Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hepimiz İnsan(mış)ız!

Merhaba arkadaşlar;

Şuan proje ödevimi yaparken aklıma bizlerin bazı konularda yanlış düşünce ve tutuma sahip olduğumuzu düşünmeye başladım.
Şimdi arkadaşlar, bir çok kişi yersiz olan egodan huzursuzdur. Çünkü insanlar kendini ortaya çıkarmaya çalışan kişileri sevmez. Geçen sene Sağlık Meslek lisesi okurken, staj günlerimde çok severek yanında çalıştığım Doktor ile sohbet ederken konu yönetim biçimleri ve yöneten insan kısmına evrilmişti.
Bana çok güzel bir şey söyledi, "Emre, Platon'un Devlet kitabında her yönetim şeklinin kusurunu anlatıyor ayrıca Yönetici olacak kişinin aday olmaması lazım, onu halkın zorla seçmesi o koltuğa zorla oturtması geçer" dedi.

Şimdi bizim bununla ne ilişiğimiz var diyenler olabilir, anlatayım;

Eğer biz bir ortamda sevilen insan olursak, aranan adam olursak ne olacak?
İnsanlar bizi telefonla arayacak, "Mehmeet, canım sinemaya gidiyoruz geliyor musun?" "Emree, Cafe Gutta'dayız seni bekliyoruz" tarzı diyaloglar geçecek.

Benim şu anki düşünce yapım, bir çoğumuzun aslında s*x değil yalnızlık problemi olduğunu söylüyor. Çünkü eğer bir toplumsal kitlenin içinde iseniz, aklınıza cinsel ihtiyaçlarınız gelmiyor. Aklımızda sürekli farklı düşünceler olunca, hatta yalnızlık bile gelmiyor. Ne zaman ki boş vaktimiz olmaya başlarsa o zaman bizim de yalnızlık, cinsellik gibi konularda kendimizi sorgulama ihtiyacımız baş gösteriyor.

Küçük yaşlarda, bilgisayar bağımlısı olduğum için çok mutluyum, çünkü artık hangi işi yapmam gerektiğini biliyorum ve odaklanmanın sırrını biliyorum.

Şimdi hiç konuyu dağıtmadan asıl düşünceme geçeyim.

Bizler eğer sürekli kendimizi ön plana çıkarmaya çalışırsak, büyük ihtimalle CS 1.6'da de_dust2 mapında mer'den tnin gelmesini beklemek yerine kafasını gösteren CT gibi hazin sona uğramamız kaçınılmaz.

İnsanları kötülükle, ezerek değil onların kalbini kazanarak yaşamalıyız. Dün bir arkadaşımız, kızların türlerine göre analizini yapmıştı ve mükemmel bir analizdi. Resmen 3-4 yaş büyük olduğumu hissettim. Buradan da kendisine teşekkür edeyim :)

Biz topluluk olan ortamlarda herkese eşit davranmalıyız, herkesle ilgilenmeye çalışmalı ve ortamı bozan değil tamir edip eğlendiren bir kişi olmalıyız.
Ha işler whatsapp'dan pm(özel mesaj, kişisel mesaj) kısmına gelince de orası sizin dünyanız istediğinizi yapın fakat birilerini etkilemenin tek yolu sıradan olmamaktır.

Ve benim sıradan olmamak için bildiğim şeyler bunlar;
> Aktivitelerin sık olması
> Okul veya iş hayatında üstün başarı
> Topluluklarda bulunma, sinema, festival, tiyatro ve imza günlerinde geçen yoğun yaşamlar
> Spor yapmak
> Mükemmel olmasa da giyim ve kuşama dikkat etmek.

Şeyma Subaşı'nı hepimiz tanıyoruz, sizce o sosyal medyayı kullanmasaydı, dünyayı gezdiğini nasıl bilecektik?
Sosyal medyaya bağımlı olmayın, fakat insanların sizi tanıması için en büyük araç o!

Kimse gelip de, "Emre hangi aktiviteler ile uğraşıyorsun?" diye sormayacak.

Fakat instagram adresini stalklayıp, senin nasıl bir hayatın olduğuna karar verecek. Mutlu mu? Mutsuz mu?
Hedefleri olan mı? Boş yaşayan mı?

Sosyal medya kullanmayı bir zamanlar yadırgardım fakat, kullanmalıyız fakat like mevzularını kafaya takmadan.

Kendimizi fazla büyütmeyelim, Kimseden daha iyi olmadığınızı anlayacak kadar mütevazi, herkesten farklı olduğunuzu kavrayacak kadar bilge olun.

Ve insanlara karşılıksız yardım edin. Kalpler ancak böyle kazanılabilir. IQ Ortalaması düşük yerlerde yaşıyorsunuz, bu dediğimi es geçebilirsiniz. Çünkü sizi enayi yerine koyabilirler.

