Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Eskiye nasıl döneceğim ?

Merhaba arkadaşlar. Ben ortaokuldan itibaren düzenli olarak sevgili yaptım. 11. sınıfa kadar. Baba anne mesleği gereği sık sık il değiştiriyorduk. Gittiğimiz yerleri liman olarak görüyordum:) beni gören direk çapkın diye takıyordu lakabı. 22 yaşındayım hukuk okuyorum. Geleyim asıl derdime. 11. Sınıfa kadar sevgilisiz yılım olmadı , eglenceliydim , liderdim, sosyaldim.10. Sinif yazında başlayan ve 11 de devam eden olaylardan sonra insanların gerçek yüzünü gördükçe insanlardan uzaklaştırdım kendimi . Diyeceksiniz bilmiyor muydun önceden biliyordum ama siklemiyordum. Fakat aldığım darbeler en yakınlarımdan olunca artık hayatıma insan almayı değil atmayı tercih ettim. Sosyal olarak insanlara bakış açım değiştiği için kızlara karşı da öyle oldu. Şu an ki durumumu en iyi anlatan kavram sigmalık. Alfaliktan sigmaliga geçtim . Eski ben olamıyorum o alfa ben olamıyorum. Şuan mutfak bilgisayar üni tuvalet 4 lüsünde hayatımı geçiriyorum. Kızlar bakıyorlar çağırıyorlar göz deviriyorum bunu yapmak istemiyorum ama tersini de yapamıyorum . Arkadaşlarım da var ama canım istediğinde konuşuyorum genelde yanlız takiliyorum. Elimden çok kız kaçırıyorum. Eski ben olsam affetmezdim biliyorum . Önceki halimi özlüyorum. Nasıl geri dönebilirim?

Önceki halin olmak istiyorsan, o ol. O sendin, hangi durumda neler yapacağını biliyorsun, şu anda onları yap. Duyguları sikleme, bir süre sonra alışırsın ve umursamamaya başlarsın muhtemelen.

Merhaba arkadaşlar. Ben ortaokuldan itibaren düzenli olarak sevgili yaptım. 11. sınıfa kadar. Baba anne mesleği gereği sık sık il değiştiriyorduk. Gittiğimiz yerleri liman olarak görüyordum:) beni gören direk çapkın diye takıyordu lakabı. 22 yaşındayım hukuk okuyorum. Geleyim asıl derdime. 11. Sınıfa kadar sevgilisiz yılım olmadı , eglenceliydim , liderdim, sosyaldim.10. Sinif yazında başlayan ve 11 de devam eden olaylardan sonra insanların gerçek yüzünü gördükçe insanlardan uzaklaştırdım kendimi . Diyeceksiniz bilmiyor muydun önceden biliyordum ama siklemiyordum. Fakat aldığım darbeler en yakınlarımdan olunca artık hayatıma insan almayı değil atmayı tercih ettim. Sosyal olarak insanlara bakış açım değiştiği için kızlara karşı da öyle oldu. Şu an ki durumumu en iyi anlatan kavram sigmalık. Alfaliktan sigmaliga geçtim . Eski ben olamıyorum o alfa ben olamıyorum. Şuan mutfak bilgisayar üni tuvalet 4 lüsünde hayatımı geçiriyorum. Kızlar bakıyorlar çağırıyorlar göz deviriyorum bunu yapmak istemiyorum ama tersini de yapamıyorum . Arkadaşlarım da var ama canım istediğinde konuşuyorum genelde yanlız takiliyorum. Elimden çok kız kaçırıyorum. Eski ben olsam affetmezdim biliyorum . Önceki halimi özlüyorum. Nasıl geri dönebilirim?

“Her insan mutlu olamaz… Çünkü gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını. Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü. Her insan mutlu olamaz. Çünkü gereğinden fazla özler hayatından çıkanları. Hak ettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri. Ve asla göremez yanı başındakileri.” Erich Fromm

Bende kötü şeyler yaşadım kardeş, 15 yaşında mahkemeye düşünce kendi kendine güç kalmayı başarıyorsun ama en yakınındaki insanların yaptığı bazı hatalar seni bu hayata karşı ön yargılı yapabiliyor. Halen bende düzelmeye çalışıyorum, diyorum ki keşke 15 yaşındaki heyecanım hala olsa ama o işler öyle olmuyor.
Benim hayatıma göre Babamın her sözünün çıktığı şu dünyada babamın bir sözünü almak istiyorum.;
"Oğlum her yeni gün, dün olduğunu beğenmezsin. Geçen sene niye bunları yaptım diye düşünürsün her gün daha da iyi olursun düne küfür etme." derdi.

Sende dünü özleme, dünü kabullen ve şimdiye odaklan. Geleceğe odaklan.

Olan oldu, dünyada ki tüm dertler geçici. Her şeyi unutmaya bak, nasıl yapacağın konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Ama düşünmeden yaşamayı çalışmayı denemelisin.

Önceki halindeki bazı karakteristik özelliklerini beğeniyorsan da şu yolu izlemelisin.
Hatta ben sana kendim için uygulamayı olarak yapacağız, feyz alabilirsin.
Ben bugün kimim?

Ben bugün 18 yaşında bilgisayar programcılığı okuyan, insanları hor gören, kendini geliştirmeyen insanlarla takılmaktan hoşlanmayan ve aynı zamanda sosyal ihtiyaç çeken birisiyim. Hem diğer insanların yaptığı kendi gözümde gereksiz olan işler yüzünden onlarla takılmamayı seçiyorum. ve aynı zamanda yalnız olduğumu sanıp üzülüyorum. E peki soruyorum kendime, bu paradoksu nasıl kıracağım?

--> Madem ki çevremdeki insanları beğenmiyorum, o zaman yeni çevrelere girmeye cesaret etmeliyim. Tiyatro klubüne gidebilirim, bilgisayar ile alakalı klüplere gidip kendi kafamda birisini bulabilirim belki de, evet evet bunları denemeliyim.
--> Diğer insanları madem ki sevmiyorum, onların boş işlerle uğraştığını düşünüyorum öyleyse onları kullanmayı denemeliyim. Nasıl mı? Psikoloji öğrenip rol yapmayı öğrenmeliyim, Lider olmayı bir şekilde öğrenmeliyim.
--> Diğer insanları şikayet etmek yerine kendi hayatımı daha iyi olmak için değiştirmeye başlamalıyım, beklentilerimi sıfırlamalıyım.

15 yaşındaki halimde olan ve şu anda bende olmayan özelliklerden bir kaçı neler?
--> Heves-istek

Eskiden nasıl hevesliydim? neden hevesliydim? Bİlgisayar beni neden cezbediyordu? 15,16,17 yaşında ufak da olsa nasıl şirket kurabildim? Bu şirketleri şans eseri mi kurdum? Öylesine mi?

Hiç sanmıyorum. Düşüneceğim ne yapıp ne edip benim hevesimi getirecek olan şeyi keşfedeceğim.

Ama hayatımda yapacağım değişiklikler için o hevesin gelmesini beklemeyeceğim, harekete geçeceğim. Ve onun beni yolun ortasında bir yerde tekrar bulacağına inanıyorum.

Eskiyi değil de, eskiden olan özelliklerini düşün somut düşün. Soyutluğa odaklanma orada bir şey yok. Bu dünyada her şey mutlak şekilde var.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8