Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Espiri yeteneğini geliştirmek

Espri yapmak biraz zeka ister. Tabi bunun yanında da belli bir birikim, yani bilgi birikimin - genel kültürü yüksek biri olman gerekli. Espri anlık yapılır o anda gülünür ve biter. Bunun için hızlı düşünme ve kavrama yeteneğinin de olması lazım. Çok basit bir şey gibi görünse de espri yapmak kisinin zeka seviyesini de belirler. Bu da insanlar arasında ne tür tepki alacağını, kabul edilip edilmeyeceğini belirler.

Espri yapmak biraz zeka ister. Tabi bunun yanında da belli bir birikim, yani bilgi birikimin - genel kültürü yüksek biri olman gerekli. Espri anlık yapılır o anda gülünür ve biter. Bunun için hızlı düşünme ve kavrama yeteneğinin de olması lazım. Çok basit bir şey gibi görünse de espri yapmak kisinin zeka seviyesini de belirler. Bu da insanlar arasında ne tür tepki alacağını, kabul edilip edilmeyeceğini belirler.
Genel kültürümün zayıflığından olduğunu düşünüyorum, espiriyi az yapan biriyim yaptığımdada zekice şeyler oluyor. Samimi olduklarımda bazen saçmalıyorum xd

Genel kültürümün zayıflığından olduğunu düşünüyorum, espiriyi az yapan biriyim yaptığımdada zekice şeyler oluyor. Samimi olduklarımda bazen saçmalıyorum xd
Nerede saçmalayıp nerede daha ağır şeyler söyleyeceğini iyi belirlenemen lazım mesela ben en yakın arkadaşlarımla birlikteyken saçmalamaktan hiç çekinmem çünkü aramızdaki muhabbet genelde duruma gore değiştiği için pek sıkıntı olmuyor ama daha topluluk içinde falan daha ağır olman gereklidir.

Benimkileri kimse anlamıyor amk komik geliyor bana ama milletin bilgisi olmuyor o konuda
anladığım kadarıyla ince espiriler yapıyorsun ve karşındakiler in jetonu paraşütle iniyor ve havada kalıyor o ortam sana göre değil yada esprilerin kötü fakat sorun bence espirilerinde fazla ince

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8