Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Fiziksel anlamda gelişmek/Kavgayı kazanmak

40-50 şınav gayet güzel. Fakat öyle karamsarlığa düşmüyorum çünkü kaç yaşında adamlar var 25 şınav çekemiyor. :D

Ve haklısın en berbat haldeyim.

Ben o zaman link attığımı alayım en kısa zamanda.

Birde benim oda küçük odamı toplayayım yer açayım biraz.
Kanka sana şu kadar söylüyorum , 50 şınav çektiğim de oldu ama nasıl ? 15.şınavda bitiyorum , samimi söylüyorum sanki 1 tane daha çekemiyecek gibi oluyorum , ama sike sike çekiceksin sana taktik vereyim , şınav çekerken hedefin 20yse , 20.şınavı çektiğini düşün , vücudun o 20 şınavı çekmek için neler yapacak şaşırırsın , bir de normalde 10 şınav çekebiliyorken yemek yedikten sonra çekersen 2-3 çekersin haberin olsun , 1 - 2 saat bir şey yemeden çekersen performansın yükselir.

Kendini zorla vücut ağırlığın ile çalış bir süre. Farklı türlerde bolca şınav çek emin ol ki çok etkili olur illa ki dambila ihtiyacın yok vücut ağırlığı da yeterli olabilir

Spor geçmişin yok anlaşılan sana şu kadar şınav mekik çek demek yanlış olur kendini alıştırman lazım. Bırak zorlama sakatlanırsın başlarda yapabildiğin kadar yap ayarlanabilir dambıl alman daha iyi olur lakin uygun fiyata bulman zor olur. 2kg ile başlar geliştirirsin ama 1 ay sonra gelişmez üstüne koyman gerekir. Kasları yıpratacaksın ki büyüsün , bundan ötürü 2 kg iş yapar lakin belli bir zaman sonra işine yaramaz.Hedefini belirle hayatına sporu sokmak mı istiyorsun. Yoksa sadece kaslı görünmek mi ? Ona göre antrenmanlar yaparsın. Daha atletik olmak istersen koşu şınav mekik barfiks fonksiyonel antrenmanlar yapabilirsin. Zaten 2 kg ile böyle çok kaslı biri olmayı bekleme dostum lakin hayatına sporu soktum diyorsan atletik olabilirsin. Unutma önemli olan ÜSTÜNE koyman bir anda olmaz yavaş yavaş emek ister bu. Öncelikle ne kadar kalori alacağını öğren daha sonra antrenmanlara başla kafana takılan olursa özelden sorabilirsin.

Kilo al spora git acilen guclenmen lazim 2 kilo bir sey degil be gercekten cok az ben de oyle kalipli biri degilim 10 12 ile calisiyorum en baba zor hareketlerde bile 5 e duser en oldugum an falan kisacasi acil gelis arkadaslarim hayvan gibi ben onlarin yaninda o kadar iyi degilim.

Kas gelişimi istiyorsan 2kg gerçekten az. Kaslarını zorlayacak bir ağırlık seç 5kg ideal. Bir çift dumbell ve uygun çalışma ile ilerleme kaydedebilirsin. Kavgada ilerleme kaydetmek için sürekli antrenman yapman gerek bi kursta,ya da sürekli kavga etmen :) ama unutma, şiddet zayıflıktan beslenir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8