• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hayatı Düzene Sokmak İçin İlk Adım

Merhaba Dostlar,

Hepimizin kırılgan dönemleri -duygusallık sadece kadınlara özgü olmadığı için- olmuştur ve ters giden hayatımızın artık bir düzene ihtiyacı olduğunu anlamışızdır. Araştırdığımız yöntemleri çabalar dururuz, kısa zamanda bu yöntemler işimize yarasa da uzun vadede yine eski yaşam biçimimize geri döneriz.

Öncelikle benim genellikle burada yazdığım yazıların kendi deneyimlerim sonucu ortaya çıktığı için yarar konusunda içim rahat.

Madem hayatımızı düzene sokmak istiyoruz ben size hepinizin bildiği ama yapmaktan çekindiği bir şeyi önermek istiyorum, yeterli uyku + erken kalkmak. Hadi ama bunu defalarca duyduk demenizi anlıyorum dostlar ama bir dinlemenizi öneririm.
Öncelikle erken kalkmayı yoldan çevirdiğimiz bir kişinin bile bize önerebileceği yöntem olarak görüyorum ama bunun yanında yeterli uyku maalesef unutuluyor. Yeterli uykumuzu almazsak gün içinde çarkları döndürebileceğimiz enerjimiz kalmayacak böylece verimimiz azalacak bu yüzden erken kalkmak tek başına ilk bakışta yararlı gözükse de bir o kadar bizden götürüsü olacaktır.

Uygulamaya geçersek, kendinize kaç saat uykunun yettiğini hesaplamanız lazım. İlk gün 8 saat uykuyla harika olduğunuzu mu deneyimlediniz o zaman sınırları zorlayıp diğer gün 7.5 saat uyumayı deneyin. Bu şekilde en uç sınırınıza kadar gitmeyi deneyin, şartları zorlayın. Saat 10 olmadan uyumuş olmanız lazım 9 gibi yatağa girmeyi alışkanlık haline getirmeniz lazım bu hem testosteron seviyemizi arttıracak hem zihinsel ve fiziksel açıdan sağlığımıza yararı dokunacaktır. İlk günler gece 12 de yatan biri için bu elbet zor olabilir bunun için kademe kademe azaltabilirsiniz + hem kalite bir zaman geçirmek hem uykunuzun bir an önce gelmesini sağlamak için yatakta kitap okuyabilirsiniz.
Örneğin kendim için 7-6 saat atası bir uykuyu yeterli görüyorum ve sabahları 4-5 arası kalkıyorum.

Şimdi diyeceksiniz neresinde ulan bunun hayatı düzene sokmak ile ilgili kısmı, dostlarım eğer erken kalkıp boş işlerle uğraşırsak tabii hayatımızı düzene sokamayız ben sadece sizin fitilinizi ateşleyecek unsuru veriyorum gerisi sizin irade ve gücünüze kalmıştır.

theturker

Üye
sabah 4-5 arası kalkıp ne yapıyosun geceye kadar ben de 4:30 da kalkıyorum yatma saatim 9:30 10 civarı kalktığımda kahvaltı yapıp 2 saat kitap okuyorum sonra 12 ye kadar kod çalışıyorum

sabah 4-5 arası kalkıp ne yapıyosun geceye kadar ben de 4:30 da kalkıyorum yatma saatim 9:30 10 civarı kalktığımda kahvaltı yapıp 2 saat kitap okuyorum sonra 12 ye kadar kod çalışıyorum
rutin kişisel gelişim işleri + ders çalışıyorum , yakın zamanda ben de kod yazmak istiyorum çok eksiğim o konuda ah zaman almasa.

theturker

Üye
rutin kişisel gelişim işleri + ders çalışıyorum , yakın zamanda ben de kod yazmak istiyorum çok eksiğim o konuda ah zaman almasa.
Başla çok iyi olur o kadar da zaman almıyo aslında zaten çok erken kalkıyosun yeteri kadar zaman bulursun rahatlıkla günde 2 3 saat ayırsan fazlasıyla yeter diye düşünüyorum ama biraz sıkıcı ve zor ilk zamanlar yardıma ihtiyacın olursa yaz elimden geldiğimce yardım ederim

