Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Erkeksi Giyinmek

Selam beyler. Bugün sizlere nasıl erkeksi giyineceğinizden bahsedeceğim. Şimdi ilk olarak "erkeksi" giyinmenin temeli nedir onu cevaplayalım.

Sade Giyinmek

Evet doğru. Sadelik erkeksidir. Şimdi sadeliği biraz açalım

1-Öyle çocuklar gibi üstü yazılı, resimli tişört giymemek erkeksidir. Erkeğin yapacağı şeydir. Sakın AC/DC tişörtleriyle gezmeyin sokakta. Ama eğer spor yapıyorsanız sporda bu tarz tişörtler hoş durabiliyor.

2-Aksesuar iyidir fakat kimisini görüyorum kolunda aksesuar dolu. Utanmasa dirseğine kadar gelecek aksesuarlar. Tek bir kol saati veya sade bir bileklik erkeksidir. Aksesuarı abartmayın.

3-Kırmızı renk. İnanın bana çok sıkıntılı bir renk. Erkekte çoğu zaman güzel durmuyor buna emin olun. Hele görüyorum kıpkırmızı ayakkabı giyenleri. Kıyafetlerinizde kırmızı yerine bordo tercih edin. İnanın bana çok daha şık olacaksınız. Kırmızı rengi kravat dışında kullanmayın.

4-Yırtık pantolon giymeyin. İnanın bana beyler bunu söylerken bile utanıyorum. Hele giyenleri görünce iyice çileden çıkıyorum. Yapmayın etmeyin.

5-Kapriden bahsetmiyorum bile. Ama çok sıcaaaak diyeceksiniz. O zaman şort giyin. Emekli tarih öğretmeni değilseniz kapriden uzak durun.

6-Saç size kalmış ama ben uzun saç önermiyorum. Kadınsı duruyor

7-Kot pantolon ve gömlek sizi her zaman kurtarır. Dışarı çıkacaksınız ama ne giyeceğinizi bilmiyorsanız kot pantolon ve gömlek idealdir.

Sade Giyinmek

Evet doğru. Sadelik erkeksidir. Şimdi sadeliği biraz açalım

1-Öyle çocuklar gibi üstü yazılı, resimli tişört giymemek erkeksidir. Erkeğin yapacağı şeydir. Sakın AC/DC tişörtleriyle gezmeyin sokakta. Ama eğer spor yapıyorsanız sporda bu tarz tişörtler hoş durabiliyor.
Buna katılıyorum.

2-Aksesuar iyidir fakat kimisini görüyorum kolunda aksesuar dolu. Utanmasa dirseğine kadar gelecek aksesuarlar. Tek bir kol saati veya sade bir bileklik erkeksidir. Aksesuarı abartmayın.
Bundada haklısın. Kimi insanlar çok bileklik takıyor ve onlarda zücaciyeci gibi duruyor.

3-Kırmızı renk. İnanın bana çok sıkıntılı bir renk. Erkekte çoğu zaman güzel durmuyor buna emin olun. Hele görüyorum kıpkırmızı ayakkabı giyenleri. Kıyafetlerinizde kırmızı yerine bordo tercih edin. İnanın bana çok daha şık olacaksınız. Kırmızı rengi kravat dışında kullanmayın.
Kırmızı renk insandan insan değişir açık tenli birine güzel duruyor.

4-Yırtık pantolon giymeyin. İnanın bana beyler bunu söylerken bile utanıyorum. Hele giyenleri görünce iyice çileden çıkıyorum. Yapmayın etmeyin.
Eğer çok kıllı değilseniz hoş durabilir.Benim tarzımada uymaz açıkcası.

5-Kapriden bahsetmiyorum bile. Ama çok sıcaaaak diyeceksiniz. O zaman şort giyin. Emekli tarih öğretmeni değilseniz kapriden uzak durun.
Kapri berbat duruyor.şortta aşırı kıllı değilseniz iş görür.

6-Saç size kalmış ama ben uzun saç önermiyorum. Kadınsı duruyor
Saçınızı uzun yapacaksanız kesinlikle güzel bir şekilde sakal bırakın. Eğer saçınız yoksa yine sakal bırakın. Saç kısaysa sakal hoş duruyorsa bırak hoş durmuyorsa bırakma.

7-Kot pantolon ve gömlek sizi her zaman kurtarır. Dışarı çıkacaksınız ama ne giyeceğinizi bilmiyorsanız kot pantolon ve gömlek idealdir.
Gömlek konusunda haklısın fakat gömleğin altına kot pantolon yerine keten pantolon tercih edin. Kemer ayakkabı ya aynı renk olsun yada birbirine aşırı yakın renkler olsun.Genelde kemeriniz bir ton koyu renk olursa hoş durur.Mesela açık mavi bir ayakkabınız varsa, açık mavi kemer takın yada mavi kemer takın.

Tavsiyem:Gömlek+keten pantalon+klasik saat + deri bileklik + Kemer ile uyumlu ayakkabı + Hava soğuksa güzel bir ceket(Dedektif ceketleri hoş duruyor.)

En erkeksi giyiniş bana göre budur. Üzerinizdeki en pahalı eşya saatiniz olsun ona da 100 liradan fazla vermeyin.

Dikkat çekmemek ne zamandan beri erkeksi oldu ? Ayrıca tavuskuşu metoduna da ters bir yazı olmuş.

bak bunu kaçırmısım saol dostum

Kapri konusuna katılmıyorum kot kapri güzel bir tişörtle gayet iyi oluyor onun haricinde haklısın

Katılmadığım nokta kırmızı renk;
Ve kim ne derse desin. Kırmızı renk giyebilmek özgüven göstergesidir, çünkü kimden duysam kro işi kro işi.
Peki ya yırtık pantalonlar? "AAAA onlar çok havalı ayrıca moda.s.s.s"
Yani toplum farklı olmanızı istemez ama eğer parlamak istiyorsanız, yolunuzdan şaşmayın ve farklı olmaya bakın. He sevmezsiniz eyvallah.
Not: İlk defa bir rengi bu kadar savundum kendime şaşırıyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8