Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Freud Mutluluğun Mimarı

Selamlar alfalar, bu konuda bahsedeceğim kitap, yine önceki konudaki gibi yaklaşık 2 sene önce arkadaşımdan hediye geldi. Üçüncü kez bitirdim ve sıkılmadım.

Stefan Zweig tarafından, muhtemelen 30'lu yıllarda yazılmış.
Tahmin edeceğiniz üzere Sigmund Freud'un; döneminde gördüğü muameleden, karakterinden, psikanaliz tekniğinden ve bunu nasıl keşfettiğinden bahsediyor.

Kitap toplam 9 bölümden oluşuyor. Sırasıyla;

1- YÜZYIL DEĞİŞİRKEN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUM (11)
2- FREUD'UN KARAKTER TASVİRİ
3- ÇIKIŞ NOKTASI
4- BİLİNÇDIŞI DÜNYA
5- RÜYALARIN YORUMLANMASI
6- PSİKANALİZ TEKNİĞİ
7- CİNSEL YAŞAM
8- GÜNBATIMINDA ENGİNLİĞE UZANAN BAKIŞ
9- DEVRİNDE GÖRDÜĞÜ SAYGI (169)

Toplam 176 sayfadan oluşuyor ve inanın her okuduğunuz cümlede bişeyler öğreniyorsunuz.

Stefan Zweig'ın ne kadar iyi bir yazar olduğunu anlatmama gerek yok heralde :D

Ayriyetten, kitabın başlarında tarih hakkında çok fazla şey öğreniyorsunuz. Özellikle dönemin Viyanası ve bilimin olduğu durum beni çok etkilemişti.

Şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap..

Listeme ekledim. Robert Greene'in Ustalık kitabını bitirdikten sonra bakabilirim.

Akıl hocasını bulma ve sosyal zekayı geliştirme konularını geçtim ve bakış açımı değiştiren bilgiler veriyor dostum.Ve ayrıca bu adamın tarih bilgisi harika.

Akıl hocasını bulma ve sosyal zekayı geliştirme konularını geçtim ve bakış açımı değiştiren bilgiler veriyor dostum.Ve ayrıca bu adamın tarih bilgisi harika.
Hocam şu ustalık kitabının pdf'i var mı? İndiremedim bir türlü

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8