Emircny

Üye
Bu konuda ben de görüşlerimi bildirmek istiyorum. Berbat bir uyku düzenim vardı,yatış saatim belli değil kalkış saatim belli değildi. Kendimde çok iyi çalışan bir sistem oturttum tabiki deneme-yanılma yöntemiyle akşam 8'de yatıp gece 2'de kalkıyordum çalışma zamanlarımda. 1 aylık tatilimden sonra tekrar başladım sistemime 2'de kalktıktan sonra ilk işim kahvemi yapmak,müzik listemi açmak ve kendimi ayıltmak oluyor. Bunun için kendime 1 saat veriyorum müziği,kahvesi duşu olsun saat 3 olduktan sonra ise başlıyorum yapmam gerekenlere ders olsun,kitap okumak olsun,şarkı söylemek bile vardı bu zaman diliminde ve sonuçları çok şaşırtıcıydı benim için ki hala aynı etkileri alıyorum. Gün içinde genelde halsiz olan ben tamamen enerjik oluyordum ve odaklanmam ciddi seviyede artmıştı. Kronik rahatsızlık gibi bir şeydi bu yorgunluğum. Sorunlarımın ana sebebi düzensiz hayatım özellikle düzensiz uyku düzenimdi. Bunun yanında gece yemek krizleri,fazla yemek gibi sorunlarımdan arındım. Ve sonuç olarak 80 kiloya kadar düştüm+ağırlık çalışarak tabiki. Gece 10'dan önce yatılmasını şiddetle tavsiye ediyorum ki bunu tüm uzmanlar söylüyor. Ben 8'de uyumuş olduğumdan uykunun tüm aşamalarını verimle alıyorum. Libidodan bahsetmiyorum bile düzelen hormonlarım sağ olsun sosyal ilişkilerim düzeldi,isteksizlik gitti. Düzen her şeydir arkadaşlar. Hepinize başarılar diliyorum bu konuda.

theturker

Üye
Bu konuda ben de görüşlerimi bildirmek istiyorum. Berbat bir uyku düzenim vardı,yatış saatim belli değil kalkış saatim belli değildi. Kendimde çok iyi çalışan bir sistem oturttum tabiki deneme-yanılma yöntemiyle akşam 8'de yatıp gece 2'de kalkıyordum çalışma zamanlarımda. 1 aylık tatilimden sonra tekrar başladım sistemime 2'de kalktıktan sonra ilk işim kahvemi yapmak,müzik listemi açmak ve kendimi ayıltmak oluyor. Bunun için kendime 1 saat veriyorum müziği,kahvesi duşu olsun saat 3 olduktan sonra ise başlıyorum yapmam gerekenlere ders olsun,kitap okumak olsun,şarkı söylemek bile vardı bu zaman diliminde ve sonuçları çok şaşırtıcıydı benim için ki hala aynı etkileri alıyorum. Gün içinde genelde halsiz olan ben tamamen enerjik oluyordum ve odaklanmam ciddi seviyede artmıştı. Kronik rahatsızlık gibi bir şeydi bu yorgunluğum. Sorunlarımın ana sebebi düzensiz hayatım özellikle düzensiz uyku düzenimdi. Bunun yanında gece yemek krizleri,fazla yemek gibi sorunlarımdan arındım. Ve sonuç olarak 80 kiloya kadar düştüm+ağırlık çalışarak tabiki. Gece 10'dan önce yatılmasını şiddetle tavsiye ediyorum ki bunu tüm uzmanlar söylüyor. Ben 8'de uyumuş olduğumdan uykunun tüm aşamalarını verimle alıyorum. Libidodan bahsetmiyorum bile düzelen hormonlarım sağ olsun sosyal ilişkilerim düzeldi,isteksizlik gitti. Düzen her şeydir arkadaşlar. Hepinize başarılar diliyorum bu konuda.
2 de kalkmak bizim için pek iyi olmayabilir daha gelişim çağında olduğum için ben 4:30 5 i seçiyorum gece 10 gibi yatıyorum zaten 4 de büyüme hormonu maksimum salgılanıyor 5 de ideal kafan tertemiz uyanıyorsun erken kalkmanın da en güzel yanı bu sanırım kimse uyanık değil ses yok güneş yeni yükseliyor huzurun saatleri

Emircny

Üye
2 de kalkmak bizim için pek iyi olmayabilir daha gelişim çağında olduğum için ben 4:30 5 i seçiyorum gece 10 gibi yatıyorum zaten 4 de büyüme hormonu maksimum salgılanıyor 5 de ideal kafan tertemiz uyanıyorsun erken kalkmanın da en güzel yanı bu sanırım kimse uyanık değil ses yok güneş yeni yükseliyor huzurun saatleri
Tabiki bünyeden bünyeye değişen bir durum bende olan etki sizde olmayabilir ya da tam tersi olarak