Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

hayatımı değiştirecek bir sorum var

artık telefon kullanmıyorum, uzun süredir çevremde hiç arkadaşım yok hep 4 duvara hapsoldum, en son kız arkadaşım 2 sene önce oldu.. kendimi çok yalnız hissediyorum. Size sorum şu benim gibi olsaydınız bir gününüz neler yapmakla geçerdi nerelerde vakit geçirirdiniz, eğlenmek için ne yapardınız. program halinde yazarsanız sevinirim yarindan itibaren hepsini uygulayacağım.
Not: evden çıktığım zaman sadece spora gidiyorum.

Ben şahsen odamda iken alanım olan yazılım ile uğraşıyorum, kitap okuyorum, İngilizce çalışıyorum, spor yapıyorum, dizi izliyorum. Odanda iken bu aktiviteleri yapabilirsin. Dışarı çıkınca ise tek başına sinemaya gidebilirsin, sporuna devam edebilirsin, tiyatroya gidebilirsin ya da eğilimin varsa tiyatro, dans vs kurslara yazılıp hem ortam yapar hemde sanatla uğraşırsın. Ne kadar çok insanla diyalog içerisine girersen o kadar insanları cozersin. Okumakla olmuyor herşey tecrübe etmek gerek. Sohbete en ufak eğilimi olan birisini nerede görürsen gör (cami, sinema gibi yerler olmaz tabi :) ) ilk adımı sen at iletişime geçen taraf sen ol. Zaten zamanla insanları okumayı öğrenirsin. Tavsiyelerim böyle. Yazdığım şeylerin çoğunu yapıyorum. Arkadaş ortamı yapmak kolay ama o oluşturduğun bir parçası olduğun arkadaş ortamında aranan insan olmak zor. Kendini geliştir hepsi bir bir oluyor zaten.

Sürekli evin içine hapsetme kendini dışarı çık yürü bazen gidip çay içmek tek başına yemek yemek sinemaya gitmek insanı rahatlatır zihni dinlendirir mutlu eder kendini meşgul et Tiyatro içinde Sehir Tiyatrolari uygulamasini indir ara sira gidebilirsin hemde uygun fiyatlari

Farklı bi bakış açısıyla bak. Zibilyon tane arkadaşım olduğu için hepsini bir gecede silip vaktimi kendime ayırmaya başladım ve 2 aydır böyle devam ediyorum hayatıma.

Kitap oku, ama roman falan okuma. psikoloji, tarih artık ilgi alanın neyse. Ben olsam çeker kulaklığımı sahilde ya da bi cafede kitabımı okurdum ne biliyim avmleri gezer, tarzımı değiştirirdim.

Çünki yalnız isen değişim çok daha kolaydır. olduğun birinden çok daha iyi birisi olmak senin elinde. E daha ne bekliyosun şimdiden başla işte.

Yalnızken daha kolay dememin sebebiyse arkadaşlarının hevesini kırmasına imkân yoktur (çook çok yaşadım).

Dostum kaç yaşındasın bilmiyorum fakat kendine mesleki açıdan bir alan belirleyip üzerine bolca araştırma ve uygulama yaparsan statün yükselir. Ayrıca kitap okumak elzemdir, fakat sana gerçek anlamda birşeyler katabilecek kitapları tercih etmen önemli. Mesela ben sana yazar önereyim. George Orwell. 1984 ve Hayvan Çiftliği isimli kitaplarını okudum, binevi uyanış niteliğinde.

Dostum kaç yaşındasın bilmiyorum fakat kendine mesleki açıdan bir alan belirleyip üzerine bolca araştırma ve uygulama yaparsan statün yükselir. Ayrıca kitap okumak elzemdir, fakat sana gerçek anlamda birşeyler katabilecek kitapları tercih etmen önemli. Mesela ben sana yazar önereyim. George Orwell. 1984 ve Hayvan Çiftliği isimli kitaplarını okudum, binevi uyanış niteliğinde.
İkisini de okudum ama
ne alaka güzel kardeşim
ikisi de balon. uyanışı kitaplarda bulamazsınız. onlar sadece mermidir, silah sizsiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8