• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Gömmek-Küfür-Yemin-Yargılamak

Rider22

Üye
Bunlar benim bir sene öncesi kadar yaptıklarımdı hepsini törpüledim ve küfür etmemem şikayetçi biri olmamı itici olmamı ve daha birçok şeyi engelledi aynı zamanda sürekli her sözümden sonra yemin etme alışkanlığımı bırakmam insanlara inanın veya inanmayın umrumda değil mesajını vermemi sağladı en azından kendi içimde böyle bir inanç hissediyorum ama bunu sağlayan sadece yemini bırakmak değil aynı zamanda tutarlı konuşmakta (abartmadan ve şişirmeden) işime yaradı.
İnsanları gömmeyi çok severdim eskiden hazır cevaplar vermeyi ama aşağılar bir şekilde ve bu durum insanların çoğunun benden uzaklaşmasına sebep oldu ve ben birgün yemin edip bu özelliğimi bırakana kadar ve o kaybettiğim insanları bir bir geri kazandım çünkü onlarda bu değişimi farketti. Burda bu konudan bahsetmedim oda yargılamak ama eskiden vardı ama şuan kim olursa olsun yaptığı hiçbir şeyi "insanlara zarar vermediği sürece" yargılamam ve yargılamaktan nefret ediyorum diyebilirim artık bunun kattığı yarar ise insanlar benimle konuşurken kendilerini savunmaya almıyorlar ve rahatça konuşuyorlar .

Bana inanmayan insanlar kendileri kaybeder benim hiçbir zaman yemin etmeme gerek yok bundan sonra en ufak bir yemin dahi etmeyeceğim . Karşımdaki bana ve benim anlattığım duruma inanmak istemiyorsa bu onun sorunu beni ilgilendirmez ben onu inandırmak için asla ve asla yemin etmeyeceğim bu durum sanki anlattığım şeyi karşımdaki insana zorla inandırmaya çalışıyormuşum gibi gösteriyor ve sanki buna ihtiyacım varmış gibi. Hem karşımdaki inanmak istemese ben dünyada ki en büyük yemini de etsem fayda etmez. Yani bana inanmak istemeyen insanlar için yeminler etmeme hiç gerek yok. Bir daha yemin etme hatasına düşersen hatırına getir kim anlattığın şeye inandırmaya çalıştığın, değeri ne senin için . Bence bu hayatta kimse sözüne inanması için ona yeminler etmen gerektiği kadar değerli değil.

İkincisi çok fazla küfür etmem,küfür beni itici birisi yapıyor özellikle kızların yanında ettiğim zaman nasıl ki bir kız küfür ettiği zaman bana itici geliyorsa bende küfür edince onlara çok itici geliyor. Arkadaşlarımın yanında da küfür etmek istemiyorum çünkü küfür etmek beni daha çok mızmızlanan ve sürekli şikayetçi bir karaktere büründürüyor bu yüzden hiç gerek yok.

® İnsanları küçük göstererek kendimi büyük gösteremem . Onların eksiklikleri, hataları, kusurları hakkında hiçbir zaman espiri yapmak istemiyorum bu onların hayatı ve beni hiç ilgilendirmez. Ayrıca ben bu tarz bir espiri yaptığım zaman insanlar o an gülseler bile bu yalan bir gülüş oluyor yani hiç kimse karlı çıkmıyor . Düşünsene eksiği üzerinden espiri yaptığın aşaladığın kişinin psikolojisini sen ne hissedersiniz sana yapılsa hoşuna gidermiydi. Bu hataya düşeceğini anladığın zaman frenle kendini sanki kendine yapacakmış gibi hisset.