Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Toplum etkisini kendi yararımıza çeviriyoruz

Normalde sabah erken kalkamayan ben hediye almayı unuttuğum için o gün alarmımı kapatmak yerine kıçımı kaldırıp hediye almaya gittim.Gitmeseydim toplum içindeki statüm ve ilgili kişiye karşı olan saygınlığım azalacaktı vs. Dostlarım sonuç olarak lanet toplumsal yasalar benim üşengeçliğimi kırmıştı (bundan önce onlarca yöntem denememe rağmen)

Peki ya biz ne yapacağız, bunu nasıl kullanıcaz?
Örgütlenicez birbirimize karşı kendimizi sorumlu hissettiricez belli programlara başlayacağız.

Şu an bana ortak programa katılacak adamlar lazım gelin yarın beraber programımızı hazırlayalım ve buna uyalım.
Yarın saat 10 da bu programı hazırlayacağız o saate forumdan belirleyelim.

İYİ FORUMLAR....​

İyi bir konuya deginmişsin.10 da buradayım

10’da dersteyim ama gün içinde uğrarım. #rez

İstediğin kadar dene, birilerine bağlı olursan maalesef ki hayatında bir bok kazanamazsın.
Bu yorumun altına söylediklerimi anlamadan gereksiz ve saçma sapan eleştiri yorumu yapacak kişiler de boşuna yapmasın, asla ve asla cevap vermeyeceğim.

Fizik sınavına çalışmak yerine şu anda bu konunun büyümeden kapatılması için yazıyorum.

Bu güne kadar yanımda birileri olsun istedim, bir kişi olsun ve onunla birlikte çalışalım. O bir kişi ile yemek yiyeyim, onunla birlikte güleyim, onunla birlikte ders çalışayım istedim. 3 sene oldu kocaman 3 sene.
Ben o hep beni harekete geçirecek arkadaşı aradım, ne mi oldu?
İşte söylüyorum, boşa geçen kocaman bir 3 yıl oldu.

Güneş, Dünya'lılar ben bugün sizleri aydınlatmıyorum hiç isteğim yok. Ay bana geceden kalan enerjisini verirse belki aydınlatabilirim.
Derse;
S*kerler o Güneşi, Sen güneşsin ne diyorsun lan derler.

Gece kalkamıyorum, onu yapamıyorum, bunu yapamıyorum gibi bahaneler üretmeyi bırakın. Toplumun etkisiyle çalışıyorsan düşün ve somut verileri elde et. İnsanların beni dışlamasından korkuyorum ve o yüzden yataktan kalkabiliyorum, demeyi bil. (Dediğini biliyorum örnek veriyorum)

Hayatımızı kendimiz şekillendirmeyi öğrenmek istiyoruz değil mi?

1 dönem daha bitti, Üniversitenin finalleri önümdeki hafta bitiyor.

Alfa erkekden haberi olan bir arkadaşım var, hemde oda arkadaşım. Kendini geliştirdiğini sanan, sözde bilgili olduğunu düşünen amma velakin korkağın teki. Ondan istemesem de etkilendim, çünkü tek arkadaşım oydu. Şimdi ise değiştiriyorum kendimi, daha fazla insanla etkileşime giriyorum. Konuyu bozmadan devam edeyim, bu oda arkadaşım nasıl birisi biliyor musunuz?
Uyku düzeni olmayan, hayaller kurup, hedefler belirleyip asla ve asla gerçekleştirmeyen birisi.
Soğuk suyla duş almaktan korkan birisi, hayatına düzen getirmekte zorlanan birisi. Neden mi? Çünkü o öyle istiyor.
İstediği şey ise, mutlak yenilgi.

Eğer hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler varsa, hayatınızı değiştirmek zorundasınız. 2 gün oldu, akşam 10 da uyuyor ve 2:30'da kalkıyorum. Şimdilik gün içinde hafif vücut halsizliği var ama ara sıra gelip gidiyor. Umrumda mı değil!!

Neden biliyor musunuz, çünkü ben doğru olan şeyi biliyorum, oda hayatı düzgün olmayan adamla takılmanın zararı.
Oda arkadaşım sıcağı seviyor, sıcak adamı mayıştırır. Bildiği halde, soğuğa kendini alıştırmak yerine odayı sıcak tutmak için her şeyi yapıyor.

Akşamları yurtta boş olan bir oda var, camı açıp üstüme yorganı atıyorum, gecenin 2.30'unda havanın soğuk olduğunu hissetmiyorum bile.
2.30'dan Sabah kahvaltısına(7.35) kadar ders çalışıyorum (2 gündür), kahvaltıdan sonra duş alıyorum.
Sabah önce sıcak suyla, duşun sonuna gelince 1-2 dakika buz gibi suyla kendimi yıkıyorum ve dinç olmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum.
Kendimi daha iyi yaşayabilmek için şartlandırıyorum.
Kendi kendime. Arkadaş aramayarak, planlarımı birileri ile yapmayarak.
1 günde tüm hayatımı değiştiremem, farkındayım. Ama yavaş yavaş 1 ayda, 2 ayda yavaş yavaş kendi niteliğimi arttırabilirim. Biliyorum çünkü bir anda değişmeye çalışmak gibi hatayı, o dediğim 3 sene boyunca zaten denedim. Şimdi ise, oyun da oynuyorum (agar.io) dizi de izlemeye çalışıyorum, derslerime de bakmaya çalışıyorum. Bir anlık motivasyon ile ders çalışmaya başlayıp, disiplin kazanmayı unutmak gibi bir hata yapmıyorum.

Gidin ve planlarınızı kendiniz hazırlayın, başkalarından medet umarsanız, benim gibi 3 sene kaybedersiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8