• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Güç kazanma - Maskülen Yaşam (Etap 6) / NUTUK /

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
NUTUK

Bu başlık serinin dışına çıkarak biraz farklı olacak kendi hayatımdaki gelişmeleri ve tecrübelerimi aktaracağım...

Unutmayın ki hayatta hiç bir şey tecrübeden değerli değildir. Lafı uzatmadan konuya bodozlama giriş yapıyorum.

Avukat olan kız arkadaşımdan ayrıldım. Bitiren taraf ben oldum. Benim hayatta kırmızı çizgilerim vardır. Mesela saygısızlık gibi.. Biri bana saygısızlık yaptığında çıldırırım.. Bence sizinde olmalı.. Kimse size bunu yapamamalı.. İlk gün kendimi kötü hissettim.. Normal olarak.. Ama her ayrılıktaki gibi değil daha güçlü daha erkek gibi.. Acıyı kabul ederek.. Bunun karşısında dimdik durarak.. Ne mesaj attım ne aradım. İletişimi komple bitirdim.. Ama kendimi aşırı üzdüğümü ve sürekli onu düşündüğümü hatta iş yerinde gereksiz kavgalar yaşadım.. Çünkü tahammül ve moral seviyem diplerde olduğundan en ufak şey gözüme batar oldu.. Kaç kişinin kalbini kırdım sayamadım.. Gereksiz konuşmalar, Küslükler bir ton şey.. Ama hak ettiler mi ettiler tabikii.. İyi mi oldu? Tabikii altın dersler alındı..

Gelelim ne demek istiyorum.. Dostlarım bakın.. Forumda çokça kez bahsedildi.. Farklı başlıklarda farklı yazılarda ama anlatılmak istenen aynıydı..
@Kuşçubaşı 'nın bir yazısındada geçiyordu hatırlayamadım başlığı.. Odak noktanızı yönlendirin. Yani neye odaklıyorsan zihnini.. Kafanda ona yatırım yapıyorsun.. Sürekli asla ama asla andan kopmayın.. Böylece daha zinde daha enerjik ve odaklandığınız işi tamamiyle hakkını verdiğiniz için daha başarılı yaptığınızı fark edeceksiniz..

Bu yazıyı tam odaklanma ile başka hiç bir şeyi düşünmeden yazıyorum.. Hakkını veriyor muyum tartışılır.. Ama kendi potansiyel durumuma göre öyle.. Daha az şey yazabilecekken daha çok şey yazıyorum...

Birde benim avukat kız (Neden öyle mesleğiyle dile getiriyorum sürekli = Çünkü forumda defalarca anlattım başlığımda artık biliyorsunuz meseleyi o açıdan, Başkalarının başarılarıyla asla övünmem) deneysel bir egoist orospuymuş bunu sonradan fark ettim.. Dersler alındı her şey tecrübe edildi.. Bunu en iyi anlatan başlık ise @1231456 'nın açtığı Deneyci Kalkanı linkinde.. Çok güzel anlatmış, Noktasına kadar katılıyorum.. Böyle kızlar olur ki ileride girerse hayatınıza bu başlığı asla unutmayın..

Yüce amacınıza odaklanın her an ve asla bundan kopmayın.. Dişiler ve diğer basit zevklerin hepsi gelip geçici.. Boş şeylere asla yatırım yapmayın..

Kısa ve anlam dolu bir yazı olduğunu düşünüyorum hepinize sevgilerimle..

Simonides demiş ki ; İlerde uzun süre cansız yatacağız ya,
Şimdi yarım yamalak yaşamayalım bari. (M.Ö. 468-556)

O partigiano porta mi via
O bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao Gelecek seride görüşmek üzere..

ETAP 1
ETAP 2
ETAP 3
ETAP 4
ETAP 5

ETAP 7

Son düzenleme: