• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Evanjelizm Nedir ?

Emperor

Üye
Katılım
24 Haziran 2018
Mesajlar
50
Yaş
19
Şehir
Bolu
Evanjelizm Tanrıyı kıyamete zorlamak demektir. Farklı inançtaki insanlar aynı amaca konsantre olmuş durumda. Davud soyundan gelen Yahudilerin beklediği mesih,Evanjelist Hristiyanların beklediği İsa, Müslümanların beklediği Mehdi. 21.yüzyıl siyasi olaylarına atıf yapa kuvvetli inanç ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşırılacak derecede örtüşüyor. Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyorlar ? Yukarıda sayılan Mesih/Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi onun bir an önce gelmesi için Tanrı yı kıyamete zorluyorlar. Evanjelizmin körüklediği bu histerinin nasıl vahim sonuçlar ortaya çıkaracağı öngörülemez.

Ramazan Kurtoglu - Evanjelizm kitabından alıntıdır.
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
725
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
Bunlar gerçek şeyler çoğu kişi ateist olsada inancı olmasada ne kadar inkar etselerde ahir zamandayız ve çoğu kişi gerçekleri elbet görecektir.
Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyorlar ?
Çünkü ademden sonra kavim kavim ayrıldık ve her kavime farklı din verildi. Lut kavimi taşlaştı bir sürü örneği var. Pompei olsun bir çok kent. Nuh'un kavimi sel ile imtihan oldu. Helak olayını sadece taşlaşma şöyle böyle anlamasınlar günümüze yakın en büyük örnek titaniktir(Biletleri satarken Tanrı'nın batıramayacağı gemi deyip sattıları için.)

Ateist olan kardeşlerim abilerim varsa bunu akıllarından çıkarmasınlar.
Düşen bir uçakta ateist yoktur!!!
 
Üst