Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hata Mı Yaptım?

Bugün okulda bir muhabbet dönüyordu. Muhabbet tam olarak şu: Sevgiliniz varken instagramdan kızın teki sana ilişki amacıyla mesaj atıyor, siz bu mesaja döner misiniz? Yoksa dönmeyip sevgilinizden ayrıldıktan sonra mı dönersiniz? Bunu kızlı erkekli tartışıyorlardı. Tartıştıkları erkekte öyle alfa ya da beta diye karakterize edebileceğimiz bir erkek değil düz, tanıdığım bir çocuk. Her neyse bunu kızlı erkekli tartışırlarken kızın teki bize(ben ve sınıftan 2 arkadaşım) sordu bu soruyu bende o anki refleks ile salak gibi daha önce sevgilim olmadığı için kesin bir şey diyemem dedim. Sahiden neden böyle dedim ben amk? Böyle demekle hata mı yaptım? İmajı ne kadar kötü çizmiş olurum?Cidden de hiç sevgilim olmadı. Erkekler zaten biliyordu ama kızların öğrenmesi cidden imaj olarak etkilemiş olabilir.

Biraz kötü olmuş,evet. Fakat bunu çevirebilecek kapasite sende var. Kızlarla takıldığını,yakınlaştığını gördüklerinde bu değişecek.
Benim de doğru düzgün sevgilim olmadı ama verdiğim imaj ve yaşadığım üstünlük psikolojisi ile playbıy gibi davranıyorum ve sınıfımdaki kızlar da öyle sanıyor :d
Fake it until make it

Direk sevgilime bağlı demek daha iyi bence.
Hem soru sorulma (merak edilme ) hemde salak durumuna düşmezsin.

Böyle küçük şeyleri ne kafana takıyorsun. Forumda geçirdiğim vakitleri zaman kaybı olarak görmeye başladım. Bilgi paylaşımı artsa böyle gereksiz konular birikmese forumda herkes gelişecek ama kimse gelişim istemiyor

Bugün okulda bir muhabbet dönüyordu. Muhabbet tam olarak şu: Sevgiliniz varken instagramdan kızın teki sana ilişki amacıyla mesaj atıyor, siz bu mesaja döner misiniz? Yoksa dönmeyip sevgilinizden ayrıldıktan sonra mı dönersiniz? Bunu kızlı erkekli tartışıyorlardı. Tartıştıkları erkekte öyle alfa ya da beta diye karakterize edebileceğimiz bir erkek değil düz, tanıdığım bir çocuk. Her neyse bunu kızlı erkekli tartışırlarken kızın teki bize(ben ve sınıftan 2 arkadaşım) sordu bu soruyu bende o anki refleks ile salak gibi daha önce sevgilim olmadığı için kesin bir şey diyemem dedim. Sahiden neden böyle dedim ben amk? Böyle demekle hata mı yaptım? İmajı ne kadar kötü çizmiş olurum?Cidden de hiç sevgilim olmadı. Erkekler zaten biliyordu ama kızların öğrenmesi cidden imaj olarak etkilemiş olabilir.
sevgilim olmadı demişsin playboy imajı verirsen kızlarla fotoğraf atıp vs. çevirirsin

ya bilader bi salın aq lan hiç sevgilin olmadığını anlamış olsa ne olucak."Ayyy bu salağın hiç sivgilisi ılmımış gerizekalı" mı diyecek nedir yani.Olm bu insan denen varlığı çok umursuyorsunuz.Lan bugün gördüğünü yarın görmüyorsun.Takmayın lan bu kadar,kendi değer kriterlerinizi kızlara göre değerlendirmeyin lan.Olmadıysa evet hiç sevgilim olmadı ammmınakoyim.O dırdırı çekmek istemedim de kim ne diyecek lan.Hadi diyelim dedi ne olacak yani iki dakika sonra unutacak kasmayın bu kadar rahat olun ya

Şimdi bu muhabbet kızlar tarafından ortaya atılıp ''bakalım kim bizi ciddiye alıp sazan gibi ortaya atılıp cevap veriyor (hatta aman tanrım kendini kanıtlamaya çalışıyor) kim oltaya gelmeden aradan sıyrılmayı başarıyor'' diye planlanmış olabilir (planlanmadıysa da bilinçsizce bu değerlendirme yapılacak) ha muhabbeti erkekler açtıysa da aynı sonuca hizmet edecek.
Şimdi benim bildiğim bu soru sorulan bir erkek bu cevabı vermek istemeyecektir çünkü gizem alanını daraltan, köşeye sıkıştırmaya yönelik ve bu özünde erkeğin istemediği bir şey. Günümüz (üzülerek söylüyorum ki) standart bir erkeği ne yapar? İlk etapta ortaya çıkan bu rahatsızlık hissini savuşturur ve sürüyle zıt düşmemek için zorlama bir cevap bulup ortaya sürer. Böyle bir cevap verip faydalı sonuç alan varsa lütfen yazsın, gerçi sanmıyorum.
Cevap ne olabilir: Sana ne :)
-Benden hoşlanıyorsun :) (benden hoşlanıyor musun da olabilir mi diye düşünürseniz, bir yerde kadınlara cevabı hayır olan (daha doğrusu kolaylıkla hayır diyebilecekleri) sorular sormayın. hem direkt olmak daha yürek istediği için daha geliştiricidir)
-Ya ne alaka...
-İnsan hoşlanmadığı birine böyle sorular sormaz...

Neyse az çok anladınız olayı. Şu konuya dikkat edin: Bir alfa gibi cevapladığınızda içinizde bir tatmin duygusu hissedersiniz çünkü özünüze tamamen uyan, içinize sinen bir cevaptır. Yukarıdaki gibi zorlama bir cevap verince içinizde bir sıkıntı kalır. Özünüzdeki sesi iyi yakalayın onu dinlemeyi öğrenin onu daha güçlü duymak için de çalışın. İşleyin özünüz ışıldasın. Benliğinizin üzerine biriken bir yığın enkazı bir arkeolog edasıyla temizleyin derinlerde saklı o kıymetli eser ortaya çıksın. Ortaya çıkmasından kastım dışarıya sergilemekten ziyade kendiniz apaçık yüzleşin kim olduğunuzu bilin.

Takma kafana, ne olmuş yani sevgilin olmadıysa ? Sevgilin olması bir kıstas falan mı ? Eğer çevrende seni sırf bu yüzden yargılayacak olan embesiller olursa bu durum senin için mükemmel bir fırsat olacaktır çünkü bu asalakların kimler olduklarını fark edecek ve hayatından çıkartabileceksin.

Eh ama şimdi bunu dedik diye de rahip hayatı yaşama, git açıl, kendini geliştir. Hakkı Bulut'a benzeyecek kadar sıkıntılı olmadığı müddetçe git her kızla konuş, flört et. Kızların sana gelmesini bekleme, Incil'in Matta bölümünün 7.sözünde de yazdığı gibi;

“Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır."

şahsına sorulan özel sorulara "Ben bu soruya Amerikan Hükümeti'nin bana tanıdığı konuşmama hakkımı kullanıyorum" (Mizahi bir tavırla tabi ki) şeklinde cevap verirsen gizemli ve esprili bir hava yaratabilirsin. Ben hiç denemedim daha yeni aklıma geldi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8