• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Güç kazanma - Maskülen Yaşam (Etap 7)

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Okuyan herkese merhaba. Sayımız giderek azalıyor galiba? Ama 1 kişi bile takip ettiğini bilsem yine de yazacağım.
"Sözünü tutmak" maskülen bir özelliktir,
Kadında da erkekte de bu böyledir.
Feminen öz taşıyan bir insan sözünü tutamayabilir.

Feminen gerçeklikte kelimeler ve gerçekler, duygular ve ilişkinin değişen ruh hallerine göre ikinci plandadır.
Kadın "Senden nefret ediyorum", Ya da "Ankara'ya asla taşınmam", ya da "Sinemaya gitmek istemiyorum", dediğinde bu çoğu zaman, durumlar ya da deneyiminin sonucunda iyice düşünülerek alınmış bir karar değil, geçici duygu dalgasının bir yansımasıdır. Eril ise ne dediyse onu demek ister. Bir erkeğin sözü, Onurudur.
Feminen ise hissettiği şeyi söyler. Bir kadının sözü, Onun o andaki gerçek ifadesidir.

Kadınını dinlediğinde, onu okyanusu ya da yaprakların arasındaki rüzgarı dinliyormuşsun gibi dinle. Kadınından duyduğun sesler, onun duygu enerjisinin yarattığı seslerdir.
Neredeyse hepsinde , söylediği şey duygularının sesidir.

Duygusal bir anda, yapacağını söylediği şey o anda yapmayı istediği şeyin bir ifadesidir. Kadınının duyguları ve bu nedenle de aslında yapacağı şey, beş dakika içerisinde değişiklik gösterebilir. Her beş dakikada bir değişiklik gösterebilir (Bu yüzden dişilere asla güvenme canım kardeşim ok..)

Kadının söylediği şey, gökyüzünden geçen bir buluta benzer: İyi tasarlanmış, bağlamlı, düzgün ve bir kaç dakika sonra tanınamazdır.

Bir kadın, yapmayı istediği şeyi söylerken tamamıyla sevginin akışı içerisinde olmadığı sürece, o söylediği şey üzerinden planlar yapma. Hislerinin değişmesiyle fikrinin değişeceğini de unutma.

Kadınının değişken ruh halleriyle hassas bilgeliğini birbirinden ayırt etmeye çalış.

Kadınını takdir et.

Eril meydan okuma ve mücadeleyle gelişir.
Feminen ise övgü ve takdir ile..
Bir erkek takdirini ifadede etkin olmalı ve bundan sıkılmamalıdır. Ona özgürce ifadeler sun. (Fakat uyarıyorum dengeli yap bunu bokunu çıkarma)
Kadınına egzersiz yapması için "Bedeninin şeklini seviyorum" demek, ona " Umarım daha fazla kilo almazsın," demekten daha teşvik edici gelir. (Aynı zamanda bu benjamin franklin etkisidir - meraklısı araştırabilir).

Takdir etmek, takdir ettiğin kadının niteliğini her zaman göklere çıkarır. (Her iki cins içinde geçerlidir. İnsan övüldüğü başarıyı korumak ister.)
Örnek: Gülümsediğinde çok güzel oluyorsun :) - gülümsemesi artacağına emin olabilirsiniz.
Kadınınla konuşurken bardağın boş tarafındansa dolu tarafını göstermek her zaman daha iyidir. Onur kırmayın teşvik edin. (Lakin götünü kaldırmayın çok hassas bir ince çizgi var bunu ayırt etmek için tecrübe gerekir)...

Takdir etmek, feminen nitelikler için tam anlamıyla bir besindir. (Bizim ego dediğimiz şey - aynı yapı bizdede var).
Başka bir deyişle, gelişmesini istediğin en ufak niteliği öv. Güvenilmez ise sana güveniyorum demen gibi.. Pozitif artılarını tecrübelerime göre aldım. Fakat amaç sosyopat bir üstün erkek profili çizmekse oyunu düzgün oynamalısınız. Asla böyle cümlelere yer vememelisiniz...

Başka bir örnek: Sımsıkı kıyafetlerinin içinde ona ne kadar çekici göründüğünü söyle. ( Çekim oyununa göre şaibeli) Kararı size bırakıyorum.
Ona bedeini hareket ettirdiğinde ne kadar çok azdığını söyle. Kadının bedeninde neler hoşuna gidiyorsa, onun bunu sıklıkla bilmesini sağla. (Egosunu okşamak götünü kaldırır. Ben bu görüşe katılmıyorum.)

Takdir etmek motive eder. Meydan okumak etmez. Dene bunu. Kadınında beğendiğin şeyleri günde 5-10 defa takdir et. Ne olduğunu öğren.

