Evrim Teorisi

Kasrqaa

Üye
İnsan doğarken alfa olarak doğmuştur. Dış çevre, aile baskısı, yaşam tarzı, elindeki olanaklar ile zamanla betalaşmıştır.
Evrim ağacı dallanır budaklanır fakat bizim bildiğimiz temel olaydan bahsedeyim.
Evrim aşaması delta erkekten zeta erkeğe doğru evrilir.
Delta→Beta→Omega veya Gamma→Alfa→Sigma→Zeta şeklinde evrim geçiririz. Bir erkek alfa iken nasıl zamanla betalaşabiliyorsa. Bir erkekte betadan zamanla alfa olabilir, sadece omegalar alfa olmadan birden sigmaya dönüşebilirler. Burda bahsediceğim kategorilerin temel özellikleridir. Yoksa her alfa birbirini benzemeyeceği gibi her betada birbirine benzemez.

Delta Nedir?
-Delta popüler kültürün esiri olmuş, instagramdaki beğeni sayısına göre yaşayan, aktiviteleri sevdiği için değilde daha çok karı kız kesmek için yapan içi boş insandır.
-Bu adamların betadan daha çok kız kaldırabildiğide acı gerçektir. Ama bu onu betadan üstün kılmaz.
-Hayatını instagramda kız kovalamakla geçirir. Birde alfa özelliği olmamasına rağmen alfa gibi rol yapabilir. Halbuki içi boş birisidir.
-İnsanların ilgisine onayına muhtaçtır. (Sigarayı havalı görünmek için içmesi buna örnektir)
-Toplumda en çok yapılan şey onlar için doğrudur. Bir çok insanın starbucksa gittiğini görürse oda gitmeden duramaz. Marka giyinen insanları görünce oda marka giymekten alıkoyamaz.

Beta Nedir?
-Beta erkek yönetilenmeye meğillidir. Yani bir lidere ihtiyaç duyar. Ders çalışması için onu uyaracak birisi.
-Hayat toplum içindir fikrini tamamiyle benimser. İnsanlar bu adamın hayatı adına karar verdiğinde sorgusuz sualsiz yapar. Yani etrafı için yaşar. Onları mutlu etmeye çalışır ve herkesi mutlu edemeyeceği için mutsuz olur.
-Bu adamlar kendisine değer vermezler ve bu açıdanda özgüvensizdirler.
-Hayat okulundan mezun olduklarını sanarlar. Herşeyi ben bilirim şöyleyim böyleyim havasında olsalarda içleri boştur.
-Zamanla kendilerini geliştirilerse önce omega yada gamma sonra ise alfa olmak üzere gelişebilirler. Beta özelliklerinden kurtularak çok rahat omega olabilirler aynı şekilde alfa özellikleri kazanıp beta özelliklerinide yanında tutarlarsa çok rahat gamma olabilirler. Her şey küçük adımlarla olur.

Omega nedir?
-Bu adamlar güçsüz olduğu için hiyearşiden dışlanır. Çevresi azdır. Pek çağırılıp davet edilmez. Aslında ilk bakışta deltadan bile düşük statülü görünsemesi sadece bir ilizyondan ibarettir. Dışardan ezik olsalarda içleri dolu, bilgili adamlardır.
-Bu adamlar adım adım gelişmelidir. Herşeyi yanlış anlamaya müsaitlerdir. MGTOW'u benimsediklerinde asosyal ezik bir adam olmaya, Redpill'i benimsediklerinde kadın düşmanı olmaya meğillidirler. Halbuki MGTOW kadınları bırak kendini geliştir derken, redpill ise kadınlarırın radarna girmek için gelişmeyi öğütler.
-Bu adamlar sevgiye açtır. Çünkü kadınlar tarafından beğenilmezler bile ama onurlu adamlardır, kadın reddettiğinde uydu erkek gibi peşinde dolaşmazlar.
-Beta ve alfa özellikler barındırmazlar sanki bu dünyaya ait değillerdir. Kırılgan yapıya sahiptirler.
-Omega birisi alfa özellikler kazanarak çok rahat alfa olabilirken, gammaya dönüşmesi çok zordur.(Gamma olması için hem beta hem alfa özellik bulundumalıdır bu yüzden daha zordur)

Gamma Nedir?
-Hem alfa özellik hemde beta özellikleri barındırırlar. Bunlar sosyal olarak değerlidirler. Çok çevreleri vardır. Bu adamları çevrenizde barındırmak sizinde çevrenizi geliştirir. Sosyal oyunda gayet iyidirler.
-Bu adamlar birsürü gruba üyedirler. Okul klüplerine ilk üye olan bunlardır,bir sürü farklı hobiye sahip olan bunlardır. Tabi bu gruplarda lider olacak vasıfları yoktur.
-Bunlar sosyal onaylanmaya ihtiyaç duyarlar ve çevreleri tarafından onaylanmaya bayılırlar. Sosyal olmak için herşeyi yaparlar.
Bu adamlar grup için yaşarlar. Ders çalışılan ortamda ders çalışırken, asosyal ortamda takılırsada asosyal olurlar. Bunların kendisini geliştirebileceği gruplarda takılması onları rahatlıkla alfalaştırabilir.
-Gamma birisi beta özelliklerini kırarak rahatça alfa olabilirken, omega olması çok zordur.(Omega olması için beta ve alfa özelliklerini kırması gerekir.)

Alfa Nedir?
-Bu adamlar özgüvenli, fiziksel ve zihinsel olarak güçlüdür. Sadece zihinsel olarak güçlü olurlarsa gammaya kayabilirler. Sadece fiziksel olarak güçlü olursa zorba bir betaya kayabilirler. Fiziksel güçten kastım sizin dünyaya gelirken random atılan özellikleriniz değil sonradan geliştirdikleriniz.(Kas inşa etmek vb.)
-Bu adamlar gamma kadar sosyal değillerdir. Çünkü bunlar sözlerinin geçmediği her grupta bulunmaktansa bir grubum olsun oranın lideri olayım felsefesindedir. Sosyalleşmek için alfalarla dostluk kurmak size fayda sağlamaz. Bilgi ve gelişim istiyorsanız tam aradığınız kapı sorgusuz süalsiz yardımda bulunur.
-Bunlar merhametlidirler. Merhamet: Güçlü bir insanın kendinden güçsüz insana yardım etmesidir. Taviz: Kendisinden güçlü insana ses çıkaramadığı için yardım etmektir. Bu yüzden arada dağlar kadar fark vardır.
-Her kadını etkileyemezler. Pareto kanunuyla bağdaştıralım. Alfa,sigma ve zeta erkekleri %20lik kısımda olduğu için kadınların %80 ini etkiler. Bazı kişiler alfa her kadını etkiler sanıyor. Kimi kadın sadık, alfa potansiyeli olan bir omegaya kapak atmak ister. Kimi kadın ise o bar benim bu bar benim takılan sosyal gammaya kapak atmak ister. Acı gerçek Delta, Beta ve omega erkekleri toplumun %80 ini oluşturduğu için kadınların %20 siyle yetinmek zorundadır.
-Lider ruhludur. Sorgulayıcıdır.
-Kadınlara ilgisini belli eder.(Herkes alfayı kadınlara ilgisiz sansa bile aslında alfa kadınlara ilgi gösteren onlara yürüyen erkektir. Bu ilgisini dilenci gibi göstermez. Sağlam karakteri ve fit vücudu olduğu için kadına hediye almaya ihtiyaç duymaz. Betalar ise kadına hediye alır ve içten içe "ezik sünepe adamım bari hediye aldığım için yüz ver modundadır.)
-Tip(Kas, giyim vb etkenler) ve oyun bilgisi olan bir omega kolaylıkla alfa olur. Gamma'nın alfa olması için ortamdaki alfalarla vakit geçirmesi gerekir.

Sigma Nedir?
-Omegalar güçsüz olduğu için hiyearşiyi red ederken. Sigmalar güçlü olduğu için hiyearşiyi red eder.
-Alfanın gelişmiş versiyonudur. Sadece omegalar alfa olmadan direkt sigma olabilirler.
-Zihinsel ve tip olarak güçlüdür.
-Hiyearşiyi reddetse bile bir gruba katıldığında o grubun refah seviyesini alfa gibi yükseltebilir.
-Liderlik vasfı olmasına rağmen liderlikle uğraşmaz.
-Bazı alfalar tavsiye için sigmaya danışabilirler.
-Baskın karakteri vardır onu kendisinden başka kimse bozamaz.
-Her şeyi kendisini geliştirmek için yapar. Bu yüzden kadınlara sosyal yeteneklerini geliştirmek için yürür.
-Kadınlarda istediğini elde etme pskolojisi vardır. Bu nedenşe sigma erkekleri elde edemedikleri için onlardan etkilenirler
-Alfalar birbirleriyle rekabete girseler bile. Sigmalar alfalarla rekabete girmeye çalışmaz. Çünkü buna ihtiyacı yoktur, yanlız kovboy oldukları için.
-Sigma bir hiyearşiye katıldıysa kesin orada bir çıkarı olduğu için katılmıştır.

Zeta Nedir?
-Tip, Para ve oyun üçlemesini toplamış adamdır. Bu adamları anca teleskoplar görürsünüz.
-Zengin başarılı kariyer sahibidir.
-Özgüveni fazladır fakat bu güven parası pulu olduğu için değildir. Çünkü parasını kaybetse bile her an tekrar zengin olabileceğini bilir.
-Zeki, iradeli cesur kararlar verebilir.

Son düzenleme:

Negan

Üye
Bu güzel yazı için bana kaynaklarını bahşeder misin acaba ? :)))

Son düzenleme:

Kasrqaa

Üye
Bu aralar family alpha okuyorum. Ben bilgileri hep başka yerlerden kendim tecrübe ederek gözlemleyerek öğrendim. Bir yerdeki bilgiyi alırım denerim ve insanlara anlatırım. Aklımdakileri buraya yazdığım için kaynak vermem cidden zor.

Mrx

Üye
Zetayı ilk kez duymuş oldum. Örnek olarak verilebilir bir zeta ünlü, film karakteri vs. var mı? Ben Demir adamı düşündüm.

Mobile app for XenForo 2 by Appify