• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Erkekler ve Acıları

maliblue

Fahri Üye
Sosyal Medya Editörü
Kadınları bilemem fakat erkekler için şunu söyleyebilirim,

Bizim acımız, bizim mağduriyetimiz ve sayılabilecek birçok şeyimiz, özünde bir merhamet değil, doğal seçilime kurban gitme algısı yaratıyor. Yani bir erkek oturup ağladığında, ''vay bana bu yapılır mı'' dediğinde, "sende bir sorun olmasa yapılmazdı, demek ki kabahat sende" düşüncesi hakim. kimse bunu pat diye söyleyemediği için genelde yalanlar giriyor devreye: "o seni kaybetti kanka" gibi.

Burada ilk olarak şunu kabul etmelisiniz: "kimsenin umurunda değilim, her acıyla tek başıma savaşmak ve zafer kazanmak sorumluluğum var bu yüzden." hele hele "çok sevdik be abi" gibi bir boka batmışsanız, samimi olarak söylüyorum, kendinizi odanıza kapatın, yemek ve tuvalet ihtiyacı dışında da bir süre o odadan dışarıya çıkmayın. Erkek dostlarınızı çağırın arada bir ve sarhoş olun. Ben ağlayayım siz de beni dinleyin şeklinde değil, sarhoş olmak şiarıyla. sonra da "içince yine aklıma geldi böhü" diye ortamı sikmeden gidin efendi gibi sızın. Ya da Monk Mode'a çekilip arındırın kendinizi.

Zayıf düşmek gibi bir seçeneği, bir lüksü olmayan canlılarız biz. Doğal seçilim, bitti.

Bu demek değildir ki, herkese gidin haddini bildirin ve güçlü olduğunuzu gösterin, orada burada ayılaşın da insanlara hayatlarını zehir edin. Hayır, kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz, sadece zayıf düşmek gibi bir lüksümüz yok, özellikle ilişkilerde yaşanan her acıya, "bir erkeğin sınavlarından birisi de budur, bunun da üstesinden gelmek zorundayım, geleceğim," kararlılığıyla yaklaşmak, her acı sonunda küllerimizden yeniden doğmak mecburiyetimiz var bizim. Suçu birisine ya da şartlara atmamanız, özellikle kadınınıza asla atmamanız çok önemli. Ben onu sevdim de o bana şunu yaptı da gibi kusturucu, yakışık olmayan işlere girerseniz, karşınızda gördüğünüz bakışlar merhametin bakışları olmayacak, siz ne zannederseniz zannedin, gerçeklikte patetik bir canlıya nasıl bakılıyorsa size de öyle bakılacak. ''İşte doğal seçilime kurban gitmiş bir zavallı'' hissiyle.

Son olarak, aslında her acıyı kapsayan bir tavsiye vermek istiyorum. Bir erkeğin acısı yalnızca kendisini ve erkek dostlarını ilgilendirir, bırakın herhangi bir dişiyi, annenize bile anlatmayın, babanızla konuşun, erkek kardeşinizle konuşun. bu duruma da kadınların kalpsizliği olarak değil, onların yapıları olarak bakın, tükenmiş bir erkeğe annelik yapmak zorunda değil hiç kimse. Bu kuralı da şu yüzden söylüyorum: Kadınlar intikam almak istediklerinde, karşıdaki kişiyi çürütmek ya da aklıyla dövmek yerine, ona en çok acı verecek şeyi seçerler. Siz gidip bir konuda ağlarsanız, hiç şaka ya da abartı değil, canlarını ilk sıktığınız anda, anneniz de dahil olmak üzere hepsi acınızı ortaya koyup sizi mahvetmeye oynayacaklardır. Ne yaptıklarının, yaptıkları şeyin hangi kapılara çıktığının bile çoğu zaman farkında olmayan, öz eleştiri yapmak gibi bir edimleri olmayan, yedikleri naneleri birisi onlara bilale anlatır gibi anlatmadan kendi kendilerine çıkartmak gibi bir dertleri olmayan bu canlılar, yaptıkları böylesine korkunç bir karaktersizliğin de karaktersizlik olduğunu düşünmeyeceklerdir elbette; "hak etti" diyeceklerdir. bu silahı hiçbir kadına vermemektir erkeğe düşen, verdikten sonra vay kahpe demek değil. Bu yazılanlardan kadın düşmanı olmanız gerektiğini çıkarmayın ha sakın, öyle anlayanlar oluyor. Tamamen tecrübelere dayalı bir yazımdır. Aynı şekilde yaptığınız her iyilik,her fedakarlık;gösterdiğiniz her zayıflık bir gün size dönecektir, ''yapmasaydın'' olacaktır. O yüzden ya yukarda denildiği gibi yapın ya da anlatacağınız kadınları iyi seçin!

Bir arkadaşın anlattığı anıyı direkt aktarıyorum sizlere,
''Üniversite sınavlarına hazırlandığım dönem, dershanede soru çözüyorum. herkes sınıfta test çözüyor. bir kız, yan sınıftaki bir çocuğun kendisine mektup verdiğini haykırarak, pür neşe girdi sınıfa. söz konusu çocuk, üzerinde bir tuhaflık olduğu aşikar, dışlanmış, üzüntü verici bir çocuktu. arkadaşlar ilk coşku ve taşak beyanatları kadınlardan gelmişti: haha hadi aç da okuyalım! bununla eğleneceklerdi. bundan utanmak gibi bir edimleri yok, "ulan bu yaptığım doğru mu, bu birisini incitir mi" gibi dertleri yok. incinirse o onun zavallılığıdır diye bakıyorlar olaya ve bu bir abartı, şaka değil. kız mektubu çıkarttı, baktım ciddiler, müdahale ettim duruma. "gidin dışarıda okuyun" dedim. bana dünyanın en anlamsız gözleriyle baktılar. yedikleri bokun ne olduğuna dair hiçbir fikirleri yoktu çünkü. itiraz ettiler ve bunun üzerine ben çıkana kadar beklemelerini söyledim. sınıftan çıktım ve yarım saat sonra geri geldim. şenlik dağılmıştı, bir acı yel kalmıştı sınıfta, hiçbir kadının fark etmediği.''

