Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

HAYAL Mİ GERÇEK Mİ?

Selam dostlarım, bugün herkesin ilgisini çekebilecek bir konu ile İŞTE SAHNEDEYİM..!

Bugün ki gösterimizde harekete geçmeye teşvik eden somutlaştırma olayından bahsedeceğim.

İnsan olarak hayal kurmak hepimizin ortak özelliğidir. İçimizden herhangi biri çıkıp ben hayal kurmuyorum diyemez. Kurduğumuz hayalleri gerçeğe dönüştürebilmek için hedefler koyarız. Plan yaparız. Aklımızda oturmuştur o planlar. Genelde de – bak sen şu tesadüfe - uyumadan önce yaparız planları. Peki neden? Gün içerisinde yaptığımız hatalar; biri bize laf etmiştir sinirimizi kontrol edememişizdir, bağırmışız ve düşük değerli insan olmuşuzdur. Yapmamız gereken sporu ihmal etmişizdir. Sosyal medyada geçirdiğimiz zamandan ötürü kitap okuyamamışızdır. Uyumadan önce aklımıza hepsi gelir. Yeni gün yeni başlangıç demektirden ötürü yarın bunları yapmayacağım deriz. Şimdi burada iki hatamız var. Peki neler onlar?

İlk hatamız –ki en önemlisi- işi yarına bırakmamızdır. Yarın yapacağım demekle zaten tüm planlarımızı doğmadan öldürürüz. Şimdi başlamak en iyisidir. Ha ama uykumuz var. Yarın işlerimizi halletmek en mantıklısı. Sonuçta güne dinç bir şekilde başlamak istiyoruz. Bunun da yolu var elbet.

İkinci hatamız –ki en önemlisi- planı kafaya yazmamız. Yani bir zihin sarayına sahip değilsek veya dediğim dedik biri değilsek kafaya yazılan plan ki hem de uyumadan önce yazılan plan sabah uyandığımızda unutulur. Amacımız var, hedefimiz var. Kafamızda her şeyi oturttuk ama onları somutlaştırmalıyız. Eğer uzun vadede başarılı olmak istiyorsak?

Şahsen hedeflerimi belirledim. Telefonuma uygulama indirdim. Hedeflerimizi yazıyoruz. Yaptığımız her hedef için ayrı takvim var. Yaptığımız her gün için tik, yapmadıklarımız için ise çarpı yiyoruz. Başlarda güzeldi. Yapıyordum koyduğum hedefleri fakat bir süre sonra gelen hatırlatmayı tek tıkla kenara itiyor ve yapacağım şeyleri yapmıyordum. Sonra bir şey keşfettim?

Bu iş telefondan yürümüyordu. Elime kağıt kalemi aldım. 25 günlük tablomu çizdim ve hedeflerimi de yazdım. Her gün görebileceğim bir duvara yapıştırdım. Günde en az 5 kez o duvara baktığım için en az 5 kez bana hatırlatıyordu. Böylece hedeflerimi gerçekleştirme oranım gözle görülür miktarda arttı.

Somutlaştırmak bizi o hedefi yapmamıza çok güzel teşvik eder. Zira ben o kağıda tablo çizmek için cetvelle uğraştım, tek tek tarihleri yazdım, hedeflerimi yazdım. Hem aklımla hem kalbimle hem elimle onayladım. Kendime saygım olduğu için bunları uyguladım. Kısaca hayalimi gerçeğe dönüştürdüm. Hayal mi Gerçek mi? Hem hayal hem gerçek.

Güzel dostlar güzel insanlar bu verdiğim tekniği uygulamaya başladığımızda beynimizin bize karşı savunmasını o kadar azaltıyoruz ve kendimizi o kadar güzel hazırlıyoruz ki. Hiçbir şey gereksiz değildir bu yüzden güçlü iradelerinizle bunu uygulayın. Eğer uzun vadede başarılı olmak istiyorsak?

Bugünkü GÖSTERİMİZİN sonuna gelmiş bulunuyoruz.

HİDDENBOY

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8