Fiziksel Potansiyelinize Ulaşmak İçin ( hatırlatma gibi )

beyler şimdi aramızda 14-17 yaşında kankalarımız vardır diye tahmin ediyorum, boy olarak kalıp olarak daha tam olarak oturmamış bir aralık sayabiliriz. ve kabul edelim ki boy gerçekten ama gerçekten insanın özgüvenini tetikleyen en önemli unsurlardan biri. 1.90 adamın karşısında 1.70 bir adamın eğer çok üstün ve olağanüstü bir durumu güvencesi yoksa kendine güvenebileceğine ben inanmıyorum.
bu yaşlarda veya daha aşağısı için potansiyelinize en iyi şekilde ulaşmak için büyük ihtimal bildiğiniz fakat ihmal ettiğiniz bir olayı hatırlatmak istiyorum.
UYUYUN gençler, evet uyuyun benim babam 1.78 annem 1.69 ben 1.80 oldum abim 1.88 diye biliyorum
abimle aramda ki fark ise çok iyi hatırlıyorum ben gece uyumazdım, bilgisayarda takılırdım metin2 atardım, sabaha kadar çalışırdım ve artık vücudum alışmıştı sabaha kadar uyumayıp o günü paso uykusuz geçirebiliyordum 8 saat uyumuşum gibi. abim ise fosur fosur uyurdu arkamda.
odanız ay ışığı, normal ışık falan almasın bu çok önemli uzmanlarda diyormuş gece lambası vesaire büyüme hormonu salgılanmasına engel oluyor diye zifiri karanlıkta temiz uyku çekin 22:00-23:00 civarı uykuya geçin sabah okula gideceğinizi varsayarak 7 civarıda kalksanız miss.
ayrıca çok ağır çantayla okula gidip gelmeyin mümkünse kitaplarınızı okulda bırakın uğraşmazsınız hem ( ben böyle yapıyordum ama boya engel olacağını düşündüğümden değil zaman kazandırdığı için falan :)
evinizde doğal gaz borusu varsa asılın barfiks niyetine barfiks çubuğuda olur tabi :) kemikleriniz esnesin
bol d vitamini alın yaz geldi dışarı çıkın güneşten kaçmayın d vitamini depolayın d vitamini kalsiyum emilimini sağlar yani aslında ne kadar kalsiyum alırsanız alır d vitamininiz eksikse kalsiyum emiliminiz azdır kemikler için çok kötü olur.
beslenme konusuna pek girmeme gerek yok ama yine söyleyeyim oğlum bırakın şu abur cuburu ya size hiçbir faydası yok anasını satayım bir paketi çevir içindekileri oku Allah rızası için kardeşim sana glikoz şurubu, bir pakette 50gr şeker yada e150 e350 cart curt kodlu kimyasallar mı lazım yoksa marul, maydanoz, yumurta, ev yemekleri mi lazım ? Allah yaratmış işte mis gibi ye al bol bol vitaminini mineralini.
yazı böyle dümdüz oldu ama anlatmak istediğimi anlattım diye düşünüyorum, sadece bir hatırlatma ayarında olsun istedim aslında yazdıkça uzadı :)

ergenliğimde zararlı olan herşeyi doruklarına kadar yaşadım abim stantta çalışırdı ve koli koli ice tea ve cips getirirdi yedi yirmidört onları yerdim,anne 170 baba 170 abim 185 ben de 183 üm.Ha lise çağımda böyle beslenmek yerine yiyecek denilebilecek şeylerle beslenseydim elbet 186-187 olurdum ama boyumdan gayet memnunum dışarı çıktığımda kendimden uzun adama nadir rastlarım arkadaşlarım arasında da en uzun benim zaten.Diyeceğim o ki boyunuz 177- değilse ve ergenliğiniz bitmemişse boyu fazla takmayın.
tabi kanka dünyanın sonu değil kısa boy ama insanların potansiyeline ulaşmasını isterim. daha vakitleri varken dikkat etsinler. çünki ergenlik bitince kendilerinden uzunları gördükçe ulan keşke dikkat etseydim diyecekler en azından bunu demesinler gerçi bu bizim nesil harbiden baya büyük, büyük olan tam büyük kısa olan tam kısa.