İşte gidip bunlara ağlayacaksınız, bunlara açacaksınız dertlerinizi, seçim sizin. Hiç kimse gözünüzün yaşına bakmaz. Erkekseniz ve incindiyseniz bu sizin ezikliğinizdir. Bu %90'lık kesim için böyledir.

A presto amici!

EminBey

Üye
Malibleu gerçekten yazılan son 10-15 konu içerisinde hayatın içinden bir şeyler içeren ve tam anlamıyla haklılığı olan tek yazı diyebilirim.Aslında annenize bile anlatmayın kısmında önce bir ön yargı oluşmadı değil fakat yazının devamında "Evet lan tamam adam haklıymış"dedim.Ama bunu biraz genellemek istiyorum ; bunu sadece kadınlar değil herkes yapar.Bu yüzden ketum olun diyorum,bu yüzden dertlerinizi doğru kişilere anlatın yoksa ilk ters düşmede insanoğku çiğ süt emmiş derler ya hah işte ondan "Saldırılacak ilk şey insanların zaaflarıdır"O mektup olayına benzer bir olay da ben yaşamıştım ve o zaman anladım niye aşk meşkin dizilerdeki gibi olmadığını...Ellerine sağlık👏

pawelow

Üye
Dostum sondakı yasanmıslıgı goz onume gelınce kızların ne kadar aşşağılık varlıklar oldugunu gorebiliyorum

Lise sona giderken alt sınıflardan kızlarda bana o uslupla yaklasmıstı mektup vs kızın gururunu incitmeden yok demiştim cinsiyeti yok bu olayın
Erkek düşerse ilk tekmeyi bir kadın atar zaten

Sukru

Üye
Birde şu bakış açısından bakın:

Bir olay oldu mesela acı çekiyorsun, üzülüyorsun bu duruma üzülmen onu geri getirmeyecek, düzeltmeyecek.
Kız arkadaşından mı ayrıldın ? Ağlayıp, zırlamak onu geri getirmeyecek. Eve kapanıp, sarhoş olacağınıza kabullenin dostlarım kabullenin.

Boşuna bu tarz olaylara üzülüp kendine saygızlık, eziyet edeceğine kabullen ve hayatına devam et.

Kasrqaa

Fahri Üye
Dostum sondakı yasanmıslıgı goz onume gelınce kızların ne kadar aşşağılık varlıklar oldugunu gorebiliyorum

Lise sona giderken alt sınıflardan kızlarda bana o uslupla yaklasmıstı mektup vs kızın gururunu incitmeden yok demiştim cinsiyeti yok bu olayın
Erkek düşerse ilk tekmeyi bir kadın atar zaten
Aşağılık değiller. Değer(cpd) mevzusunu önem verirler. Lisede değersiz biriydim 10 üzerinden 3.5 adamdım. Yani ortalamanın altında adamdım peşimde koşan kızlarda 2.5 değerinde kızlardı. Ve o zamanlar kızlar beni sevmiyor diye odama geçer günlerce ağlardım. Aslında kızlar sevmiyo diye değil, kendimden üst düzey kadınlar beni sevmediği için ağlıyordum. Öncelikle değerinize bakıcaksınız,düzeltebildiğinizi düzeltip düzeltemediğinizi kabullenceksiniz.. Mesele kızların acımasızlığı değil, erkek kendi değerini bilmemesiyle alakalı mevzu. Sizin değeriniz neyse alacağınız tepki odur.

zerkes1

Üye
Üniversite de zamanınız var ise ciddi bir şekilde spora yol koyun. Kızlar için demiyorum. Sporun fiziksel görüntü dışında düşünceleri ve ortama girdiğinde dikkat çekici özelliği var, yemekhaneye girdiğinizde herkes kuru pilav yerken sizin tavuk, kırmızı et, pirinç lapası yemeniz ilk başlarda garip karşılanır ama sonradan herkes gittiğiniz spor salonunu sorar. Üniversite okumadım ama okuyup ta bunları yapan herkes bunu anlattı, cpd yüksek değilse incinirsiniz kısaca

Aydemm

Üye
Aşağılık değiller. Değer(cpd) mevzusunu önem verirler. Lisede değersiz biriydim 10 üzerinden 3.5 adamdım. Yani ortalamanın altında adamdım peşimde koşan kızlarda 2.5 değerinde kızlardı. Ve o zamanlar kızlar beni sevmiyor diye odama geçer günlerce ağlardım. Aslında kızlar sevmiyo diye değil, kendimden üst düzey kadınlar beni sevmediği için ağlıyordum. Öncelikle değerinize bakıcaksınız,düzeltebildiğinizi düzeltip düzeltemediğinizi kabullenceksiniz.. Mesele kızların acımasızlığı değil, erkek kendi değerini bilmemesiyle alakalı mevzu. Sizin değeriniz neyse alacağınız tepki odur.
Bunu kabullenmek büyük bir olgunluk ve tecrübe gerektirir. Bence asıl mesele bu olgunluğa ulaşabilmekte yatıyor. Taşlar ancak bahsi geçen gerçekleri özümsedikten sonra yerine oturuyor.