hiçe sayar ve arkanızdayken önünüze geçebilirler.Bu demek değildir ki baban sana harçlık verirken "Ulan borç vermesin bu amk"diye her önünüze gelenden şüphe edin.Ama flört ettiğiniz kız olsun,çevrenizdeki arkadaşlarınız olsun,bakkal,manav,fırın olsun etrafınızdaki insanlarla aranızdaki mesafeyi hep yoklayın.Çevrenizdeki insanlara kendi hayatınızın sizin için onlardan daha değerli olduğunu gözlerine gözlerine sokarak gösterin ve geçemeyecekleri çizgileri belirleyin ki size karşı olan saygılarını korumayı öğrensinler.

Son olarak güçlü olun yada olmayın size değer vermeyen insanlar için kendinizi üzüp hayatınızı zindana çevirmeyin ve kim olursa olsun eğer size saygı ve değer göstermiyorsa nextleyip hayatınıza devam edin.Emin olun karşınıza o kişiden çok daha iyileri çıkacaktır.Sizi siz olduğunuz için seven insanları elinizdeki güce tapan insanlara tercih edip kendinize olan saygınızı yok etmeyin.Kendinize iyi bakın :)
E M İ N

Çok anlamlı bir yazı olmuş ders alınması lazım.Güçten kastettiğin şeylerden biri spor yapmaktı, mesela fitness ile uğraşan bir erkeğin sevgilisi olduğunu hayal edelim. Şöyle kaslı maslı. Adam hastalandı ve sporu bırakmak durumunda kaldı ve vücudu yani kasları eridi görünümü cılızlaştı,kız bu güç için erkekle beraber,muhtemelen bunu sıkıntı yapacaktır diye düşünüyorum.

Gerçekten güzel yazı olmuş, tek seferde okudum. 👍🏻

Güç olmadan olmaz.
1. Para
2. Sosyal çevre
3. İstekleriniz hobileriniz.
Bunları sırayla halledin beyler kendinize deger katın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8