Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Erkek Haklarını Savunmak

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
559

Erkekler çalışıyor, erkekler savaşıyor, erkekler ölüyor, erkekler yapıyor erkekler ediyor...

Ama bu erkeklerin ne yazık ki toplumda en ufak hakları dahi yok!

Hiç gördünüz mü televizyonlara, haberlere çıkan erkek hakları savunucularını, hiç gördünüz mü "toplumda işçi ölümlerine, cinayetlere, savaşlara kurban gidenlerin neden %85'i erkek" diyen birini ? Hiç gördünüz mü erkek hakları temsilcilerinin röportajlarını ?

Neden bizi savunan yok ? Biz insan değil miyiz, bizim haklarımız yok mu ?

İşte bu konu dokunuyor bana.
Şimdi bakın, kadın düşmanı bir insan değilim, ama bilinçli bir birey olarak da gerçeklerin farkındayım; hangi ülkeye bakarsanız bakın, en demokrat ve kadın haklarına önem veren ülkelerde bile siyasette, bilimde, sporda, sanatta erkeklerin öncü olduğunu ve toplumu yönlendirdiğini fark edeceksiniz. Tarihteki en büyük icatlara, en görkemli imparatorluklara, en şanlı devrimlere, en zeki bilim insanlarına bakarsanız neredeyse hepsinin erkek olduğu gerçeği ile karşılaşırsınız.

E tabi ki şimdi burada kadınlar haklı olarak "Vaktinde bize gerekli özgürlüğü verdiniz mi ki bir şeyler yapalım ?" diyor olabilirler. Haklılar da, fakat onlara sorarım; Kadın hakları erkek haklarından bile ileri gideli en az 50 sene geçti. Kim ne derse desin, kadınlara iş hayatında açık bir pozitif ayrımcılık söz konusudur. Buna rağmen, ne diye hala sanatta, bilimde, siyasette, sporda erkekler sancağı taşıyorlar ? Lütfen interneti açın ve bakın; kaç ülkenin başkanı erkek, kaç ülkenin başkanı kadın; şu anki meşhur bilim insanlarının kaçı erkek kaçı kadın; şu anki sanatçıların kaçı erkek kaçı kadın.

Elbette ki "benim babam senin babanı döver" tarzında bir sidik yarıştırma derdinde değilim burada, yalnızca konunun anlaşılmasını istiyorum. Topluma en çok emek verenler erkekler olmasına rağmen ne yazık ki toplumda hakları en az aranan da erkeklerdir. Mesela geçenlerde Çin'de bir kadın kocası ile tartıştığı için penisini koparıp atmış.

Ho ho ho! Ne kadar komik değil mi ? Twitter'da bu haber hakkında en ufak ciddi bir yorum bile yok, herkes gülmüş espiri yapmış.

Konu hakkında güle güle dalga geçen kız kardeşlerimiz acaba bu durum bir kadının başına gelseydi aynı şekilde gülerler miydi acaba ? Mesela bir erkek kadının göğsünü koparıp atsaydı nasıl yankı bulurdu bu toplumda ? Güler miydiniz aynı şekilde ? Espiri yapar mıydınız ?

O halde neden aynısını bir erkeğin başına gelince gülüp eğleniyorsunuz. İKİ YÜZLÜSÜNÜZ ARKADAŞLAR, İKİ YÜZLÜ!

Tabi ki bu laflarımı üstüne alınması gerekenler alınsın lütfen.

Bugün dünyanın yükü erkeklerin üzerindedir! Tıpkı Yunan Mitolojisinde Zeus'a saldırdığı için cezalandırılıp gök kubbeyi sonsuza kadar omzunda taşımaya mahkum edilen Atlas gibidir erkekler. İşçi ölümleri, savaşta ölenler, cinayete kurban gidenlerin %90'lara varan oranda erkekler olması artık erkeklerin kendi haklarına önem vermesinin zamanının geldiğini hatta geçtiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Eğer biz kendi hakkımızı savunmazsak, kimse bunu bizim için yapmayacak.

Bunun kadını erkeği yoktur, her insan hür bir bireydir ve haklara sahiptir.
Kadınlarımız bu hakkı elde ettiler, ve bu süreçte onlara çok yardım ettik. Türkiye'de kadınlarımıza hak ettikleri hakları verenin bir erkek, Mustafa Kemal Atatürk olduğunu unutmamak gerek. Fakat ne yazıktır ki sıra erkek haklarına gelince aynı duyarlılığı karşı cinsten göremedik. O halde bu konuda bilinçlenmek ve yeri geldiğinde haklarını savunabilmeyi bilmek gerekir.

Madem eşit haklara, eşit sorumluluklara sahibiz o halde omzumuzdaki bu yükün yarısını da karşı tarafa verebilmeyi öğrenmeliyiz, aksi taktirde taşırız Atlas gibi dünyanın sonuna kadar gök kubbeyi!

İYİ FORUMLAR!

Kadınlara bir ''İnsan'' olarak değer vermek gerçekten güzel bir şey ama maalesef eşitlik ayağına boşanma davalarında kadınlar daha üstün. Nafakalardan başlayın çocuklara kadar. Şimdi iki tarafı da ele alacağım.

Erkekler olarak çok şanslıyız aslında. Özellikle toplumumuzda erkeklerimiz daha üstün tutuluyor. Giyiminden başlayın karakterine,gece gezmesine kadar (özellikle iç kesim) bu bir gerçek.Senin de dediğin gibi üst makamlar,meslekler genelde erkeklerden oluşuyor. Bence bu yapımızla alakalı durum. Kadınlardan çok daha dayanıklıyız, çok daha mantıklıyız. FARKINDA olan herkes aslında SEÇEN KİŞİNİN erkek olduğunu bilir.(koyun sürüsünden bahsetmiyorum) Özgürlük konusunda da aynı. Daha özgürüz,tek başımıza yaşama şansımız kadınlardan çok daha fazla. Özellikle yemek,ütü,bulaşık gibi durumlarla aran iyiyse tamamdır, şartlar ne olursa olsun idare edebilirsin. Kadınlardaki gibi öyle yolun ortasında laf yeme ihtimalin çok daha düşük.

Kadınlara gelirsek onların işi de gerçekten zor. Adet,doğum gibi yükler kadınlara verilmiş. Açıkçası kadın olmayı asla istemezdim. Biz kadar rahat,özgür değiller. Öyle istedikleri zaman gece vakti anahtarı çekip evden gidemiyorlar. Toplum baskısı onlarda çok daha ön planda. Biz kadar dayanıklı değiller, en ufak sıkıntıda hemen ''Allahım,neden ben??'' triplerine giriyorlar. Erkeklerden daha duygusal olduklarını düşünüyorum. Güç konusuna hiç girmeyelim zaten. Biz erkekler çok ama çok daha güçlüyüz. Biz erkekler kadar merhametli olmadıkları da kesin genel olarak. Örneğin hangi bir kız gelip de sırf sen üzülme diye seninle çıkar? Ama biz erkeklerde öyle mi? Eminim hepimiz şahit olmuşuzdur. Kimimiz sevmediği halde karşı tarafı kırmamak adına kısa süreliğine çıkıyor,üzmemek için kendini feda ediyor. Ev işlerine gelirsek bizde öyle bir algı oluşturulmuş ki tüm ev işlerini genelde kadın yapıyor. Sanki onların zorunlu görevleriymiş gibi. Haa işin olmaz, ev hanımı olursun eyvallah o zaman tabi yapacaksın, kocan işteyken sen yan gelip yatmayacaksın ama iki taraf da çalışıyorsa o zaman ev işleri paylaşılmalı. Cinsel ilişki konusuna girmek istemiyorum zaten. Toplumumuzun verdiği tepkilerin farkı apaçık ortada. Birisi kral,reis,milli olmuşken diğer taraf alemin 0rosbusu ilan ediliyor.

Kadınlar bir açıdan şanslı olabilirler. O da ego tatmini. Malum abaza kardeşlerimiz bamyalarına hakim olamayınca demedikleri söz, yapmadıkları şey kalmıyor bu da kadınlara yarıyor elbette. Sonra kullan at misali :)

Şu zamanlarda fark ettiyseniz çeşitli mekanlarda,aktivitelerde,olaylarda kadınlar üstün tutulmaya çalışılıyor. Mesela spor salonundaki antrenörlere gelelim. Önce kendinize olan tavırlarını inceleyin, sonra kadınlara olan tavırlarını. Bariz ortada. Birçok konuda böyle. Kanunlar desen aynı şekilde kadınlar çok daha üstün konumda. Günümüzde hala kadınlara ''melek,çiçek,bal'' gözüyle bakanlar var. Rezillik yani. Tamam saygı duyacaksın,sevebilirsin gayet doğal ama öyle prenses tavırlarına takınmanın bir alemi yok. Böyle tavırlarla kızların gözüne girmeye çalışırsın o tavır senin bir yerlerine geri girer. Kadınlar mesela biraz erkek gibi davransın başlarlar hemen: ''Ulan delikanlı kızmış haa, helal olsun bee.'' gibi ifadelere fakat bir erkek küpe taksın,biraz kızımsı bir tavır alsın(yanlış anlamayın) başlarlar: ''*mk topu,olum sen erkeksin lan nonoş herif kendine gel.''demeye. Daha demin bahsettiğin gibi değil cinayet bir kadına sadece elini kaldırsan tüm ülke ayağa kalkar ama kadın gelip yolun ortasında beni vursa ADIM GİBİ EMİNİM 2 gün konuşulmam.

Benim gönlümden geçen: Her şey tamamiyle eşit olsun. Öyle o erkekmiş şöyle olsun, diğeri kızmış böyle olsun gibi durumlara karşıyım.. Ben isterdim ki kızlar da aynı şekilde gece istedikleri saatte dışarı çıkıp eğlensin. Toplumumuzda kimseye 0rosbu damgası yapıştırılmasın. Ben isterdim ki erkeklerimiz kadınlarla tamamiyle eşit olsun kanunlar önünde. Spor antrenörleri gibi iki yüzlü tavırlarına maruz kalmasın herkese eşit davransın. Yeri gelsin kız adım atsın erkeğe. Yeri gelsin erkek adım atsın kıza.

