Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Evcil Hayvan besleme

Merhaba dostlar yeni paylaştığım konuda bahsettiğim üzere eve çıktım arkadaşlarımla. Hem uzun süredir çok istiyordum hem de kişisel disiplin ve sorumluluğuma çok katkısı olacağını düşündüğüm üzere öğrenci evimde Kedi veya Köpek beslemek istiyorum.
Sorumluluk konusunda en iyisini yapabilirim ama masraflar konusunda pek bilgim yok. Evcil hayvanıma aylık ayırabileceğim maksimum bütçe 50 tl ( mama ıvır zıvır falan ) Bu bütçeye göre kedi mi daha iyi olur köpek mi? Neden ?
Köpek önerirseniz zorluklarını falan filan bahsederseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Daha önce bu tarz bi tecrübem olmadığı için pek bilgim yok. Yardımcı olursanız harika olur.

Kardeşim 50 lira sana yetiyor mu?

Benim köpeğim var pug aşıları zaten 100 filan. Mamaları kaliteli olmalı fiyatı zaten almış başını gidiyor. Sorumluluk çok... Her gün dışarı 1 saat çıkaracaksın en az 1 saat. Yemeğini her gün vereceksin. Evde 8 saatten fazla yalnız kalmayacak. Bu hizmetlerin hepsi dakik olmalı. saat 8 de çıkarıyorsan köpeği 8 de çıkaracaksın.

Bunu 10 yıldır yapacağını düşünürsen alma boşver. Tek bakılımaz.

Kardeşim 50 lira sana yetiyor mu?

Benim köpeğim var pug aşıları zaten 100 filan. Mamaları kaliteli olmalı fiyatı zaten almış başını gidiyor. Sorumluluk çok... Her gün dışarı 1 saat çıkaracaksın en az 1 saat. Yemeğini her gün vereceksin. Evde 8 saatten fazla yalnız kalmayacak. Bu hizmetlerin hepsi dakik olmalı. saat 8 de çıkarıyorsan köpeği 8 de çıkaracaksın.

Bunu 10 yıldır yapacağını düşünürsen alma boşver. Tek bakılımaz.
3 kişi bakacağız ve pug gibi masrafı çok birşey almayacağız. Ki kediyi de deneyebiliriz

Kedide çok masraflı bir veterinere gidince 300 400 den aşağı çıkmıyor. Gençlik aşısıydı birsürü masrafı var.

3 kişi bakacağız ve pug gibi masrafı çok birşey almayacağız. Ki kediyi de deneyebiliriz
Kardesim hepsi ayni bok. Ogrenciysen 3 kurusun 5kurusnu bunlara verme git kitap oku. Eger yok ben alacam diyorsan 12 yil boyunca ne olursa olsun gunde 2 kere didsri cikaracam, beslicem, bakimini yapicam diyorsan al. Ama ogrenciyken ugrasilmaz. (herkes ogrenciyken)

Kedi bakımıda maliyetli en düşük ayda 100-150 harcarsın oda en düşük benim kedim bir mamaya alıştırdık onun dışında yemiyor 10kg 300 lira yani aşısı var karma aşısı iç dış parazit aşısı kuduz aşısı lösemi aşısı ....

Dostum 3 yıldır hayvan besleyen birisiyim kedimde oldu köpekleri de oldu. Bu iş maalesef maddiyat istemekte hasta olabiliyorlar ve bunu karşılamak zorundasın hayvanlara yazık etme

Benim şuan hem kedim hem de köpeğim var . Yaş maması olsun kedi köpek maması olsun her türlü masrafı karşılayabilecek durumdayım. Benim durumumum iyi olması bu yönden bir ayrıcalıktı. Manevi kısmında ise bu hayvanlar gerçek anlamda sizin dostlarınız oluyor. Herkesin deneyimlemesi gereken bir konu olduğu düşüncesindeyim. Fakat onların gereksinimlerini karşılayabilecek durumda değilseniz hayvancağızlara yazık etmeyin derim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8