Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Erkeksi/Maskülen hobiler nelerdir ?

Hayatımın çoğunda adam gibi hobim olmadı bilgisayar oynamak, film/dizi izlemek dışında. Yavaş yavaş hobi edinmeye çalışıyorum. Sizin önerebileceğiniz maskülen hobiler nelerdir ?

Hayatımın çoğunda adam gibi hobim olmadı bilgisayar oynamak, film/dizi izlemek dışında. Yavaş yavaş hobi edinmeye çalışıyorum. Sizin önerebileceğiniz maskülen hobiler nelerdir ?

Herhangi bir aktivite içerisinde ister istemez bulunduğunu farzedelim.
Neye ihtiyaç hissediyorsan o tarafını geliştir. Benim önerim ise bol bol kitap oku,spor yap.
İlle de fitness olması gerekmiyor yanlış algılama. Senin içinde tanımlı elbet bir dal vardır. Önce bak bakalım herkesin zorla yaptığı ama senin çok kolaylıkla üstesinden geldiğin ne var?

Sonra o dalda kendini geliştir.
Herkesin yaptıklarını yapmasan daha kebab olur.
Hem duruşun, tarzın ve kendine saygın için çok şey kazandırabilir bu durum sana...

Film/ Dizi izliyorum demişsin. Bir tane blog veya youtube kanalı açıp fikirlerini ya da analizlerini yapabilirsin.
Bakarsın bir ekosistem oluşur güzel bir beyin fırtınası yapabileceğin ortam oluşturursun.

Bilgisayar kullanmayı da biliyorsun bilgisayarda yapabileceğin ya da tecrübeni bilgini paylaşacağın bir şey varsa Udemy gibi yerlerden bunu pazarlayabilirsin. Örnek, Kanal kurma, Seo eğitimi, Yayıncılık, Post Productıon veya Video Productıon, Sosyal medya pazarlama vs vs...

Bunlar sana bir dünya farklı insanla iletişim kurma şansı verir.
Hatta belki kadınlarla :)

Ben mesela ideolojik hikayelere bayılırım, bu aralar bazı araştırmalarım var ki bitmek bilmez. Bunları bitirdikten sonra iskandinav ve yunan mitolojisi ile ilgili sağlam bir araştırma yapacağım. Kıssadan hisse; iskandinav mitolojisini araştıracağım, çok uzun bir konu. Kendine hiç olmadık böyle konular düşünüp(ilgi duyabileceğin) araştırp, kendine dolu vakit ve bir uğraş yaratabilirsin.

Dizi izlemek, muzik dinlemek bunlar hobi değil popoyu kaldırmadığın birşey hobi değildir. Senin bunlara hobi gözüyle bakman, çalışmayan bir kadının çalışmıuorum demek yerine ev hanımıyım gibi süslü bir kelime kullanmasıyla eşdeğerdir. Yani oturarak yaptığın iş hobi değildir. Yazılımcılık girişimcilik bunlar hobi sayılabilir ama muzik dinlemek, bilgisayar oynamak hobi değil taş atıp kolun yorulmuyor o aktivitelerde. Kendine fayda sağlayan işler hobidir.

Vücut geliştirme, atıcılık(silah yada yay farketmez), avcılık, yemek yapma(kadınsı bir beceri olsada bunu kesin öğren ve bir kadına muhtaç olma), yazılım öğren, excel öğren, kendi parfümünü yapmayı öğren(etil alkolü ha diyince bulamıyoz biraz zor iş :) ), kadınsı olsa bile dikişi öğren kendine tişört dikersin masraftan kurtarır.

Birçok hobi var böyle. Klasik tavsiyeyi söyliyeyim.
3 hobin olsun.
1.seni fiziksel olarak zinde tutsun.(vücut geliştirme olabilir)
2.seni zihinsel olarak zinde tutsun.(daygame olabilir)
3.sana para kazandırsın.(yazılımcılık, fotoğrafçılık olabilir, fotoğrafçılıkta birçok kızla tanışma oranında artar, onların fotosunu çeker ve paralarına konarsın :) )

Film/ Dizi izliyorum demişsin. Bir tane blog veya youtube kanalı açıp fikirlerini ya da analizlerini yapabilirsin.
Bakarsın bir ekosistem oluşur güzel bir beyin fırtınası yapabileceğin ortam oluşturursun.

Bilgisayar kullanmayı da biliyorsun bilgisayarda yapabileceğin ya da tecrübeni bilgini paylaşacağın bir şey varsa Udemy gibi yerlerden bunu pazarlayabilirsin. Örnek, Kanal kurma, Seo eğitimi, Yayıncılık, Post Productıon veya Video Productıon, Sosyal medya pazarlama vs vs...

Bunlar sana bir dünya farklı insanla iletişim kurma şansı verir.
Hatta belki kadınlarla :)
İleride belki açabilirim youtube kanalı ama sanmıyorum dizi/film eleştirmeni olacağımı. Daha çok extreme sporlar yaparken kendimi video çekip atmayı planlıyorum.

Bilgisayar kullanmayı fazla bilmiyorum. Oyunlar yüzünden bilgisayarda fazla takılıyodum. Yani satabileceğim bir bilişim yeteneğim yok maalesef.

Ben mesela ideolojik hikayelere bayılırım, bu aralar bazı araştırmalarım var ki bitmek bilmez. Bunları bitirdikten sonra iskandinav ve yunan mitolojisi ile ilgili sağlam bir araştırma yapacağım. Kıssadan hisse; iskandinav mitolojisini araştıracağım, çok uzun bir konu. Kendine hiç olmadık böyle konular düşünüp(ilgi duyabileceğin) araştırp, kendine dolu vakit ve bir uğraş yaratabilirsin.
Bende meraklıyım mitolojilere. Bende ileride mitolojileri araştıracağım.

Vücut geliştirme, atıcılık(silah yada yay farketmez), avcılık, yemek yapma(kadınsı bir beceri olsada bunu kesin öğren ve bir kadına muhtaç olma), yazılım öğren, excel öğren, kendi parfümünü yapmayı öğren(etil alkolü ha diyince bulamıyoz biraz zor iş :) ), kadınsı olsa bile dikişi öğren kendine tişört dikersin masraftan kurtarır.

Birçok hobi var böyle. Klasik tavsiyeyi söyliyeyim.
3 hobin olsun.
1.seni fiziksel olarak zinde tutsun.(vücut geliştirme olabilir)
2.seni zihinsel olarak zinde tutsun.(daygame olabilir)
3.sana para kazandırsın.(yazılımcılık, fotoğrafçılık olabilir, fotoğrafçılıkta birçok kızla tanışma oranında artar, onların fotosunu çeker ve paralarına konarsın :) )
Güzel tavsiyeler vermişsin, sağol.

İleride belki açabilirim youtube kanalı ama sanmıyorum dizi/film eleştirmeni olacağımı.
Daha çok extreme sporlar yaparken kendimi video çekip atmayı planlıyorum.
Bilgisayar kullanmayı fazla bilmiyorum. Oyunlar yüzünden bilgisayarda fazla takılıyodum.
Yani satabileceğim bir bilişim yeteneğim yok maalesef.

Extreme Sporlar iyi bir tercih.
Başarılar, ben sen ilgileniyorsun diye dedim.
Senin alanındır diye.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8