• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Gelişim hakkında

Neptün

Üye
Katılım
3 Ekim 2018
Mesajlar
6
Yaş
18
Şehir
Bursa
Merhaba, foruma yeni kaydoldum ve sizin fikirlerinizi almak istedim. Öncelikle kendimden bahsedeyim. Kitap okumayı seven ve ortalamanın biraz üstünde genel kültüre sahip birisiyim. Fakat edindiğim bilgileri sohbet arasında kullanmayı pek beceremiyorum. Mesela kızlarla havadan sudan konuşuyorum fakat sonrasında muhabbet tıkanıyor. Yani bilgimi kullanacak yerlere çekemiyorum. Genelde tarih, siyaset ve edebiyat eserleri okuyorum. Forumla tanışmamla birlikte psikoloji eserlerine biraz önem vereceğim fakat bunun dışında sohbetimi geliştirecek neler yapabilirim? Konuşurken göze bakar olabildiğince vücudumu kullanmaya özen gösteririm fakat muhabbet tıkandıktan sonra bir önemi kalmıyor. En azından bir yol göstericiye ihtiyacım var.
 
Katılım
16 Temmuz 2018
Mesajlar
237
Yaş
20
Şehir
Ankara
Bence bol bol konuş ilerletirsin kendini.Sosyalleş.
 

Maça As

Üye
Katılım
23 Ağustos 2018
Mesajlar
50
Şehir
İstanbul
Eğer ki taşak muhabbeti yapıyorsanız o konuyu tarihe çekemezsin zaten, durum elverişli olmaz. Konuyu oraya çekme, bahsi geçerse döktür zaten insanlar bakakalacaktır
 
Son düzenleme:
Katılım
6 Nisan 2018
Mesajlar
239
Yaş
23
Şehir
İstanbul
Bizim Türk kızlarının %70-80 civarı cahil hele lise de falansan tarih-siyaset konularını pek bilmedikleri için sıkıcı bulur ve siklemezler, kişisel sorular sormaya çalış fazla kasma muhabbet tıkanırsa, yaptıkları yorumlarla ilgili sorular sor biraz açmam gerekirse atıyorum kafede oturuyorsunuz yanmasada ki birini eleştir erkek veya kız, atıyorum şu çocuk nasıl giyinmiş sizce kızlara karşı şansı var mı ? ordan devam et, BİLİM ADAMI GİBİ KONUŞMAYA ÇALIŞMA RAHAT OL.
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
17
Yaş
22
Şehir
İstanbul
Dostum ciddi bir muhabbet dönerken genel kültür bilgilerini kullan fakat masada esprili bir muhabbet dönüyorsa kişisel sorular sor. Cinsellik hakkında da sorular sorabilirsin korkma. Sadece yüzünde hafiften bir gülümseme olsun.
 

Neptün

Üye
Katılım
3 Ekim 2018
Mesajlar
6
Yaş
18
Şehir
Bursa
Cevaplarınız için teşekkürler. Peki kendimi geliştirmemi tavsiye ettiğiniz bir dal var mı?
 

tau2che

Üye
Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
338
Şehir
Ankara
Ayrıca bu konuşacak bir şey bulamama problemi için forumdan arkadaşın fikri vardı. 1 dakika boyunca etrafından herhangi bir nesne seçip o nesne hakkında saçmalayacaksın. Herşey serbest, aklına ne gelirse söylüyorsun. Bunu günde 5dk boyunca falan yapmanı söylüyordu. Denedim etkisini görmedim. Belki de görmüşümdür ama farkında degilimdir
 
Üst