• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Gizli Sırlar P1

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Fon

Uzun zamandır aklımda yeni bir seri başlatma düşüncesi vardı. Bende bu düşünceden yola çıkarak bu seriyi başlatıyorum.
Başlıkta size bilimsel kaynaklardan veyahut alıntılar yapmayacağım. Tamamen samimi bir şekilde kendi düşüncelerimi yazacağım.

* Kendimi arıyorum * Serisinde size bir çok konudan bahsetmiştim. Ancak seriyi sonlandırma kararı aldıktan sonra artık onun üzerine değilde farklı bir yoldan gitme kararı aldım. Yine yazma şevkime göre devamı gelmeyebilir bunu da belirtmek isterim.

Olgunluğa giriş *
Bir insan ne kadar gelişirse gelişsin.. Acı yaşamadan tam olgunluğa erişemeyecek.
Tecrübe hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır. Deyip geçiyorum.

Haşhaşiler

Gizli suikastçi birliği haşhaşileri duymuşsunuzdur diye düşünüyorum. Kurucusu Hasan Sabbah'dır. Diğer adıda yaşlı adam.
Bunu bir çoğumuz Assassin's creed filmi ve oyunundan biliyoruz. Yaşlı adam müritlerini cennete giden yol diye haşhaş içirerek onları farklı bir boyuta taşırdı.
Öyle etkili bir bitki ki kişi ne düşünüyorsa o an gerçekmiş gibi yaşar. Aynı lucid dream gibi. Haşhaşilerin meraklısı olanlar Alamut kalesini okuyabilirler.
Yaşlı adamın müritleri dava uğruna kendi hayatlarına kıyar ya da derileri yüzülse dahi konuşmaz ve yaşlı adamı satmazlardı.
Peki yaşlı adamın sırrı neydi?
*Özel birlik hissiyatı/ (Değer maliyeti)
*Haşhaş içtirmesi
*Manipülasyon

Şimdilik vaktim olmadığı için yazıyı burada sonlandırıyorum. Devamını kafamda tasarladıktan sonra yazıya dökebilirim.

-Why-

Üye
Nereden çıkardın bir gram öyle bişi göremedim .d
Tcma assasins creed müziklerine bayılıyor ve dinliyorlar, bazıları tcma forumda yazısını yazdıktan sonra şarkı linki bırakıyor. Tarikatımsı, kurtuluşumsu yazılar yazmış hasan sabbah felan. Manipülasyon gibi kelimeler geçmesi.

Zaten çıkarmadım yazımı bir daha okumanı öneririm. :) Benzettim.

Tcma kokusu mu alıyorum? :D

Leblebi

Üye
Tcma assasins creed müziklerine bayılıyor ve dinliyorlar, bazıları tcma forumda yazısını yazdıktan sonra şarkı linki bırakıyor. Tarikatımsı, kurtuluşumsu yazılar yazmış hasan sabbah felan. Manipülasyon gibi kelimeler geçmesi.

Zaten çıkarmadım yazımı bir daha okumanı öneririm. :) Benzettim.
Anladım kanka bu arada kötü bir niyetle demedim haberin olsun .d