Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Fitness zararlı mı ?

Selamlar değerli forum üyeleri,
Ben 1.70m uzunluğunda ve 72 kg olan ve 15 yaşında biriyim. Ergenliğe ilkokul 4. sınıfta girdim. Genel olarak çevremdeki yaşıtım olan çoğu erkekten daha yapılı birisiydim. Kol - göğüs kasım var ama göbeğim sarkmasa bile var. Spor salonuna yazılmayı düşünüyordum lakin duyduğuma göre antrenmanlarla yapılan kaslar ilerde şekilsiz kalıyormuş ve kalp büyümesine filan yol açıyormuş. Geçen sene 1 ay gitmiştim ve az da olsa kolumun çapı büyümüştü ve sıkıntısını görmedim. Bu bilgiyi beni çok seven bi arkadaşım, babasından öğrenmiş ve anlattı. Benim gitmemi istemiyor. Babasının göbeği var ama üçgen vücutlu birisi, geniş omuzlu filan. Bilgi ve deneyimi olan birisi aydınlatabilir mi ? Araştırma yaptığım kadarıyla zararsızdı ama emin olamadım. Çünkü vücut olarak kendimi geliştirmek istiyorum.

Not : Arkadaşım beraber bisiklet sürmeyi, sabahları aç karna koşup şınav - mekik çekmenin daha sağlıklı ve yararlı olacağını söylüyor.

Dostum 1 yıldır gidiyorum. O kadar zayıf o kadar inceydim ki kemiklerim dışarıya poz veriyordu. Spora başladım, programa uydum. Şimdi göğsüm çok daha belirginleşti. Kolumun,omzumun hacmi genişledi. Önceden bir poşeti taşırken bağırsağım bir yerime dayanıyordu şimdi çok daha rahat halledebiliyorum. Fitness bana aynı zamanda disiplin ve özgüven kazandırdı. Şekilsizmiş kalp büyümesiymiş, inanmıyorum. Sana yemin ederim fitnesstan önce 2-3 dakika koşsam kalbime sancılar girerdi. Şimdiyse halı saha maçından sonra tekrar fitnessa gidecek kadar dayanıklılığım var. Ekstradan: Boksa gidiyorum. İlk zamanlar ne zaman karnıma yumruk yesem kendimi yerde buluyordum ;ama fitnessta karın çalışa çalışa artık işlemiyor bile. Bu kadar örnek yeterli galiba gerisi sana kalmış :)

Dostum 1 yıldır gidiyorum. O kadar zayıf o kadar inceydim ki kemiklerim dışarıya poz veriyordu. Spora başladım, programa uydum. Şimdi göğsüm çok daha belirginleşti. Kolumun,omzumun hacmi genişledi. Önceden bir poşeti taşırken bağırsağım bir yerime dayanıyordu şimdi çok daha rahat halledebiliyorum. Fitness bana aynı zamanda disiplin ve özgüven kazandırdı. Şekilsizmiş kalp büyümesiymiş, inanmıyorum. Sana yemin ederim fitnesstan önce 2-3 dakika koşsam kalbime sancılar girerdi. Şimdiyse halı saha maçından sonra tekrar fitnessa gidecek kadar dayanıklılığım var. Ekstradan: Boksa gidiyorum. İlk zamanlar ne zaman karnıma yumruk yesem kendimi yerde buluyordum ;ama fitnessta karın çalışa çalışa artık işlemiyor bile. Bu kadar örnek yeterli galiba gerisi sana kalmış :)
Teşekkür ederim cevabın için. Zaten yaz tatilinde ancak gidebiliyorum. O halde şu üç ayı düzgün değerlendirmeye çalışacağım.

Yalan ameke gitmemek zararlı ama kafayı yiyecek steroid basacak seviyelere gelenler var 52 gr pirinç 38 gr yulaf 39 olmasın ha kasların erirmiş vs. onlarında ameqe

Dostum 15 yaşında bir birey olarak yapman gereken şey çıkıp koşmak, futbol/basketbol oynamak ve kendini bunlarla güçlendirmek. İmkanın varsa dışarıda hallet. Yoksa fitness kalbe falan zarar vermez. İlk 1 yılını doldurmadan da takviye alma

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8