Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Geçmişindeki insanları neden silmelisin ?

N.R

Bana kalırsa hayattaki en acı veren olay geçmişindeki insanlardan kalan hatıralarla hayatına devam etmesidir veyahutta o hatıraların daima onunla beraber bir yerden bir yere gitmesidir. Kızlarla tanışmaya gidersin arkadaşlarının "amk salağı o kız sana bakarmı" , "siktir len sen yapaman" gibi sözleri daima senin peşindedir , işin komik yanı ise o arkadaşlarınla hayatına devam etmendir. Arkadaşların senin iyiliğini düşünmüyor , yaşamana engel oluyorlar ve sen onlarla hala zaman geçiriyorsun. Peki senin bu yaptığın ne derecede mantıklı bir hareket ?

Uzun süredir tanıdığın bir arkadaşın olabilir , eski sevgilin olabilir veya buna benzer hayatına soktuğun herhangi bir insan olabilir. Bu insanlarla hayatını yeniden mi yaşamak istersin ? Bu insanlar yoluna taş koymadı mı ? Eski sevgilin tarafından aldatılmış olabilirsin , eski sevgilin tarafından terk edilmiş ve hayatının amına koyulmuş bir durumda olabilirsin veya o en yakın arkadaşım dediğin adam sana dost kazığı atmış olabilir , en yakın arkadaşım dediğin adam sevgilini sikmiş olabilir. Yani sen hala bu insanlarla hayatını tekrardan yaşamak istiyorsun. Yoluna taş koyan insanlarla , gelişmeni engelleyecek insanlarla.

Şimdi düşün eski yaşantıdan olan mükemmel bir kızı düşün , o kızla tanıştığın güne git. Hava çok güzel , kuşlar uçuyor , güzel zaman geçiriyorsunuz hayat ne kadar güzel değil mi ? Peki şimdi sana küçük bir soru soracağım.

O zamanki içsel yapın ile şuan ki içsel yapın bir mi ? O anki düşünce yapın ile şuan ki düşünce yapın bir mi ?

Eğer yanıtın evet ise lütfen yazıdan defol ve eski , tekrardan yaşanmış , boktan hayatına geri dön. Lütfen bak bu hem senin akıl sağlığın için hem de bizim için çok iyi bir davranış olacak , çünkü biz sensiz daha iyi olacağız. En önemlisi geçmişte yaşamayı bırakıp geleceğe bakmaya başlayacağız , başlayacaksınız.

Eski davranışların ile şuan ki davranışların elbet birbirinden farklı olacak. Büyüdün , geliştin ve etrafa ışık saçmaya başladın fakat sen hala o insanlarla zamanını harcamak istiyorsun. Düşünüyorsun ki belki ben böyle olduğum için arkadaşlarım artık bana farklı gözle bakar , eski sevgilim bana geri döner ve ona , onlara ne kadar değiştiğimi gösteririm.

Emin olun ben bu yolu seçtim ve bu yol başarısızlık ve hayal kırıklığıyla dolu bir yol.

Yalan söylemeyeceğim değişimin en zor kısmı bu kısım. O kadar sene yakın olduğunuz insanlarla iletişimi kesmek elbette ki zor bir durum fakat şunu da söylemeliyim ki neredeyse hiçbiri sizin değişiminizi fark etmeyecek ve sizi önemsemeyecek. Evet bu konuda çok ciddiyim HİÇBİRİ. Sizi o eski halinizde tutmaya çalışacaklar , kullanmaya çalışacaklar zira eskiden öyle yapıyorlardı. İnsanlar kullandığı insanın değişip onları geçmesini istemezler zira o zaman sizi kullanamazlar.

Emin olun kafanızda şu fanteziler dönecek ;

"Onları silmeme gerek yok ki , onlara da kendi yolumu gösterip değişmelerini izleyeyim böylelikle hem yalnız olmam hem de onlara ışığı göstermiş olurum"

Böyle bir şey yok. Bu ütopyanın içinde bende yaşadım ve hatta onlara ışığı gösterdim , bakın dedim bu yol böyle gelin beraber gelişelim. Sonuç ne oldu dersiniz ? KOSKOCAMAN BİR 0. Adamlar değişmedi ben ise artık onlarla uğraşmanın manasız ve gereksiz olduğun farkına vardım.

Ben ve bizim gibiler dışında kimse değiştiğinizi anlamayacak , asla yeni seni kabul etmeyecek , seni eski haline döndürmek isteyecekler zira o eski halini kolaylıkla kullanabiliyorlardı.

Gelişmişlikten düşüp ezikliğe düşmek tehlikeli ve psikolojinin amına koyacak bir durum. Örnek verelim mi ? Verelim tabii ;

Bir kız düşünün , bu kızla değiştiğiniz gün tanıştınız. Kadın sizin farklı olduğunuzu fark etti ve size aşık oldu , bir kaç gün çıktınız , seviştiniz , ne isterseniz yaptınız ve ayrıldınız. Bir kaç sene sonra değişiminiz tamamen ortadan kalktı "yarraktan arkadaşlarınız yüzünden" ve kadına tekrardan gittiniz , amacın o kadınla tekrardan bir şeyler yaşamak.

