• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Film ve diziler vakit kaybı mıdır?

Barhodi

Üye
Katılım
3 Ağustos 2019
Mesajlar
94
Şehir
İstanbul
Evet,

Bir çok insan bilgisayar oyunu oynamanın eğlencenin yanı sıra vakit kaybı olduğunu söylüyor fakat film ve dizi izlemek bir çok insan için vakit kaybı değil. Her şeyin senaryo olduğu ve değiştiremediğin dizi, filmler neden zaman kaybı değil iken kendi yönettiğin bilgisayar oyunu zaman kaybı?
 

EminBey

Üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
227
Şehir
Bursa
Bilgisayar oyunları kodlanmış birkaç temel koddan ibaret olup bilinçaltına ve hafızana farklı gibi görünse de sürekli aynı görüntüleri empoze eder bu yüzden beyni tekdüze hale getirir.Dizi ve film konusunda da görecelik mevcut.Eğer seni geliştiren,motive eden,bakış açını değiştiren film ve diziler izliyorsan dozunda olduğu sürece zaman kaybı olacağını sanmam ama saçma sapan Türk dizilerini,s*ks-para-kavga üçgeninde gelişen dizileri kastediyorsan oyunlardan daha çok zarar verir :)
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
576
Bu bağlamda bakarsak kitaplar da zaman kaybı. Neticede kitabın gidişatını sen yazmadığın sürece değiştiremiyorsun. Burada da önemli olan ne izleyip ne okuduğundur. Kötü Çocuk gibi bir kitabı okumak vakit kaybı iken Sefiller gibi bir başyapıtı okumak sana değer kazandırır. Aynı şekilde Facia Üçlü, Kafalar Karışık gibi youtuber filmlerini izlemek vakit kaybı iken Yes Man, Groundhoug Day gibi filmler ufkunu genişletir. Türklerin aşk dizilerini izlemek vakit kaybı iken HIMYM, Suits gibi dizileri izlemek senin davranışlarını iyi anlamda şekillendirebilir.

Bilgisayar oyunlarının ise savunulacak bir tarafı yok. Arkadaş ortamında eğlenmek için oynayabilirsin ama bağımlılık düzeyinde olursa zarar verir.
 

Mr.Robot

Üye
Katılım
21 Nisan 2018
Mesajlar
198
Yaş
20
Şehir
Ankara
Ne oyun vakit kaybı ne de diziler. Sürekli çalışırsan bir süre sonra bıkkınlık verir. Kendini rahatlmak ve eğlenmek için de vakit ayırman gerek. Ayrıca komedi dizileri izlersen hem rahatlarsın hem de espri yeteneğine katkısı olur.
 
Üst