• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hayatın bu kadar basit bir şey olamayacağı

FromendD

Üye
işte diyorum ki ben de daha karmaşık bir sistem olmalı. İnsanın bilemeyeceği, kavrayamayacağı o kadar farklı bi sistem olmalı ki '' ha buymuş'' diyebilelim.
Önemli bir nokta çünkü biz kuranı anlayasınız diye arapça indirdik diyor büyük ihtimal yazan kişi o coğrafyanın ötesini pek bilmiyor bunu kanıtlar nitelikte olan başka şeyler ise kuran da sadece o coğrafya da yetişen meyvelerin geçmesi ve kar ile ilgili bir şey geçmemesi birde tabi
Biz kuranı apaçık indirdik diyor apaçık ise neden herkes başka bir şey diyor yok o kelime arapça da başka orada onu kastetmek istememiş diyor millet

FromendD

Üye
Yorumu eksik yazmışım bir önceki yorumumda belirttim Kur'an`da İslam dışında hak din yoktur
Yahudiye göre onların dini hak
Hristiyana göre onlar
Hatta hindulara göre onların ki 4500 din var hepsi gerçek hepsi hak dini çok dar görüşlü olduğun şey yazdığın şeyden belli bu dar görüşlü yollardan ben de geçtim nasıl düşündüğünü anlayabiliyorum bir sözü değiştirerek yazayım şuraya
Her din kendilerine göre hak dini ve hepsi de haklı

Barhodi

Üye
Yahudiye göre onların dini hak
Hristiyana göre onlar
Hatta hindulara göre onların ki 4500 din var hepsi gerçek hepsi hak dini çok dar görüşlü olduğun şey yazdığın şeyden belli bu dar görüşlü yollardan ben de geçtim nasıl düşündüğünü anlayabiliyorum bir sözü değiştirerek yazayım şuraya
Her din kendilerine göre hak dini ve hepsi de haklı
Bulunduğu coğrafyaya göre herkes kendine göre haklıdır fakat ben gerçek dinin İslam olduğunu belirtiyorum. Dinin diğer anlamı İnançtır yani kanıtlanamaz. Yani inanıp inanmamak sana kalmış ben inanmayı tercih ediyorum.

Eren

Üye
Arkadaşlar,biz insanlar bu tür şeyleri anlayacak kapasitede değiliz. Bir sistem var evet ama bunu sorgulayarak kavrayamayız.

Barhodi

Üye
Kesinlikle evet. İnsan'ın aklıyla tanrıyı bulabileceğini düşünmüyorum ancak ve ancak bu güzel kusursuz sayılabilecek doğayı evreni sistemleri gösterebilir ama bu insanı ibadet edilmesi zorunlu bir tanrıya ulaştırmaz
Dediğim gibi ismi İnanç yani inanmak sana kalmış ama inanırsan daha iyi olur hayatın