Bir erkek vazgeçer ve kadının kendine zarar verici ruh hallerine tahammül ederse , bu o erkeğin zayıflığının işaretidir.
Bir erkek, kadının kahpece ve şikayetçi haline tahammül etmemelidir. Bunun yerine kadınına hizmet etmeli ve azimle ve inatla onu sevmelidir. (Yine tartışmaya açık bir düşünce - karar sizin)
Kadının kapanma ve şikayet hallerine tahammül etmek yerine, onun bu hallerini becerikli sevginle aç. Vermek, senin becerindir. Üstün bir erkek, kadının ruh hallerini lanet olarak görmez, Meydan okuma ve eğlence olarak görür. (Tecrübelerime göre hep başarılı oldum)

Onu gıdıkla, Ayaklarını yerden kes ve kendi etrafında döndür. Onunla konuşmak bazen yardımcı olur, ancak mizah ve fiziksel sevgi ifadesi kadar değil.

Eğer ki tüm yaratıcı mizahi ve güçlü yollarını denediysen ve o hala kapalılığına son vermeyi reddediyorsa, o zaman sadece rahatla. Yapabileceğin her şeyi yaptın. Eğer ki senin hediyelerini almaya gönüllü değilse, Belki de yanlış kadınla birliktesindir.

Şunu bil ki birlikte olduğun her kadın, kapanıp farklı ruh halleri döngülerinden geçecektir. Kadının değiştirerek ya da bu hallerin sona ermesini bekleyerek bu durumdan kurtulamazsın. Becerini, sadece kadınını açarak geliştirebilirsin. Onunla birlikteyken tutkulu, korkusuz, aşk dolu ve komik olsan dahi bu sona ermez.

Dişilin ruh halleri ve fikirleri hava durumu gibidir. Daima değişir.
Hiç bir analiz işe yaramaz.
Kadınların duygusal sorunlarının %90'ı sevgisiz hissetmelerinden kaynaklanır.
Ona hemen açık bir şekilde sevgini ver.
Duygusal durum sevgiye dönüşecektir.
Senden, derin, kesintisiz hassas bir şekilde sevgi istediğini farz et. ( Tartışmaya açık karar senin)
Senin sevginle yumuşadıktan ve mutlu olup rahatladıktan sonra konuşulmaya ihtiyaç duyulan ne varsa o zaman konuşabilirsiniz.

Eğer kendini, kadının hala olumsuz ruh halindeyken ona bu haliyle ilgili sorular sorarken bulursan, zaten yanlış yoldasın demektir.
Öncelikle sevgini ona gözlerin, dokunuşun , hareketin ve sesinin tonuyla ver. Sonra ancak sevgi bağlantısı gerçekleştikten sonra, konuşulacak ne kaldıysa onu bulup çıkarın.

Bir kadının kendi duygusal sorununu düzeltmesini tavsiye etme ( DÜZELT !!) psikolog gibi değil ama mizah ile vs.

Kadının ilişkinizi senin yönlendirmeni tercih edecektir.
Şunu söylemen kadını çok daha fazla heyecanlandıracaktır: "Çantanı hazırlamk için 30 dakikan var. Nereye gideceğimizi sorma. Tüm hafta sonu yokuz. Her şey ayarlandı. Sadece çantalarını toparla ve gerisini bana bırak. Sana hayatının en iyi doğum gününü yaşatacağım."

Şimdilik yazımı burada sonlandırıyorum. Etap 8'de görüşmek üzere.

*La shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine !
*Sen kendini kurtarmadığın sürece kimse seni kurtarmayacak!

Diğer etapların linkini bırakıyorum yeni başladıysan bunlara da bak;

ETAP 1
ETAP 2
ETAP 3
ETAP 4
ETAP 5
ETAP 6

Son düzenleme:

Barbrook

Üye
Takdir etmek, takdir ettiğin kadının niteliğini her zaman göklere çıkarır. (Her iki cins içinde geçerlidir. İnsan övüldüğü başarıyı korumak ister.)
Örnek: Gülümsediğinde çok güzel oluyorsun :) - gülümsemesi artacağına emin olabilirsiniz.
"Bana olan ilgine bayılıyorum" gibi bir cümle de bile işe yarar mı dersin?

macellan

Üye
Okyanus bu serini çok beğeniyorum. Fakat bu yazının çoğuna katılmakla birlikte tartışmaya açık olan bölümlerin ustalıkla yapıldığı sürece sorun teşkil etmeyeceği kanısındayım. O aradaki çizgiyi güzel tuturabilen herkes gayet başarılı olabilir.