• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

ERKEK ORTAMI

Selamun aleyküm. Bu akşam bir arkadaşımla onun okuldan arkadaşlarının düzenlediği mangala gittik. Ortamda kimseyi tanımıyorum. 7-8 erkek 5 kız vardı. Aylık oynuyodu erkekler, arkadaşım da gitti oynamaya ben oynamadım aylık diye. bende kızların yanında kilime uzandım duman dinliyorum, çocukları izliyorum felan. Çok güzel şakalaşıyolar birbirleriyle, ortam harbiden güzeldi. Ama ben o samimiyete dahil olamadım. Bu benden kaynaklanıyor ona eminim. Orada olduğum vakit toplasan 150 den fazla kelime kullanmamışımdır. İçimde bir yerlerde rezil olma kaygısını hissettim, nedense böyle olduğu zamanlarda ortamda birine seslenince duymuyor amk. Çok sesli söylesem niye bağırıyon amk derler diye de ayarlayamadım. Biliyorum aslında bunun önemsiz olduğunu. Lakin derdim şu, bir ortama girdiğimde keyif almak, sosyal olmak istiyorum. Oradaki erkekleri kendimden üstün gördüğümü düşünüyorum şimdi.( Eskisi kadar kötü değil tabiki). Uzun zamandır ara sıra bir hastane kafetaryasında tek başıma çalışıyorum. Hastane çalışanları felan çok gelip gidiyor, doktorlar olsun hemşireler olsun falan filan, bunların hiçbiriyle de öyle istediğim gibi samimi bir sohbet yok, sohbet ediyoruz konuşuyoruz ama samimi olduğumuzu düşünmüyorum. Gerekli hamleler ve rahatlıkla bunun da üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum ama henüz başaramadım.

Şunu da farkettim, çok iyi anlaştığım arkadaşlarımın kızlarla arası iyi değil, kızlarla arası iyi olan ve samimi olduğum arkadaş sayısı çok azdır. Burası çok dikkatimi çekmeye başladı. Yorumlarınızı bekliyorum. Yemyesil-Bir-Orman-Ucsuz-Bucaksiz-Vadi-ve-Muhtesem-Gunbatimi-Manzarasi.jpg

İlk defa girdiğin bir ortamda senin sesini kimse duymaz zaten, ses yabancıdır.
Hani onlar şakalaşırken bir anda sessizlik olduğu vakit konuşacaksın sende bir şeyler söyleyeceksin.
Kızların konuştuğu konuya göre sende muhabbete dahil olabilirdin aslında.
Pratik lazım, o korkularını pratik yaparak aşabilirsin :)

İlk defa girdiğin bir ortamda senin sesini kimse duymaz zaten, ses yabancıdır.
Hani onlar şakalaşırken bir anda sessizlik olduğu vakit konuşacaksın sende bir şeyler söyleyeceksin.
Kızların konuştuğu konuya göre sende muhabbete dahil olabilirdin aslında.
Pratik lazım, o korkularını pratik yaparak aşabilirsin :)

Kanka şöyle söyliyim. Bu her zaman böyle olmuyor. Bazen ilk defa girdiğim bir ortamda çok samimi olabiliyorum. Karşımda ki insanlara göre değişiyor galiba, mesela bugunki elemanları tip olarak, ortam olarak arkadaşımdan daha önce duymuştum. Yani arkadaşım bana onların reklamını yapmıştı zamanında. Bu yüzden onları gözümde büyütmüş olma ihtimalim çok yüksek. O sebepten böyle olaylar oldu beynimin içinde. Peki örnekteki gibi, etkilendiğim bi insanın gözümdeki değerini nasıl düşürürüm? Çünkü kendimden üstün gördüğümü düşünüyorum.

Kendine biraz değer vermeye ne dersin?
Aslında kimseyi bu kadar düşünmene gerek yok.
Yada kimseyi siktir ettim, içinde bulunduğun hiç bir şeyi bu kadar düşünme kardeşim.

Yap, sadece yap.
Do it, Just do it :)

Anı yaşamak bir nevi bu oluyor işte.
Fazla düşünmeden, iç güdülerin ile yaşamak. İçinden geldiği gibi yani, (Aman ilkel varlığa dönmeyin :D )

Rezil olma kaygın umrunda bile olmasın, bir ortam rezil olmak çekici olabilir rezil olma faktörüne bağlı. Mesela bir oyun oynuyorsunuz ortamda rezil olup milletin lafını ciddiye alman kötü olur fakat milletin lafına gülerek tiye alman çekici olur. Herkes kendine bakıyor açıkcası senin rezil olup olmaman unutulup gidecek.
Kadınlarla aranı iyi tutmaya bak seni seven bir kadın varsa sevmesen bile yanında tut.

Rezil olma kaygın umrunda bile olmasın, bir ortam rezil olmak çekici olabilir rezil olma faktörüne bağlı. Mesela bir oyun oynuyorsunuz ortamda rezil olup milletin lafını ciddiye alman kötü olur fakat milletin lafına gülerek tiye alman çekici olur. Herkes kendine bakıyor açıkcası senin rezil olup olmaman unutulup gidecek.
Kadınlarla aranı iyi tutmaya bak seni seven bir kadın varsa sevmesen bile yanında tut.

ya kanka şöyle şimdi rezil olmaktan bahsettim o konuyu aşabilirim ama şu an kafama takılan konu şu: ulan çocuklar çok eğleniyodu. ve hareketler malcaydı, yani birbirlerine su felan atıyolardı amk öyle diyim ben. ama isteğim dediğim gibi bir ortama hemen ısınmak, sıcakkanlı olmak. bunun içinde sosyal olmak gerekiyor galiba. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mesele kadınlar değildi, ama kadınlarla arası iyi olan birisinin erkeklerlede arası iyi oluyordu galiba. onu bi anlatırmısın rica etsem.

Kendine biraz değer vermeye ne dersin?
Aslında kimseyi bu kadar düşünmene gerek yok.
Yada kimseyi siktir ettim, içinde bulunduğun hiç bir şeyi bu kadar düşünme kardeşim.

Yap, sadece yap.
Do it, Just do it :)

Anı yaşamak bir nevi bu oluyor işte.
Fazla düşünmeden, iç güdülerin ile yaşamak. İçinden geldiği gibi yani, (Aman ilkel varlığa dönmeyin :D )

kanka arkadaşlarımlayken böyle oluyorum. ve bir süredir her ortamda böyle düşünmeden sadece yapıyorum. ama dediğim gibi dün hiç öyle olmadı moruk.

@mihsekersi anlatayım reis şimdi sen kadınlarla iyi olursan,erkek çevren artacaktır. Çevrede abaza erkek dolu gelicekler sana "bana manita ayarla" diyecekler yada kadınlar konusunda tavsiye alcaklar. Kadınlar, erkeğin zayıf noktasıdır.Ayni şekilde de erkekler, kadının zayıf noktasıdır. Siz erkek erkeğe mutlu ve kültürlü sohbet ederseniz ister istemez kadınların gözü sizin masaya takılır. Biz bunu arkadaşla bizzat test ettik,kızlar bizi kesmeye başladı. İşin kötü tarafı kızların sevgililerinde bizi kesmeye başladı. Götü zor kurtardık :)
Birde çirkin kızları bile yanında tut iftiraya felan kalkisabilir.Sularina gitmeye bak.

@mihsekersi anlatayım reis şimdi sen kadınlarla iyi olursan,erkek çevren artacaktır. Çevrede abaza erkek dolu gelicekler sana "bana manita ayarla" diyecekler yada kadınlar konusunda tavsiye alcaklar. Kadınlar, erkeğin zayıf noktasıdır.Ayni şekilde de erkekler, kadının zayıf noktasıdır. Siz erkek erkeğe mutlu ve kültürlü sohbet ederseniz ister istemez kadınların gözü sizin masaya takılır. Biz bunu arkadaşla bizzat test ettik,kızlar bizi kesmeye başladı. İşin kötü tarafı kızların sevgililerinde bizi kesmeye başladı. Götü zor kurtardık :)
Birde çirkin kızları bile yanında tut iftiraya felan kalkisabilir.Sularina gitmeye bak.

kanka ben istisnayım heralde amk :D hiçbir arkadaşıma bana kız ayarla demedim. ama buda heralde kızın beni beğenmiyeceğini düşündüğümden kaynaklanıyor