Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayata bir lider gözüyle bakmak. (Sayfa 2)

N.R

Bir önceki sayfayı okumadıysanız buna geçmeyin. Sayfa 1

Hatırlarsınız 1.sayfada genel bir biçimde beden dili ve diksiyonu anlattık şimdi biraz daha açalım konuları , daha kapsamlı bilgi vereyim size.

Beden dili neden önemlidir ?

Beden dili insanları daha iyi anladığınızı karşı tarafa telkin eder. Beden dili insanlara sözlerle anlatamadığınız şeyleri daha net ve açık bir biçimde anlatır ve beden dili ilk izlenim için çok önemlidir. Düşünün yeni tanıştığınız bir insana lider olduğunuzu belli etmek mi daha kolaydır yoksa sizi senelerce tanıyan ve sizi aptal olarak gören bir insana mı ?

Diksiyon neden önemlidir ?

Diksiyonun önemli olduğunu belli eden bir kaç etmen var. Liderlerimize bakın , devleti yöneten adamlara. Hepsinin diksiyonu çok gelişmiş bir biçimdedir çok iyi laf yaparlar , asla kekemelik yaşamazlar. Peki bu adamlar bu kadar iyiyken diksiyonlarına neden önem vermişler ? Demek ki bir sebebi var değil mi dostlarım. Akıcı bir biçimde konuşmak sizi daha dinlenebilir ve daha önemli bir insan konumuna sokar.

Demek ki neymiş beden dili ve diksiyon çok önemliymiş. Size verdiğim kaynaklarla sınırlamayın kendinizi defalarca dememe rağmen bunu anlamıyorsunuz. Araştırın ve daha kapsamlı bilgi edinin belki inanmazsınız ama araştırarak öğrendiğiniz bilgiler aklınızda daha çok kalıyor.

Ortamda sevilen bir adam değilim...
E o senin suçun dostum. Ortamda sevilen adam olup olmamak senin ellerinde , ben de önceden ortamlarda sevilen adam değildim. Dışarıya çıkınca beni ararlar ve arabamla onları gezdirmemi söylerlerdi. Ben değiştim gerçek kişiliğimi buldum ve sizin de bulmanız için çabalıyorum peki ya siz çabalıyormusunuz ? Hiç sanmıyorum. Neyse konudan sapmayalım.

Ortamda sevilen bir adam olmamanızın sebebi şunlardır ;

Geveze ve boş bir adamsınızdır.
Eğlenceli değilsinizdir.

Gevezeyseniz bu yazıyı okumayın lütfen. Eğlenceli değilseniz devam edelim.

Eğlence nedir ? İnsanlarla , kendinizle iyi vakit geçirip gününüzü gün etmektir. Çevrenizde böyle bir adam olarak görülmüyorsanız eğlenmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Yine defalarca dediğim üzere hobiler edinin. Lider bir adam gününü boş boş harcamaz sürekli bir aktivite içindedir , sürekli bir sosyal çevre içindedir. Devletin tonlarca kursu var bunların bir kaçına katılın hem anlatılacak güzel anılar hem de yeni insanlar biriktirin o insanlara kendinizi iyi satın. Ardından sevilmediğiniz ortama tekrar girin , konuşma tam tıkanma kısmındayken yaşadığınız komik bir anıyı anlatın ve o konu hakkında yorumlar yapın.

Ortamdaki saygınlığınız +1 artacaktır.

Daha geniş bir çevreye sahip olmanın yolları
Böyle bir teknik varmıdır bilmem fakat benim sürekli kullandığım bir olay olduğu kesin. Teknik şu ;

Her insanla iletişim kur. Bak gerçekten diyorum BÜTÜN İNSANLARLA.

Çevreni genişletebileceğin kadar genişlet , kendini iyi sat ve onların saygısını kazan. Sınıftasın diyelim arkada oturup salak salak ben alfayım amınızı ısırırım moduna gireceğine git insanlarla tanış. Selam de halini hatrını sor ve onu dostun yap , bu bize ne kazandırır peki ? Kendimden bir örnek vereyim ;

3 sene önce bir diksiyon kursundaydım , kurstaki herkes işinin başına geçmiş zeki adamlardı. Bu ortam aslında benim için birebirdi zira burada edinebileceğim bir çevre hayatımı daha kolaylaştırırdı (halletmem gereken bir iş olduğunda daima arayabileceğim dostlar). Burada ki herkes ile tanıştım ve kendimi çok iyi pazarladım ve bu şekilde 3 avukat 2 polis ve 1 adet de pazarlamacıyla dost oldum. Bu bana ne kazandırdı ? Avukatlık bir durumda arayabileceğim 3 arkadaş. Polis ile bir işim olduğunda arayabileceğim 2 arkadaş. Pazarlamacıyla neden dost oldum bilmiyorum sadece çevremi genişlettim.

Kendini iyi sat ama nasıl ?
Bu konunun asıl prensibi kendini çok iyi bir şekilde geliştirmen , her konuda herkesten çok bilmen. Örnek veriyorum Çin yemekleri hakkında bir konu açıldı ve sen o konu hakkında bir kaç enteresan ve merak uyandıran bilgi biliyorsun. Bunları karşı tarafa sun ve olacakları sadece izle , bu konuyu fazla uzun tutmak istemiyorum sadece deneyin ve görün.

Aceleyle yazılmış 2. sayfa ile karşınızdayım dostlarım. Bir sonraki sayfa ne zaman gelir bilinmez fakat bir saat sonra yatmam gerektiği planlanmış bir biçimde. Bu yüzden şimdilik hoşça kalın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8