• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

FİTNESS BESLENME TAVSİYELERİNİZ ?

alwian

Üye
Katılım
12 Mart 2019
Mesajlar
22
Yaş
19
Şehir
İstanbul
Dostlarım bir kaç güne fitnessa başlıyorum.Boyum 1.82 kilom 76 ideal kilodayım ancak biraz basenler cıkmıs durumda ve yağ var biraz spor için tavsiyeleriniz neler full body mi split mi ? ve beslenme için önerileriniz kas kütlesi için yapmam gerekenler ? Kilo almak icin nasıl beslenmeliyim hangi besinleri tüketmeliyim nelere dikkat etmeliyim ? Bu soruları yanıtlayabilecek bilen bir arkadaşım yardımcı olabilir mi ?
 

TheRipper

Fahri Üye
Katılım
25 Mayıs 2018
Mesajlar
561
Şehir
İstanbul
Tüm sorularına tek cevap vereceğim , Araştır. Forumlarda ne olduğu belirsiz insanlardan bilgiler almak yerine Gerçekten bu işe yıllarını vermiş insanların söylediklerini dinle. Youtube'de bu konuda kaliteli bilgi sahibi insanlar var. Bodybuilding tamamen kişisel bir spor olduğu için herkes kendi bildiğini uyguluyor. Dolaysıyla herkes kendisinde işe yarayan şeyi "Doğru bilgi" vasıtasıyla aktarıyor. O yüzden profesyonel olmadığı sürece kimseye birşey sorma. Antrenörler bile çoğu zaman çok cahilce konuşabiliyor. Kaliteli bilgiye sağdan soldan değil kaliteli kaynaklardan ulaşabilirsin. Her zaman güncel kaynakları takip et. 2005 yılında yazılmış yazılarla falan işin olmasın. Kaliteli Bilgi birikimi edindikten sonra yapacağın şey belli zaten.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin.
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
773
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
Senin vücudun senin kararın :)

Fitnes hocaları çok ilgisiz bazı salonlarda. Beni zamanında yarım saat koşu bandında koşturduklarını bilirim. Kendine Buradan temiz bir profram yap

Split body ve full body hakkında oda vücuduna bağlı. Kimisi farklı kas gruplarını (farklı kas grupları çalıştığı için idman yaparken diğer kas grubu dinlenmekte oluyor bu yüzden kasları gelişiyor) çalıştırdıkları için hergün salona gidiyor. Kimisi ise aynı kas grubunu çalıştırdıkları için kendilerine belli aralıklarla dinlenme günü veriyorlar.

Yotubede fit cevap kanalını takip etmeni öneririm.

 
Üst