• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Genel Kültürümüzü Arttıralım!

Bugün Kuşçubaşı'nın ''Benim de Söyleyeceklerim Var!'' yazısını okudum ve genel kültürün önemini bir kez daha anlamış oldum. Okumadıysanız ilk

önce bu yazıyı okuyun.

Sizden ricam bu postun altına genel kültür gelişimi için yaptıklarınızı veya okuduğunuz kitaplarını yazmanız. Sadece kitap değil

bir internet sitesi olur, takip ettiğiniz bir Youtube kanalı olur, mesela güzel şiir okuyan bir kanal varsa bunu paylaşabilirsiniz. Aklınıza ne

geliyorsa yazın. Genel kültürünü geliştirmek için kitap, kanal vs. arayan birisinin buradan 'ilgimi çeken bir şey bulamadım' diyerek ayrılmasını istemiyorum.

'Yusuf Kayaalp' --> Tarih sevenler için benden bir kanal tavsiyesi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temeIi küItürdür. KüItür, okumak, anIamak, görebiImek, görebiIdiğinden anIam çıkarmak, ders aImak, düşünmek, zekayı eğitmektir. M.K. Atatürk

KüItür; mükemmeIIiğe uIaşmak, çaIışmak, faziIet ve idrak nuru peşinde gitmektir. Matthew ArnoId

Alpagut

Üye
Dut yemiş bülbüle dönmek deyimi;bülbül dut yedikten sonra ishal olup ötemediğinden dolayı özellikle suspus olmuş ,bir anda sessizleşen insanlar için dut yemiş bülbüle dönmek deyimini kullanmışlar.Ben de yakın zamanda deyim ve atasözü tarihi başlatmayı düşünüyorum forumda.3 ya da 4 günde bir bir tane ilginç deyimi ,nereden geldiğine dair hikayesiyle paylaşacağım.Cok güzel bir genel kültür projesi olacağını düşünüyorum.

halitcu

Üye
Youtube kanalları :
Erkek adam(kırmızı hap)
Pua cemiyeti(kırmızı hap)
Haluk Tatar(genel kültür)
Bilinçaltı ve evrenin sırları
Denizin ötesindeki sesler(felsefe filozoflar psikoloji)

Dut yemiş bülbüle dönmek deyimi;bülbül dut yedikten sonra ishal olup ötemediğinden dolayı özellikle suspus olmuş ,bir anda sessizleşen insanlar için dut yemiş bülbüle dönmek deyimini kullanmışlar.Ben de yakın zamanda deyim ve atasözü tarihi başlatmayı düşünüyorum forumda.3 ya da 4 günde bir bir tane ilginç deyimi ,nereden geldiğine dair hikayesiyle paylaşacağım.Cok güzel bir genel kültür projesi olacağını düşünüyorum.
Küçüklüğümden beri deyimlerin nerden geldiğini merak etmişimdir. Bi ara hevesle başladım ama bazı işler falan girince
hem heves kayboldu hem de unutup gitmiştim. Haftada 1 2 defa böyle bir bilgi almak benim için çok güzel olur. Destekliyorum :)