• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hayat Bir RPG Oyunu IV - Alan Hiyearşisi

Kasrqaa

Fahri Üye
Normalde Nlpde öğrendiğim bir konu. Daygame eğitimi verdiğim sıralar anlatıyordum buraya yazmak istedim.

Adsız.png

Kişisel alanın ve insanların mesafe kullanımının incelenmesine genel olarak proksemik denir. Proksemik terimini ilk kez 1963 yılında, insanların uzamsal ilişkileri ve alanları kullanarak sözsüz iletişimlerini inceleyen antropolog ve araştırmacı Edward Twitchell Hall (1914-2009) tarafından kullanılmıştır. Araştırması sırasında, prosemikle ilgili dört alan tanımladı: Mahrem, Kişisel,Sosyal, ve Kamu alanı olmak üzere 4 alan verdır.

Kamu Alanı: Tanımadığınız insanlar bu alandan başlar. Eğer kıza uzaktan set açtın.(2 metre uzaklıktan( Sonra yavaşça sohbet ederek sosyal alana geçin.

Sosyal Alan: Tanıdığınız ama güvenmediğiniz insanlar bu alanda dahildir. Set açtınızda tanışma asamasını geçerseniz otomatikman bu alana girmiş olursunuz. Kız sizin bu alanda durmanıza izin verir.(Önceki Konumda Bahsettim). Yani ufacık merhabayla sosyal alana girebiliyorsunuz :D Kızı etkilerseniz bir sonraki alana geçmenize izin verir

Kişisel Alan: Tanıştınız ve tanıştıktan sonra kızı etkilediniz. Size bakarken gözleri parıldıyor o zaman doğru yoldasın. Artık bu sınırda kalmaya hak kazandınız.Gündüz Oyunu Algoritması konumda etkileme kısmını da anlattım. Kızla Bağ Kurarsanız ve Güven Verirseniz bir sonraki alana geçersiniz. (yabancı kızlar güvene ihtiyaç duymaz, onlarla sadece bağ kursanızda yeterli, ama bizim kültürümüzden dolayı bize güvenmek istiyorlar. Gündüz oyunu burada bu yüzden zor elin apaçisi yabancıları çok kolay etkiliyor nedeni yabancıların güven aramaması.)

Mahrem Alan: Buraya sevgili ve potansiyelinde adamlar yaklaşabilir. Burada kız size karşı duygu besliyordur. Bu alan yaklaşın kız size iyimser davranırsa numarasını alın yada buluşun.

Etkileyip, Bağ kurup, Güven verdiğiniz sürece oyununuz fazlasıyla kolaylaşcaktır.

Gözünüzü seviyim. Çakma gandalflık içeren her türlü şeyden uzak durun(fal, tarot,iskambil kağıdı,sihirbazlık (bu tarz oyun eskide kaldı artık doğal oynayın)) rutin,karakter analizi ve gıldır gıcık hikayeler(mesela amcanızın doğum yapması gibi :D ) şeylerle kadınlara yürümeyin. Yeni başlayan biriyseniz adres sorun daha iyi rutin anlatmaktan :D

Kasrqaa

Fahri Üye