• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hayatın bu kadar basit bir şey olamayacağı

FromendD

Üye
Ben de bir soru yönelteyim dinler olmaz ise yaşamanın manası ne? Öldükten sonra ne olacak? Her pisliği yiyen adam ile iyilik yapan adam ölüp gidecek ödülü veya cezası olmayacak mı? O zaman iyilik yapmak enayilik?
İyi olan cennete gitmiyor ki ibadet eden cennete gidiyor bugünlerde bu fikre karşı çıkan müslümanları gördüm ama kuranda öyle bir şey yok. Hayatın pek bir manası yok düşünebilen hayvanlarız istersen dünyanın en zengin insanı ol bir insanlık zenginliğe göre değil başarıya göre değil üremeye göre devam edecek. İnsan korkmaya programlanmıştır Tanrı'da kendi düşüncelerimizin bir ürünüdür. İyilik yapmanın enayilik olduğunu düşünmüyorum bu hayatı sadece kendimiz için yaşarsak anlamı olmaz asıl.

Asher

Üye
Dinler insanları aptala çevirmek içi kurulmuş kuruluşlardır.Descartes'ın sorgu temellendirmesi gibi kavramlar bu kuruluşlardan korunmayı sağlar.

Berkk

Üye
En ilkel insanlar doğadaki olayları ve doğanın bizzat kendisini, varoluşlarını, hayat amaçlarını anlamlandırmak için hikayeler uydurmuşlardır. Bunları yaptıkları için onlarla hiçbir şekilde dalga geçemeyiz. Bilimsel bilgisizliklerinden dolayı alay edemeyiz.

Dinler iyiliği, kardeşliği, dürüstlüğü öğütler; olması gereken de budur. Ama bu, dinlerin gerçekten yaratıcının gönderdiği peygamber ve kitaplarla iletilmiş olduğunu göstermez. Dinler görünüşte güzeldir, ancak gerçek midir?

Tevrat'ın 5 bölümünü de İncil'in 4 farklı versiyonunu da okudum. Beş para etmez bir senaryosu var. Kuran'ı henüz okumadım ancak birçok ayetten haberim var. Çelişkili veya insanlık haklarına ters düşecek ayetler.

Herhangi bir dine kesin olarak inanmıyorum ama yaratıcının var olup olmamasını da şimdilik ciddi bir şekilde düşünmedim; en azından ihtiyaç duymadım.

Sonuç olarak bilimsel ve insanlık tarihiyle alakalı kaliteli kitapların okunmasını tavsiye eder; sizden de tavsiye beklerim, herkese saygılar

Ben de bir soru yönelteyim dinler olmaz ise yaşamanın manası ne? Öldükten sonra ne olacak? Her pisliği yiyen adam ile iyilik yapan adam ölüp gidecek ödülü veya cezası olmayacak mı? O zaman iyilik yapmak enayilik?
işte diyorum ki ben de daha karmaşık bir sistem olmalı. İnsanın bilemeyeceği, kavrayamayacağı o kadar farklı bi sistem olmalı ki '' ha buymuş'' diyebilelim.

Asher

Üye
Dinlerin egemen olduğu coğrafyalarda zulüm gördüm.Dinler kontrol altında tutulmadıkça çevreye tehdit oluşturabiliyorlar.

Barhodi

Üye
İyi olan cennete gitmiyor ki ibadet eden cennete gidiyor bugünlerde bu fikre karşı çıkan müslümanları gördüm ama kuranda öyle bir şey yok. Hayatın pek bir manası yok düşünebilen hayvanlarız istersen dünyanın en zengin insanı ol bir insanlık zenginliğe göre değil başarıya göre değil üremeye göre devam edecek. İnsan korkmaya programlanmıştır Tanrı'da kendi düşüncelerimizin bir ürünüdür. İyilik yapmanın enayilik olduğunu düşünmüyorum bu hayatı sadece kendimiz için yaşarsak anlamı olmaz asıl.
Kurana bakarsan sadece Müslümanların cennete gireceğini görürsün bkz: Hristiyan ve Yahudiler dahil hiç bir Gayri Müslim

Son düzenleme:

Mr.Robot

Üye
Kurana bakarsan sadece Müslümanların cennete gitmediğini görürsün bkz: Hristiyan ve Yahudiler
İslamdan haberi olmasına rağmen yine de diğer dinlere inananlar ne kadar iyi insan olurlarsa olsunlar cehenneme gidecekler. Nerede yazıyor Kuran'da Hristiyanların ve Yahudilerin cennete gideceği ?

Barhodi

Üye
İslamdan haberi olmasına rağmen yine de diğer dinlere inananlar ne kadar iyi insan olurlarsa olsunlar cehenneme gidecekler. Nerede yazıyor Kuran'da Hristiyanların ve Yahudilerin cennete gideceği ?
Yorumu eksik yazmışım evet Müslümanlar hariç kimse giremez Hristiyan Yahudilerde