Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Genel Olarak Rahatlık (Örnek, Hatalar)

Dostlar bugün bir arkadaşımın arkadaşı ile sporda tanıştık konuştuk, sohbet ettik. Bu çocukla sohbet ettikten sonra Türkiye de bu rahatlık olunmaz dediğimiz bir rahatlık sezdim (örnek vermem gerekirse yolda kızla bakıştı kızlar bir olaydan dolayı bağırdı bu çocukta arkasına dönüp ne bağırıyon felan diye bağırdı. parkta üstünü çıkartamassın dedim çıkarttı aq :) ) sohbetimiz devam ederken çocuk bana hep ben anlatıyorum birazda sen anlat dedi. bende benim kendime karşı abarttığım dandik anılarımı arkadaşa anlattım :):) bumu lan dedi anıların sonra o anlattı. abisinin eski sevgilisinin babası vefat etmiş cenazeye falan gitmişler sonra buda kızla yatmış (normalde inanmam bu olaylara ama çocukta harbi sezdim bunu kendine has bir konuşma tarzı yapmış uzatarak konuşuyor ama baya hoş duruyor küpeli falan çocuk :) ama harbiden küpede yakışmış çocuğa tam oturmuş) Çocukla aynı yerde oturuyoruz hatta kızda aynı yerde kendimi kandırmak için yeri de bahane edemedim aq :D Bizden önce başlamış spor, kız işlerine ama sonuç olarak ortalığın a?ına koymuş. Şimdide spora yeniden başlamış vücudu o kadar iyi olmadığı halde çok rahat . Ben çocuktan kendime şu dersi çıkarttım: ulan biz kıza saat sormaya, yol tarifi sormaya utanıyoruz,heyecanlanıyoruz çocuk hiç tanımadığıyla işi pişiriyor. Şunu demek istiyorum biz olayı bence çok yanlış anladık tcma nın bize asıl vermek istediği rahatlıktı. biz bazı yerlerde olayı çok ciddiye alıyoruz o rahatlığı sezemiyoruz. Ve geçmişe baktıkça hatalarını başkalarına sordukça ''sevgilim benden ayrıldı böyle böyle konuştum tekrardan kazanabilir miyim? ne yaparsam kazanırım? Ortam kötü başka sevgili bulamam. nerede hata yaptım?'' bence bu tip sorulardan kaybediyoruz. Abiciğim BOŞVER UMURSAMA! Umursayacaksan şimdiki ve gelecekti yanlışlarını umursa ki kendini geliştir. GEÇMİŞE BAKAN MUTLU OLAMAZ bunu herkesin aklına kazıması lazım. Ve saten kişisel gelişim kitapları okursan geçmişteki hatalarını öğreneceksin. ''Aaa ben şurda şu hatayı yapmışım'' diyeceksin. Bu kadar uzun paragraf yazmam o yüzden türkçemden dolayı kusura bakmayın (kendimi geliştirmeye çalışıyorum yazarak) :) Anlamadığınız yer olursa sorun. Farklı düşünenler yazsın sohbet edelim

FBI ajanı dedin de aklıma geldi..Benim eski kızla tam 10 sene ailesinden eş dost arkadaşından gizledik gizli buluştuk..Gizli mesajlaştık beni ne ailesiyle tanıştırdı ne bi başkasıyla iş yerine gelmemi istemezdi iş konusunda benle kavga ederdi vs (gerçi anası kuzenleri vs biliyodu da babası felan bilmiyodu)..bende onu bu tavrına karşı o zarar görmesin diye kendimi öne atmadım kendimi göstermedim rahat değildim hep tetikteydim keşke ortalığa lanse etseydim kendimi şimdi içim yanmazdı meğer hepisi oyun düzenmiş lan ne feci kullanılmışım amg.. :)

FBI ajanı dedin de aklıma geldi..Benim eski kızla tam 10 sene ailesinden eş dost arkadaşından gizledik gizli buluştuk..Gizli mesajlaştık beni ne ailesiyle tanıştırdı ne bi başkasıyla iş yerine gelmemi istemezdi iş konusunda benle kavga ederdi vs (gerçi anası kuzenleri vs biliyodu da babası felan bilmiyodu)..bende onu bu tavrına karşı o zarar görmesin diye kendimi öne atmadım kendimi göstermedim rahat değildim hep tetikteydim keşke ortalığa lanse etseydim kendimi şimdi içim yanmazdı meğer hepisi oyun düzenmiş lan ne feci kullanılmışım amg.. :)
Keşke bu kadar ciddiye almasaydık hayatımızı, ciddiyet yok artık.
Önemsemicem artık, sende önemseme abi.
Ölüp gidecez zaten, ölmeden önce eğer hayatımızı değiştirmez isek eminim ki bu yaşadıklarımız için pişman olacağız.
Fakat ciddiye almazsak, eminim mutlu öleceğiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8