• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hayatınızdaki Çemberi Kırın

Mr.Vain

Üye
Merhaba herkese iyi geceler yatmadan buraya kısaca kendi hayatımda farkettiğim ve sizinde dikkat ederseniz hayatınızda yakalayacağınız bir durumdan bahsedicem.Aslında hayatlarımız tamamen bir çemberden ibaret.Olaylar kişiler ve zaman değişse bile bizim temel olarak yaşadıklarımız ve hissettiklerimiz tamamen aynı.Aslında başarıyı yakalamak için yapmamız gereken şey hayatımızdaki bu çemberi kırmak. Kız meseleleri üzerinden bi örnek vereyim.(Şimdi beyler belki bu örnek sizin için geçerli olmaz ama çember olayını anlamanız için kendi yaşadığım bazı kız meselelerinden örnek vericem.) Bi kızdan hoşlanıyordum tanışıyorduk konuşuyorduk bir iki sinyal aldığımı düşünüp işte şimdi oldu diyerek mutlu oluyordum sonra kız benden uzaklaşır gibi oluyordu ve ben hoşlandığımı itiraf edip reddediliyordum ama kız klasik arkadaş kalma muhabbetini yapıp benimle konuşmaya devam ediyordu. Ben de salak gibi konuşuyum belki fikri değişir diye konuşmaya devam ediyordum. Ama hiç bir zaman fikirleri değişmediği için boşa kürek çekiyordum ve en sonunda kızla konuşmayı bırakıyordum. Aradan bi süre geçince aynı durumu farklı bi kızla yaşıyordum. Ta ki hayatımda ki bu çemberi farkedene kadar. Kafanızda bişeyler şekillensin diye bu mesele üzerinden örnek verdim.Uzatmak istemediğim için diğer durumlarda ki çemberlerden bahsetmiyorum.Başarıyı yakalamak için öncelikle hayatınızda ki bu çemberleri farkedip kırmanız lazım.Hayatlarınıza ve kendi içinize dönüp bir bakın.Farketmek için bile bazen çok uğraşmanız gerekiyor çünkü bu çemberler artık hayatın ta kendisi oluyor.Yazımı şimdi burda bitiricem ama konu ilginizi çekerse daha düzenli ve daha uzun şekilde yazıp atabilirim.Ayrıca sorularınız varsa yorumlarda da bu durumu tartışabiliriz.Bu foruma tecrübelerimi aktarıp sizi farklı düşündürmek ve faydalı olmak için kaydoldum .Umarım yorumlarda bana hatalarım varsa hatalarımı gösterip benim de gelişmeme yardımcı olursunuz.Tekrardan herkese iyi geceler.

BarisD

Üye
Çemberleri kırmak derken ne demek istediğini anlamadım.

Yani hatun meseleleri üzerinden devam edersek, diyorsun ki bi hatunla olmak istediğiniz şey olmuyorsa, zaman kaybetmeyin, next.

Katılıyorum.

Mr.Vain

Üye
Çemberleri kırmak derken ne demek istediğini anlamadım.
Hayatlarımızda farketmediğimiz ama sürekli tekrar eden ve bizim gelişimimize engel olan olaylar var.Çember dememin sebebi sürekli dönüp dolaşıp aynı yere gelerek hiçbirşey elde edemeyişimizden.Eğer ki bu çemberleri farkedip kırarsak hayatımızı düz ve sürekli ileri gideceğimiz bir yola çevirebiliriz.Aksi takdirde sürekli aynı yere geri döneriz.

Mr.Vain

Üye
Yani hatun meseleleri üzerinden devam edersek, diyorsun ki bi hatunla olmak istediğiniz şey olmuyorsa, zaman kaybetmeyin, next.

Katılıyorum.
Aynen öyle zaten bir kızın kafasında baştan bittiyseniz sonradan onun fikirlerini değiştirmek çok zor hatta neredeyse imkansız.O yüzden yeterli gayreti gösterdikten sonra olmuyorsa enerjimizi ya başka bi kız için ya da başka bi olay için saklamalıyız.