• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Her Gün Duş Almak

Fonetheal

Üye
Selamlar ben her gün duş almak zorundayım spor yaptığım için yapmasam bile yine de alıyorum bunun herhangi bir zararı var mı? Özellikle saçlara zararlı diye duydum ne yapmamı önerirsiniz?

Tyler

Üye
Bence pek bir sıkıntısı olmaz fakat şampuan kullanmayı bırak bence. Kimyasalı sürekli kafaya yedirdiğin için saç dökülmesi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsin. Benim teorim; insanların saç dökülmesinde ki en büyük sebep kimyasal kullanımındandır dolayı düşünüyorum.
Onun yerine doğal, bitkisel yağlar veya şampuanlar kullanabilirsin. Onun dışında her gün yıkanmanın sorun yaratacağını zannetmiyorum.

Fonetheal

Üye
Sürekli yıkamaya alıştırırsan saçların yağlanması hızlanır, duş alırken bir gün şampuan kullan diğer gün şampuansız yıka saçlarını.
Bence pek bir sıkıntısı olmaz fakat şampuan kullanmayı bırak bence. Kimyasalı sürekli kafaya yedirdiğin için saç dökülmesi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsin. Benim teorim; insanların saç dökülmesinde ki en büyük sebep kimyasal kullanımındandır dolayı düşünüyorum.
Onun yerine doğal, bitkisel yağlar veya şampuanlar kullanabilirsin. Onun dışında her gün yıkanmanın sorun yaratacağını zannetmiyorum.
Açıkçası haftada bir kere kullanmayı düşünüyorum onun dışında sadece su ve doğal sabun&şampuan gibi şeylerle yıkasam sorun olmaz gibi saçlarımı yeni yeni uzatmaya başladım malum kış geliyor benim çekincem birazcık da ondan acaba uzatırken sorun olur mu baya omuzlarıma kadar uzatmayı düşünüyorum

Tyler

Üye
Açıkçası haftada bir kere kullanmayı düşünüyorum onun dışında sadece su ve doğal sabun&şampuan gibi şeylerle yıkasam sorun olmaz gibi saçlarımı yeni yeni uzatmaya başladım malum kış geliyor benim çekincem birazcık da ondan acaba uzatırken sorun olur mu baya omuzlarıma kadar uzatmayı düşünüyorum
Senin dediğini anlıyorum dostum. Yok bence problem olmaz. Sadece kimyasaldan uzak tut kendini.

SABA

Üye
Bende aynı şekil her gün spor yüzünden duş alıyorum, saçlarım ertesi gün yağlanıyor ama duş aldığım için sorun etmiyorum. Saç dökülmesi olmuyor aksine saçlarım acayip gür, genetik saç dökülmesi yoksa sorun olmaz.

Pennywise

Üye
Her gün sabunlama ya da şampuanlama saçı besleyen yağları götürür saçın dökülür. İki günde bir şampuan kullanman sıkıntı yaratmaz.

Polipoli

Üye
Saçın kendi salgıladığı yağ saçlar için baya faydalı , yani her gün duş almak yerine 2 günde almayı dene . Ama saç dökülmesi genetiktir ne kullanırsan kullan ne yaparsan yap dökülür.

Ğmossa

Üye
Ben 2 günde bir yapıyorum mecbur saç sakal olduğu için. Sonra sertleşiyorlar ve kepekleniyorlar.
Önceden badem sürerdim ama oda iyi gelmiyor artık. O yüzden maksimum 2 günde bir yıkanıyorum. He birde testesteron salgım da çok fazla apış aramdan fena püfür püfür koku geliyor. Herkese göre değişir tabi :)

pawelow

Üye
Sac dokulmesı genetık sen 10 lıralık sampuan kullanırsın hacı sakır ırsi dökülme varsa 100 liralık sampuan kullan yıne dokulur yanı akacak kan damarda durmaz hergun dus almanın zararı yok aksıne faydası olur dınc hıssedersın kendını