"Artık daha iyiyim , her şey farklı olacak" dediniz. Sonuç ne oldu biliyormusun ?

Tabiki de biliyorsun fakat kendine söyleyemiyorsun bunu. Kadın seni değişmiş halinle seviyordu fakat sen artık eski halinsin , kadının kafası karıştı ve "olmaz , erkek arkadaşım var" gibi bahaneler ile seni erteledi ve sikti attı. Kadın senin o boktan çekingen halini sevmeyecek oğlum senin o boktan ve çekingen halini anca o yarraktan arkadaşların sever.

O kadın artık senle sevişmeyecek , seninle beraber zaman geçirmeyecek , bu durumda yapabileceğin bir kaç durum var.

Tekrardan eski haline gelmek ve eski hayatını bir daha açılmayacak bir şekilde kilitlemek veyahutta tekrardan eski haline gelip hayatının tekrardan amına koymak.

Yeni halin ile baş başasın artık. Eski hayatını kilitlemiş bir biçimdesin ve yeni insanlarla tanışmaya başlayacaksın , kilit soru şu ;

Kendi düzeyinde ki insanlarla mı tanışacaksın yoksa kendi düzeyinin altındakilerle mi ?

Cevap çok basit değil mi ? Kendi düzeyinde ki insanlar sana bir şeyler katabilir , kendi düzeyinde ki insanlarla kendini geliştirebilirsin fakat diğer seçeneği seçersen ne olur biliyormusun ?

ESKİ HAYATINA GERİ DÖNERSİN

Güzel noktalara değiniyorsun. Fakat yorum göremiyorum yazılarında. Sadece sen değil aslında sağlam makalelere yorum yapmıyorlar hiç. En gereksiz konulara bir sürü yorum gelirken bunlar niye ilgi görmüyor aklım almıyor.

Güzel noktalara değiniyorsun. Fakat yorum göremiyorum yazılarında. Sadece sen değil aslında sağlam makalelere yorum yapmıyorlar hiç. En gereksiz konulara bir sürü yorum gelirken bunlar niye ilgi görmüyor aklım almıyor.

Bu benim problem ettiğim bir konu değil dostum , burası benim kafamı boşaltmak için geldiğim bir yer. Kendi yaptığım hatalardan ders çıkarıp sizlerin de bu hataları yapmamanız için yazıyor , çiziyorum. Tabii yorum gelse beni mutlu eder mi ? Eder , fakat sıkıntı değil okusunlar hayatlarına soksunlar yeter fazlasına lüzum yok.

Kendi açımdan konuşmak gerekirse haklı yazılara yazacak herhangi bir şey bulamıyorum bir eksik göremediğim yazılara ise yorum yapmamayı tercih ediyorum beğenimi atıp geçiyorum yani bu konuda kendi açımdan yapabileceğim bir şey yok.Bu forumdada sık ve doğru gönderi atan sayılı kişiler var biride N.R dostum yazıların güzel devamını bekliyorum

Son düzenleme:
Kendi açımdan konuşmak gerekirse haklı yazılara yazacak herhangi bir şey bulamıyorum bir eksik göremediğim yazılara ise yorum yapmamayı tercih ediyorum beğenimi atıp geliyorum yani bu konuda kendi açımdan yapabileceğim bir şey yok.Bu forumdada sık ve doğru gönderi atan sayılı kişiler var biride N.R dostum yazıların güzel devamını bekliyorum
Eyvallah dostum, bu tip yorumlar beni çok mutlu ediyor.

Twitter : @NirusRealist

Bu benim problem ettiğim bir konu değil dostum , burası benim kafamı boşaltmak için geldiğim bir yer. Kendi yaptığım hatalardan ders çıkarıp sizlerin de bu hataları yapmamanız için yazıyor , çiziyorum. Tabii yorum gelse beni mutlu eder mi ? Eder , fakat sıkıntı değil okusunlar hayatlarına soksunlar yeter fazlasına lüzum yok.
abi ağlattın beni yemin ederim çok kötüsün😥 tekrardan okuyun arkadaşlar

Bayadır gözükmüyordun. Hoşgeldin

Muhteşem hocam

Selam, aydınladım. Arkadaşlarımı siktir ettim. Sıra da ne var?
Şaka bir yana eksikliğimin sebebi iyi gelmeyen insanlar olabilir. Bunu bu gün deneyeceğim ama sorun şu: Etrafım da ki bebelerin çoğu sikinin sevdasın da ki insanlar. (Üniversite ortamı; çok birşey beklemiyorum zaten.) Bu yöntemle de asosyal olabilirim. En azından kaliteli insanları bulamasam da çabam beni rahat ettirir.
Teşekkürler hayat. İyi ki varsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8