• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

En temel HATA 1

endiseks

Üye
Selamlar
Dün söylediğim gibi yazımı tamamladım. Tüm bu imkanlara rağmen aramızda hala sıkıntı çekenler var. Uygulamaya geçemeyenler, nofap'ta takılı kalanlar, içsel dönüşümünü tamamlayamayanlar, kendini kandıranlar vb.

Neden biliyor musunuz?

Bu bilgileri HAKETMİYORSUNUZ.

Amacım kimseye hakaret etmek değil. Sadece gerçekleri yüzünüze tokat gibi çarpıyorum ki kendinize gelin.

Haketmediğinizi düşünüyorsunuz. Bunu ben söylemiyorum. Siz böyle söylüyorsunuz.

Diyelim ki burayı ya da buna benzeyen platformları keşfettiniz. Sihirli bir hap arıyorsunuz ilk başlarda. Bakıyorsunuz öyle bir hap yok. Okumaya başlıyorsunuz.
Ama açılış? Yok.
Özgüven? Yok.
Mantığını anlamak? Yok.
Cesaret? Yok.
Bahane? Çok.
Okumalar devam ediyor ve siz geliştiğinizi sanıyorsunuz. Gelişiyorsunuz ama genel kültür anlamında. Tüm bilgileri yalayıp yutuyorsunuz ama ortada elle tutulur hiçbir şey yok.
Sebebi ne biliyor musunuz. Kafanızın çöplük olması. Karmakarışık olması.

Buradaki bilgiler yararlı ve doğru bilgiler. Ama yanlış tüketirsen çöplük.

Olayın mantığını anlayacaksın önce. Ben kimim? Neredeyim? Nerede ve kim olmak istiyorum. Bunları bir soracaksın. Eksik olanı bulacaksın. Özgüvenin yok. Bunun teorik bilgisini alacaksın önce. Sonra uygulayamaya koyulacaksın ama adım adım. Önce adres soracaksın belki. Ya da açılış yapacaksın sadece. Devamını getiremeyeceksin belki ama bunu yapacaksın. Sonra gelip bakacaksın devamı nasıl gelir? Onu da öğreneceksin ama numara alamayacaksın. Sonra geleceksin numara nasıl alınır? Numarayı aldın ama buluşamıyorsun. Onu öğreneceksin.

ADIM ADIM gidip uygulacaksın.

Buraya gelip hiç açılış yapmayıp ya da iki açılışla gelip NLP öğrenmeyeceksin. Direk yatağa nasıl atılıra girmeyeceksin.

Böyle yapınca noluyor biliyor musun?

Tüm bu bilgiler sana ağır geliyor. Eline tornavida almamışsın ama otomobil yapmayı biliyorsun. Parçalar verilince de elin ayağına dolaşıyor, birleştiremiyorsun otomobili.

En temel HATA bu arkadaşlar.

Daha başlangıç seviyesindeyken üst düzey bilgiler öğrenmek. Sonrasında da uygulama yapmadan bu konular hakkında konuşmak ve akıl vermek. Uygulama yapamazsın tabi. Çünkü bilgiyle o kadar zehirlenmişsin ki hepsi birbirine karışıyor ve bir halt edemiyorsun. Ne kadar çok bilgilenirsem ne kadar çok yeni teknik öğrenirsem o kadar gelişirim dersen yanılmış olursun.

Tek çözümü var. Kademe kademe gidip uygulayacaksın. Kimse sizden başka hangi seviyede olduğunuzu bilemez. Dürüst olun kendinize ve aşama aşama gitmeye başlayın.

Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Mottonuz;

Ya KAZANIRSIN, ya KAZANIRSIN. Olsun

Bu da şu anlama geliyor. Gittiniz açılış yaptınız. Kızdan numara aldınız. Kazandınız. Numara alamadan döndünüz, hatalarınızı gördünüz. Kazandınız.

Bugün yazacağım dediğim için telefondan yazmak zorunda kaldım. Eksikleri var. Sık sık bu konuyla alakalı yazmaya çalışacağım.
İyi oyunlar.

Tyler

Üye
Peki bro sen hak ediyor musun ? yani sen de kendini kandırıyor musun ? dostum bence bunu yazmana hiç gerek yoktu. insan en iyi kendisiyle anlaşır. bir başkasının yazdığı düşüncelerle değil. kendi ne diyorsa o , kendi nasıl istiyorsa öyle.

endiseks

Üye
Peki bro sen hak ediyor musun ? yani sen de kendini kandırıyor musun ? dostum bence bunu yazmana hiç gerek yoktu. insan en iyi kendisiyle anlaşır. bir başkasının yazdığı düşüncelerle değil. kendi ne diyorsa o , kendi nasıl istiyorsa öyle.
Ben de hak ettiğimi yaşıyorum. Daha önce bu hatalara düştüm. Birileri beni düzeltti. Siz de varkına varın istedim. En büyük hata her şeyi öğrendikten sonra başlamaya çalışmak. Buna değinmek istedim. Sen de anlayacaksın demek istediklerimi :)