Geniş omuz

Katılım
26 Nisan 2018
Mesajlar
9
Beğeniler
6
Şehir
Ankara
#4
Omuz benimde korkulu rüyam yıllardır düzenli çalışırım ama diğer bölgelere göre geç gelişiyor. Eğer spor salonuna gidiyorsan biraz presslere ağırlık ver evdeysen şınav ve hand stand push up olabilir. Tabi hand stand pratik isteyen bir hareket araştırırsan nasıl başlayacağını bulabilirsin. Tabi havuza gitme gibi imkanın varsa etkilidir.
 
Katılım
6 Haziran 2018
Mesajlar
13
Beğeniler
11
Yaş
19
Şehir
İzmir
#6
Genetiğinde omuzların dar ise, düşlediğin gibi heybetli omuzlara sahip olamazsın bro.

Omuz dediğimiz kas grubu 3'e ayrılır on,arka,yan diye.

Eğer zaten spor yapıyorsan on omuzunu izole çalışmana gerek yok. Eğer yapmıyor ve evde yapmayı düşünüyorsan Arnold Press, shoulder press başlangıç için yeterli olur.

Arka omuzu yüksek tekrarlı setlerle geliştirebilirsin reverse fly is görür bu konuda. (Arka omuz, 3 boyutlu görünüm kazandırır omuzlara.)

Later kısmını yani yan omuzunu izole çalıştırmam gerek sadece shoulder pressle pek fayda sağlayamazsin. Lateral raise dediğimiz hareketin bir çok versiyonu var bunu yüksek tekrar, drop set ile çalıştırabilirsin. (Omuzu yana doğru genişleten kas grubu budur.)

Ancak,
Genetik yatkınlığın yoksa çok fazla kas gelişimi bekleme özellikle spor salonuna gitmiyordan katedebilecegin mesafe çok az.
 
Katılım
7 Temmuz 2018
Mesajlar
8
Beğeniler
9
Şehir
Antalya
#7
Omuz genişletme diye bir kavram yok ki :) yani omzun genetik olarak 110 santimdir sen onu 116 117 yaparsın o da omuz çalışarak. Aslında genişlemiyor omuz kaslarını büyütüyorsun ve olay algıda aslında belin inceyse zaten omzun geniş ve fit görünürsün önemli olan belinin ince olması
 
Katılım
31 Mayıs 2018
Mesajlar
12
Beğeniler
7
Yaş
19
Şehir
Bursa
#8
Omuz genişletmen baya zor beyler.Genetikte varsa yaparsınız.Yoksa zor.Mesela ben genetik konusunda çok şanslıyım bu konuda.Spor yapmamış ve zayıf halimle 60cm genişliği vardı.Eğer yoksa kesinlikle üzülmeye gerek yok.Tüm olay bel inceltmek ve yeterince omuz çalışmaktan geçiyor.
 
Üst