• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

HAYATI DÜZENE SOKMAK SONRA DA ÜZENE..

Melihcan

Üye
SELAM BEYLER

NASILSINIZ?

Uzun süredir yazı yazmıyordum çünkü gelişimimin duraksadığı hatta birkaç milim geri gittiğim bir süreçteydim.

Kyk yurduna geçtim ve 2. öğretim olduğum için aslında yapmamam gerektiğini bildiğim halde bilinçaltıma yenik düşüp konfor alanını terk etmemeyi düşündüm bir süre. Öyle de oldu. Son 1 aydır sabah 6 da yattığım akşam 4 de 5 de uyandığım mı olmadı. Gün içinde bi s*k yapmayıp bilgisayar başında oyun oynayarak yorulup akşam 5 te yatmalar mı desem bilemedim. Hayatım oyun-uyku-yemek ve asmadığım günler de okula dönmüştü. Lanet olası koca g*tüm büyüdü artık. İstediğim kadar yazı okuyayım harekete geçmedikte dolu bardağa su damlatmaktan farkı olmadığını gördüm. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlarımın başarılarını gelişimlerini gördükçe onlar adına mutlu olup kendi adıma üzüldüm. Çözüm ne tekrardan TCMA'yı okumak ne de forumda ve blogdaki tüm yazıları hatim etmekti. Çözüm sadece ve sadece harekete geçmekti. Bu süre zarfında oyun adına pek birşey yapmadım. Tam tersi bir yıkık gibi instagramdan kızlara yazdım. Bazılarıyla başlamadan bitti bazılarıyla başlayıp bitti bazılarına ise ben buna mı kaldım amk diyip ben bitirdim. NoFap'i de bozdum. Yani atabildiğim kadar geri adım attım ve artık bir adım gerimde duvar olduğunu biliyorum ve daha da geri adım atamam. Tek çarem ileriye doğru gitmek ve s*ktimin uzun atlayışını yapmak olucak.

Haftada 3 gün okulum var kalan 4 günüm boş.

*Meb sertifikalı ücretsiz bir ingilizce kursu var burda. Ona yazıldım haftaya ona başlıyorum.

*Spor salonum yenilenmiş ve yanıma sağlam arkadaşlar alıp güzel bir motivasyonla bu hafta spora başlıyorum.

*Hayatımdan şekeri çıkartıyorum.

*Uyku düzenimi günden en çok verim alabiliceğim ve hormonlarımın en iyi salgılanabiliceği saatlere ayarlıyorum ve kıyamet kopsa dahi o saatler arası uyuyor olacağım.

*Abur cubura para harcamayı kesiyorum ve gereksiz para harcaması yapmadan kış için güzel ve kaliteli giysiler alacağım.

*NoFap için kendimi zorlamıycam zaten işimi bırakıp fap yapan birisi değildim sadece boş vaktim olduğu için aklıma geliyordu. Yani boş vaktim kalmıycak şekilde yaşıycam.

*Bilgisayar oyunlarını yarı yarıya azaltıyorum ve haftada maksimum 24 saat oyun oynuyacağım.

*Boş vakitlerimde sağlam filmler izliyeceğim veya blog-makale okuyacağım.

*Fırsat bulduğum her zaman insanlarla tanışacağım.

*İçinde aşk,kızlar,acı bulunan herhangi bir şarkı duyduğumda kapatacağım. Dupstep tarzı veya anlayamadığım yabancı müzikler dinleyeceğim.

*Birşeyi düşündüğümde içimde tutmayacağım. Başkası için "acaba bunu kaldırabilir mi?" diye düşünmeden gerçeği yüzlerine vuracağım.

*Kimseye beni küçük düşürme veya bana hakaret etme tavizi vermeyeceğim. Onlara ya daha sağlam karşılık vereceğim ya da siklemeyeceğim. Herkes haddini bilecek!

*Bu konuya girişmemiş kimseye bununla ilgili en ufak bir bilgi dahi vermeyeceğim. Ben nasıl bedel ödediysem onlar da ödeyecek. Başka türlü de anlayamaz zaten.

*"İnsanlar nasıl düşünür?" diye düşünmeyeceğim ve kendi doğrularımı oluşturacağım. Çünkü bu hayatı yaşayan benim. Onlar sadece figüran.

*Empati yeteneğimi köreltiyorum. Ben olsam ne yapardım diye düşünmeyeceğim. Çünkü ben aynı duruma düşmeyeceğim.

