• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Fitness'a yeni başlayanlar için tavsiyeler.

Boy 1.75, kilo 57 yaş 16. fiziksel özelliklerim bunlar daha önce spor deneyimi olarak 2-3 aylık kickboks yapmışlığım var. şimdi fitness'a başlayacağım, 1-2 gün içinde bir salona yazılırım. önerileriniz&tavsiyeleriniz nelerdir yeni başlayanlar için?

theturker

Üye
-Fullbody antrenman uygula splitle vakit kaybetme.
-Ne olursa olsun disiplinli bir şekilde iyi beslen ve antrenmanları aksatma.
-Acımaya başlayınca bırakma veya tekrar sayın dolunca sadece bittiğinde bırak
-Ego yapma ilk amacın düzgün formda ağırlık arttırmak olsun
-Ağırsağlam izle diğerleri genelde bilimden ilimden uzak.
-6 ay 1 seneden önce supplement alcam tribine girme
-İnsanlar büyük ihtimal senle dalga geçecek bunu mu kaldırıyon falan filan diye veya sürekli seni izlediklerini düşünebilirsin bunlara kafanı yorma takma sadece ağırlığını kaldır boş muhabbet yapma ve evine git :d
-Havlu götür
-Çok fazla yorum yapma yanlış yapıyosun falan filan diye set arası çok dinlenme
-Bulabiliyosan kendine bir arkadaş bul 1 2 hafta sonra bırakacak bir eleman olmasın sana baya yardımcı olur ağırlık arttırmanda falan ama dalga geçmeye falan başladığı an ilişkini kes
-bacak çalışmayı atlama
-Deadlift squat Overhead press bench press gibi hareketleri ilk başta düzgün olarak yapabil Deadlift bel sakatlıyo diyenlere takılma

Negan

Üye
Theturker bir çok şeyi söylemiş bu arada ilk günün sabahı eğer antrenmanın iyiyse aşırı bir ağrı ile uyanacaksın o normal her zaman olmayacak daha sonra ben bunu yapamam modunu girip soğutma kendini.

Alfa

Üye
evde yapıyorum 2 ayı geçti. 46 paket gainer kullandım bitti bugün de kreatinim geldi . boy 185 kilo 70 kol 34 göğüs 98 omuz 111 . 6 aydan önce protein tozu kullanma. gainer hacim kasar ama gerekli değil makarna da yiyebilirsin. kreatin de karaciğer 2gr üretir vücüt günlük 5gr ihtiyaç duyar (70 kilo için) bende 3 gram ek olarak alcam çünkü onu kırmızı etten alamam.