• Forumda soru soracağınız zaman sadece Soru-Cevap kategorisine konu açmalısınız. Soru-Cevap kategorisi harici kategorilere soru sormak için konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

ERKEK BAKIMI ?

Erkek bakımı nedir, ne yapılır?

Madde madde belirleyeceğim sonra da bunları açıklayacağız.

-Duş almak
-Duştan sonra koltuk altına roll-on (deodorant) sürmek
-Diş fırçalamak
-Parfüm sıkmak

1- Kokmayı kimse sevmez, bu yüzden her gün veya 2 günde bir duş alın.
Sabahın ilk saatlerinde güzel bir duş almak gün boyu size pozitif hissetirir.
2- Duş almakla iş bitmiyor tabii ki duştan sonra deodorant sürün.
3- Sabah kalktığınızda ilk işiniz diş fırçalamak olsun. Buda gün boyu size pozitif hissetirir.
4- Teninize uygun olan bir parfüm seçin. Size çok yakışıcak emin olabilirsiniz.

Traş Öncesi bakım

1- Sakallarınızı, sıcak veya ılık suyla yıkayın. Nemlendirin.
2- Traş köpüğünü sürdükten sonra ilk başlayacağınız yer yanaklar olsun.
Boyun kısmı daha sert veya zor alındığı için bu kısmı sona bırakın.Köpüğü emsin ve yumuşasın.
3- Jilet ile ağac budamıyorsun. Traş oluyorsun. Yumuşak hareketlerle traş olun yüzünüze sert davranmayın
4- Traş bittikten sonra losyon sürmeyi unutmayın veyahut bir nemlendirici kullanın.

Vücut temizliği

1- Koltuk altı alma
2- Cinsel bölge alma

- 2 maddeyi açıklamama gerek yok herhalde, her duş aldığınızda veya 2. duşunuzda temizleyin

Lazım olabilecek bilgiler;
-Her gün duş alıyorsanız ve saçlarınız dökülüyorsa 2. Gün saçınızı şampuanlamayın (yağlıysa şampuanlayın xd)
-Gün boyu çanta taşıyorsanız çantanızın köşesine polo naneli şeker koyun. Nefesinizin koktuğunu düşünüyorsanız kullanın.

Zamanım olmadığı için bu kadar yazabildim. Vakit buldukça ekleyeceğim.

Son düzenleme:

-Why-

Üye
deodorant sürmek sence kesinlikle olması gereken mi yoksa olmasada olur mu?

Parfüm seçimini nasıl yapacağız? Parfüm satan biryerlere sorarak olur mu ama ya güzel parfüm önermezse :D

Öğrenci birine kaç tllik parfüm almasını önerirsin?

Parfüm seçimini nasıl yapacağız? Parfüm satan biryerlere sorarak olur mu ama ya güzel parfüm önermezse :D

deodorant "bana göre" kesinlikle olması gereken birşey.
Parfüm önerim ise senin bütçene göre 40-50 liraya'da güzel parfümler var
5 lirayada, 200 lirayada bu konuda sana yardımcı olamayacağım dostum

mihsekersi

Üye

Kardeşim bak öğrencisin, bende öğrenciyim sana kesin bi taktik veriyorum, bi liste yap, almak istediklerini belirle. Ondan sonra doğum günün o gün olmasa bile yakın bir tarihi doğum gününmüş gibi millete yansıt, yakın çevrenden hediye iste, hediye de listedekilerden biri olsun, yüzsüz derler halk arasında ama siktir et, ben hep farklı ortamlarda böyle yapıyorum.

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici

Parfüm önerilmez. Her parfüm herkeste aynı kokmaz. Güzel bir duş alır, temiz kıyafetler giyer doldurma parfüm satan bir dükkana girer tek tek denersin. Fiyat olarak zorlamaz zaten 10-15TL onlar. İmkanın oldukça farklı parfümleri denersin. Bir ortama girdiğinde "bu parfüm kokusu kimden geliyor, çok güzelmiş, markası ne" gibi sorular yöneliyorsa doğru parfümü buldun demektir.

Deodorant ise kesinlikle kullanmalısın. Koku bir erkeği rezil de ediyor vezir de. Kız arkadaşlarım (normal arkadaş yahu) yanımızda başka bir eleman varsa(kötü kokuyorsa) ve gittiyse arkasından konuşuyorlar. "Off iyi ki gitti be, bir an hiç gitmeyecek sandım" gibisinden. Arkanızdan iyi andırmakta var başkalarının kötü dedikodularına meze olmakta. :)

Parfüm herkeste aynı kokmaz, öncelikle parfümün mevsimi önemlidir kışın burberry, hugo boss, joop vs ağır ve baharatlı kokular sıkarım ki fazla sıktığında bu tür kokular leş gibi kokar. Yazın ise daha hafif Lacoste'nin kokularından veya nadiren Sauvege sıkarım. Mevsim geçişlerinde ise Avon Elite Gentleman ve sadece 1 fıs künyeli efsane Brut sıkarım.
Saydığım kokuların orijinallerini dolaba koymak belki bir iPhone 8 parasını geçer lakin bunların kaliteli imitasyonlarını bulup sadece kıyafet üzerine sıkıp da kullanabilirsin.
Sana önerim Sauvege'i kullan bu kış hoş kokudur.

-Why-

Üye
Kardeşim bak öğrencisin, bende öğrenciyim sana kesin bi taktik veriyorum, bi liste yap, almak istediklerini belirle. Ondan sonra doğum günün o gün olmasa bile yakın bir tarihi doğum gününmüş gibi millete yansıt, yakın çevrenden hediye iste, hediye de listedekilerden biri olsun, yüzsüz derler halk arasında ama siktir et, ben hep farklı ortamlarda böyle yapıyorum.
Tanıdıklarım doğum tarihimi biliyor kimse inanmaz dsfsdf

-Why-

Üye
Parfüm önerilmez. Her parfüm herkeste aynı kokmaz. Güzel bir duş alır, temiz kıyafetler giyer doldurma parfüm satan bir dükkana girer tek tek denersin. Fiyat olarak zorlamaz zaten 10-15TL onlar. İmkanın oldukça farklı parfümleri denersin. Bir ortama girdiğinde "bu parfüm kokusu kimden geliyor, çok güzelmiş, markası ne" gibi sorular yöneliyorsa doğru parfümü buldun demektir.

Deodorant ise kesinlikle kullanmalısın. Koku bir erkeği rezil de ediyor vezir de. Kız arkadaşlarım (normal arkadaş yahu) yanımızda başka bir eleman varsa(kötü kokuyorsa) ve gittiyse arkasından konuşuyorlar. "Off iyi ki gitti be, bir an hiç gitmeyecek sandım" gibisinden. Arkanızdan iyi andırmakta var başkalarının kötü dedikodularına meze olmakta. :)
Kendimi öyle bir konuma oturtmak istemem fena saldırmışlar adama :D teşekkürler
Parfüm denerim denemesinede ben kendi hoşuma gideni alırım işte mevsimlere göre hangisi gider yada iyi koku bilmem ki :D