Aslında hata herkeste. Feministler, kadınları erkeklerin rekabet ettiği alana attılar. Birçok şirkette sırf kadın olmalarından dolayı rahatlıkla terfi alabiliyorlar.
Bizim beta karoten tayfadada suç var. Bir işe giriyorsanız işyerinde çalışan bir kadın varsa. Abaza patronunuz sayesinde hızlıca sizin önünüze geçicektir(çok rahat terfi alıcaktır). Siz ne kadar işyerinin iyiliği için çabalasanızda fayda etmez.
Kızıyoruz feministlere ama erkeğin en büyük düşmanı yine erkek.

Eşitlik denilen şey aptalcadır. Kadın ve erkek dengede hakka sahip olabilir ama asla eşit olamaz. Birbirlerinin rekabet alanı farklı. Günümüzde kadınlarının rekabet alanında bile birsürü erkek var.(Erkek aşçının kadın aşçılardan çok olması) Aynı şekilde erkek rekabet alanındada bir sürü kadın olması. Biz böyle birbirimizin rekabet alanlarına girdikçe sonumuz hiç iyi olmayacak.

Aslında hata herkeste. Feministler, kadınları erkeklerin rekabet ettiği alana attılar. Birçok şirkette sırf kadın olmalarından dolayı rahatlıkla terfi alabiliyorlar.
Bizim beta karoten tayfadada suç var. Bir işe giriyorsanız işyerinde çalışan bir kadın varsa. Abaza patronunuz sayesinde hızlıca sizin önünüze geçicektir(çok rahat terfi alıcaktır). Siz ne kadar işyerinin iyiliği için çabalasanızda fayda etmez.
Kızıyoruz feministlere ama erkeğin en büyük düşmanı yine erkek.

Eşitlik denilen şey aptalcadır. Kadın ve erkek dengede hakka sahip olabilir ama asla eşit olamaz. Birbirlerinin rekabet alanı farklı. Günümüzde kadınlarının rekabet alanında bile birsürü erkek var.(Erkek aşçının kadın aşçılardan çok olması) Aynı şekilde erkek rekabet alanındada bir sürü kadın olması. Biz böyle birbirimizin rekabet alanlarına girdikçe sonumuz hiç iyi olmayacak.
Aslında toplumun hangi kesiminin olaya baktığına da biraz bağlı dediğin gibi düşünecek olursak.
Şimdi muhafazakar bir adamın(Sözde değil ama gerçek olanından bahsediyorum .p)eşine muamelesi sen kadınsın otur la oturduğun yerde gibi bir tutumken daha geniş mezhepli bir adamın eşine muamelesi de kadın değil mi canııım her işi yapar gibi bir tutum olacaktır.Baktığın zaman ikisinin de düşünce tarzı yanlıştır.Neden ?
Bir kadın çok güzel muhasebeci olabilir veya marka satış temsiliciğini bir erkekten çok daha iyi yapabilir ancak bir halter müsabakasında kontrol direktörlüğünü yapamaz ; ha istisnalar vardır illa ki ama insanın yaradılışı gereği erkek fiziki olarak kadından daha güçlü yaratılmıştır.E bakıyosun feminaziler sokaklara çıkıp kadın erkek eşittir erkek s*k*yorsa kadında s*ker (Mecazen diyorum :) gibisinden saçma sapan fikirleri savuna savuna bu hale getirdiler.Ama işlerine gelmeyince "bin bir kıdınım"demesini de biliyorlar.Az görmedim böylelerinden ; madem kadın erkek eşit hadi bakayım taşı şu 3 damacanayı yukarı dediğimde "ımı bin kıdınım"diyen kişi sokakta kadın erkek eşittir farklılık yoktur diyebiliyor.Ha işin doğrusuna gelecek olursak eğer ;
Kadın ve erkek eşit değil adil yaratılmıştır,kadın ve erkeğin iyi olduğu farklı alanlar vardır.Mesela erkek fiziken daha yapılı ve güçlü iken kadın duygusal olarak daha güçlüdür ancak ve ancak istisnaları yok mudur ? E illa ki vardır kadının fiziken veya erkeğin duygusal olarak güçlü olduğu taraflar.Bir kadını hayvan muamelesi yapacak şekilde hayattan soyutlamak da Nirvanaya çıkartacak kadar yüceltmek de aptallıktan başka bir şey değildir.Zaten bu tartışma eşler arasında pek olmaz genelde ilişkiye yeni başlayan veya birbirini gerçekten sevmeyen/değer vermeyen kişiler arasında yaşanan tartışmalardır.Eğer bir adam veya kadın eşine/sevgilisine gerçekten değer veriyorsa yok ben kadınım sen adamsın ben uçarım sen yüzersin gibisinden bir sidik yarışına girmez:)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8