Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayal Etmenin Gücü

Selam Millet !
Hayatımızda hayalin gücünü fark etmişsinizdir. Bizler hayatımızda olmayan şeyleri, istediğimiz ya da elde etmeyi arzuladığımız şeylerin hep hayalini kurarız. İstediğimiz bir yaşamı elde etmeye çalışırız. İşin güzel yanı beyin hayal ile gerçeği ayırt edemez. Daha önce forumda da bahsedilmişti bu konudan. Bu ne demek ? Hemen deneyelim.

Eskiden yaşadığınız bir durumu hayal edin. Bu kavga ettiğiniz bir kimseyle olan anınız olabilir ya da daha önce birine söylediğiniz sözler...
Bunları kafanızda kendinize göre değiştirin ve öyle hayal edin. Daha iyi anlamanız için kendim yapacağım.

Bir tartışma sırasında sonradan aklıma gelen bir sözü söyleyememiştim ve onu söylemiş gibi hayal ettim. O sözü söyledikten sonra insanların tepkisini de kendime göre düzenleyerek hayal ettim. Artık benim hafızamda öyle kalacak :)

İşin sırrı hayal etmeniz ve kafanızda onları nasıl gördüğünüzde.
Kötü bir anınızı düşünmenizi istiyorum. Amacımız şimdi o kötü anı aklınızdan silmek ve en az hatırlanabilir hale getirmek. Gözünü kapat ve hayal et.

O hayali karart (kontrast arttırır gibi). Görünmeyene kadar karart.
Şimdi de küçülüp uzaklaştığını canlandır hayalinde.

Eskisine oranla daha az hatırlama ve duygusal çekim yaşayacaksınız.

Bu sefer söylediğiniz yanlış bir şeyden ötürü utanç duyduğunuzu varsayalım.

Sesi kısın. Radyodaki sesi kısar gibi volume düşürün kafanızın içinde. Nasıl ama ?
Şimdi de sesin boğuklaştığını düşün. (suyun konuşur gibi)

Bu yaptığımız şeylerin adına altbiçem denir. Olası belli altbiçemler vardır. Bunlar:

5NJ2lz.jpg
XbAJ13.jpg

Kişiye göre Görsel, işitsel veya dokunsal olarak gruplanmıştır ve insandan insana göre hangisinde baskınsanız o gruptaki maddeleri değiştirmeyi deneyin. Ses konusunda daha baskınsanız ses maddelerine yoğunlaşın ancak bu görsel maddeleri işe yaramaz demek değildir.
Kaynak: Sınırsız Güç 1998

Son düzenleme:
ya müzik dinleyince kendimi müzisyenin yerine koyuyorum sadece. sürekli müzik dinleyen birisiyim ve hayal gücüm kesin bir şekilde yükseldi, söylenen kelimeleri zihnimde filim gibi izliyorum...

otomatik olarak başarı için hayaller kuramıyorum. yani günlük yaşamımda saçma ve düzensiz hayaller kuruyorum

ama kendimi zorlayınca bu başarı hayallerini çok gerçekçi bir şekilde görüyorum, zihnimde. ama bu hiç bir işe yaramıyor.
hayal etmek çok önemli bence de ama hayalleri otomatik ve düzenli görmek için hipnoz ve telkin şart.

ya müzik dinleyince kendimi müzisyenin yerine koyuyorum sadece. sürekli müzik dinleyen birisiyim ve hayal gücüm kesin bir şekilde yükseldi, söylenen kelimeleri zihnimde filim gibi izliyorum...

otomatik olarak başarı için hayaller kuramıyorum. yani günlük yaşamımda saçma ve düzensiz hayaller kuruyorum

ama kendimi zorlayınca bu başarı hayallerini çok gerçekçi bir şekilde görüyorum, zihnimde. ama bu hiç bir işe yaramıyor.
hayal etmek çok önemli bence de ama hayalleri otomatik ve düzenli görmek için hipnoz ve telkin şart.
Aynı durumu ben de yaşıyorum dostum.Müzik dinlerken çok hayal kurarım fakat düzensizdir.Hepsi benim geleceğim ve olmak istediğim kişi ile alakalı, fakat düzensiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8