*En önemlisi ise şu ; Bunların hiç birini herhangi bir beklenti içine girerek yapmayacağım. Bunları yapınca kızlar benim olucak alfa olucam mutlu olucam falan diye değil.

Sadece ve sadece yapmak için yapıcam. "Eğer beklentim olmazsa birşey olduğunda daha mutlu olurum" demek bile istemiyorum çünkü bu bile bir beklenti cümlesi.

Ve ve ve ve bu yolda bana katılmak isteyenler olabilir birbirimize rapor verebiliriz.

Bana yardım etmek isteyenler de olabilir. Özellikle uyku,özgüven ve spor-beslenme konusunda yardımcı olabilicek dostlarım varsa çok sevinirim.

Merak etmeyin sizin benim peşimde koşmanıza izin vermeyeceğim. Eğer bu konuda sizin bilginiz varsa zaten ben sizin peşinizde olurum :) .

Gelişmeleri her hafta olmasa da 2 haftada bir buraya yazacağım.

Çok kararlıyım bu konuda kimse yorumlarda bunu bozabilecek şeyler yazmak için kendini yormasın çünkü bu heves değil kolay kolay kırılmaz. Bu bir dönüm noktası.

Hiç bir sorun veya yanlış giden şey buna engel olamayacak. "Söz veriyorum" veya " olur da bir gün " gibi şeyler içeren bir cümle kurmayacağım çünkü olmayacak.

Bu düzen ben istesem de bozulmayacak. Bir yaşam tarzı haline gelecek.

Mr.Robot

Üye
Gelişimin duraksaması çok normal. Kimsenin sürekli yükselen bir grafiği olamaz. Benim de biraz düzenim bozuldu okul yüzünden. Ben de 3 gün gidiyorum. Benim düzenimin bozulma sebebi yaz gibi istediğim şekilde hareket edememem ve beklenti içine girmem. Eğer yazın kitap okursam, spor yaparsam kızlar peşimden ayrılmayacak gibi bir düşünce tarzına sahipmişim galiba. Çünkü şimdi bir hayal kırıklığı hissediyorum ve bunları yapasım gelmiyor. Şu an bu düşünce tarzının ne kadar yanlış olduğunu anlıyorum. Ben onları kendim için yapmalıydım kızlar için değil. İkimizde toparlarız umarım en kısa sürede.

mitch

Üye
"haftada maksimum 24 saat oyun oynuyacağım "

what the fuck?! şaka mı yapıyorsun? online oyunları hayatından tamamiyle çıkarman gerekiyor. online demek sanal zevk demek, sahte zevk demek. elinde olmayan şeylerden haz alarak beynini kandırıyorsun. ve bunu haftada 24 saat yapıyorsun ha? dostum acilen online oyunları tamamiyle hayatından çıkarman gerek...

bende uzun süredir telefondan clash royale sardım, sürekli elimin altında olduğu için giriyorum arada fakat bende onu bırakmalıyım... beyine "sahte" olan hiç bir haz yaşatmamalıyız..

Melihcan

Üye

what the fuck?! şaka mı yapıyorsun? online oyunları hayatından tamamiyle çıkarman gerekiyor. online demek sanal zevk demek, sahte zevk demek. elinde olmayan şeylerden haz alarak beynini kandırıyorsun. ve bunu haftada 24 saat yapıyorsun ha? dostum acilen online oyunları tamamiyle hayatından çıkarman gerek...

bende uzun süredir telefondan clash royale sardım, sürekli elimin altında olduğu için giriyorum arada fakat bende onu bırakmalıyım... beyine "sahte" olan hiç bir haz yaşatmamalıyız..
Dostum elime m4a4 alıp sokakta spray mi atayım bunun doğal hazzını nasıl yaşayabilirim?

Melihcan

Üye

Zamanla onu da azalticam dostum birden kesmek işe yaramaz

FromendD

Üye
Dostum elime m4a4 alıp sokakta spray mi atayım bunun doğal hazzını nasıl yaşayabilirim?
İşte zaten olay bu gerçekte yapamazsın gerçekte ha gerçekte s*kemeyeceğin kadınların p*rnolarını izliyorsun ha eline silah bile alamayacakken oyuda m4 ile spray atıyorsun

Melihcan

Üye
Beyler yardımcı olabilicek var mı uyku,spor, özgüven konusunda?

İngilizce kursu haricinde diğer yazdıkların gayet iyi. Umarım başarılı olursun (Kurslarla İngilizce öğrenilmez, gramer de gramer diye diye milleti soğutuyorlar. Kimse de bir şey öğrenmiyor)