Selam reis benim ablam da sağlık meslek lisesi okudu ama kadro açılmadı vs iş bulamadı şuan hosteslik düşünüyor baya sıkıntılı zaman geçirdi ya belki sen anlarsın durumunu ben pek detayları bilmiyorum ama anladığım bu kadar. neden böyle oluyor ki sence? Bu arada eşit olmak önemli ama sizi alaya alan varsa bırakın eşitliği felan siz de alaya alın daha ağır alaya alın çok moralinizi bozuyorsa kes arkadaşlığı samimiliği.

Sosyal medya konusunda kafa karışıklığı yaşadım. Kırmızı hapı kullanan kişiler kendinizi açıklamayın, ele vermeyin, gizli olun yoksa kız size karşı heyecan duymaz diyor genelde. Direk herşeyimizi anlamısını sağlamamalıyız bence bir tane sosyal medya hesabımız ile herşeyimizi anlaması absürt geldi. Haketmesi lazım enazından sevip saydı zaman geçti bişeyler açıklanabilir ozaman.

Selam reis benim ablam da sağlık meslek lisesi okudu ama kadro açılmadı vs iş bulamadı şuan hosteslik düşünüyor baya sıkıntılı zaman geçirdi ya belki sen anlarsın durumunu ben pek detayları bilmiyorum ama anladığım bu kadar. neden böyle oluyor ki sence? Bu arada eşit olmak önemli ama sizi alaya alan varsa bırakın eşitliği felan siz de alaya alın daha ağır alaya alın çok moralinizi bozuyorsa kes arkadaşlığı samimiliği.

Sosyal medya konusunda kafa karışıklığı yaşadım. Kırmızı hapı kullanan kişiler kendinizi açıklamayın, ele vermeyin, gizli olun yoksa kız size karşı heyecan duymaz diyor genelde. Direk herşeyimizi anlamısını sağlamamalıyız bence bir tane sosyal medya hesabımız ile herşeyimizi anlaması absürt geldi. Haketmesi lazım enazından sevip saydı zaman geçti bişeyler açıklanabilir ozaman.
Kendimizden ödün vermeyeceğiz olay o. Şimdi sosyal medya kısmına gelince de, insanlara ne yaptığımızı gizlemek anlamsız. Şöyle ki eğer sen çok güzel eğleniyorsan, sporunu yapıyor ve mükemmel bir hayat sürüyorsan ve bunları sosyal medyada insanların gözüne sokmadan paylaşabiliyorsan işte o zaman herkes seni düşleyecek, kız erkek fark etmez. Ne kadar mükemmel bir hayat yaşıyor diyecek. Seninle takılabilmek için yanından ayrılmayacaklar. (Bence) Ayrıca hesabı gizliye alıp, takip atan kişileri 1 hafta sonra onaylarsın olur biter :D
Şöyle bir durum da var, zaten mükemmel bir hayat yaşıyorsanız (ki bu mükemmel tanımını siz anladınız açıklamıyorum) insanlar sizin yaşadığınız hayatı bilir. Sadece sosyal medyanın gücünden bahsediyorum ben. Kullanmanızı tavsiye ederim, sadece gün içinde geçen en iyi anlarınızı atarsınız tanıdıklarınız ve çevrenize yaklaşan kişiler sizin ne kadar güzel bir hayat yaşadığınızı görür :)

Kendimizden ödün vermeyeceğiz olay o. Şimdi sosyal medya kısmına gelince de, insanlara ne yaptığımızı gizlemek anlamsız. Şöyle ki eğer sen çok güzel eğleniyorsan, sporunu yapıyor ve mükemmel bir hayat sürüyorsan ve bunları sosyal medyada insanların gözüne sokmadan paylaşabiliyorsan işte o zaman herkes seni düşleyecek, kız erkek fark etmez. Ne kadar mükemmel bir hayat yaşıyor diyecek. Seninle takılabilmek için yanından ayrılmayacaklar. (Bence) Ayrıca hesabı gizliye alıp, takip atan kişileri 1 hafta sonra onaylarsın olur biter :D
Şöyle bir durum da var, zaten mükemmel bir hayat yaşıyorsanız (ki bu mükemmel tanımını siz anladınız açıklamıyorum) insanlar sizin yaşadığınız hayatı bilir. Sadece sosyal medyanın gücünden bahsediyorum ben. Kullanmanızı tavsiye ederim, sadece gün içinde geçen en iyi anlarınızı atarsınız tanıdıklarınız ve çevrenize yaklaşan kişiler sizin ne kadar güzel bir hayat yaşadığınızı görür :)

Belki denerim ama selfie denilen şey utanç verici geliyor, özgüven eksikliğinden de kaynaklanıyo olabilir. Hiç yakışıklı hissetmiyorum :D Mesela kitap+spor severim. Okuduğum kitabın fotoğrafını koymak gibi şeyler mi yapmalıyım?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8