• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Gelişim kendini kabul etmekle başlar.

N.R

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Şu sıralar çok yoğunum be beyler, "terfi aldım rahatladım artık la" dediğim anda daha fazla iş ile uğraşmam gerektiğini fark etmem bir oldu :( fakat Beta üstadı N.R hala forumda hala dinç ve hala Alfa bireylere sallamakta. Yeteri kadar boş yaptıysak konumuza geçelim ;

Gelişim kendini kabul etmek ile başlar.

Bugün "xxx" alışkanlığını kökten çözeceğim, bugün "xxx" işini yapacağım diyerek bir olaya elinizi attınız diyelim. Bu olayı 1.gün başaramadınız, 2.gün başaramadınız, 1.ayın sonunda başaramadınız ne yapacaksınız o zaman? Çözüm çok basit dostlarım, bu alışkanlığı veya işi öncelikleriniz arasında birazcık alt basamaklara yerleştireceksiniz eğer bunu yapmaz iseniz bir süre sonra "ben başarısızım küçücük şeyi bırakmayı, yapmayı bile beceremiyorum" diyerek hayata küsebilirsiniz. Bunun yerine bu olayı öncelikli olarak bırakmanız veyahutta yapmanız gereken şeylerin altına sıkıştırısanız başarma oranınız %80-90 artacaktır.

Kabul etmek "tamam zaten başaramadım, bir daha denemeyeceğim" demek değildir,
kabul etmek "tamam belki ilk seferde beceremedim fakat bir diğer denememde eminim ki başaracağım" demektir. Bu yüzden 31, sigara, uyuşturucu, alkol gibi bağımlılıklarınızdan kurtulamıyorsunuz beyler, zaten yapamıyorum diyerek vazgeçiyorsunuz. Lise yıllarında sigara içmeye başlamış bir bireyim ben dostlarım. Yaklaşık 5 sene kadar sigara içtikten sonra bırakma kararı aldım, ne oldu biliyormusunuz?

Bırakamadım. 1 hafta içmedim belki ama sonunda kendimi tutamayıp içtiğimi çok net hatırlıyorum ardından 1-2 ay sonra aklıma bir fikir geldi dedim ki ;

"1 ay önce sigarayı bırakamadım, belki şimdi bırakırım la" gene bırakamadım fakat 3. deneyişimde sigarayı kökten bıraktım ve tertemiz bir birey olarak dünyaya kucak açtım. Her şey sizin ellerinizde dostlarım.

İnsan isterse taş gibi sağlam bir bina inşa eder, isterse çürük bir bina inşa eder. Bu sözleri unutmayın, iyi geceler dilerim.

Furkansen

Üye
Bence insanlar gelişime aşırı kapalı , bana böyle geliyor.

• Beğen
Tepkiler: N.R