Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Herkes kendi Oyun tipini kendi seçer

Selam arkadaşlar, yaklaşık 2 yıldır değişik puaların sahip olduğu değişik oyun stillerini deniyorum (rsd max, mystery, style ve rsd tyler) ve bu pualar birbirinden değişik oyun tiplerine sahipler. Örnek verecek olursam rsd max genelde direkt açılışı kullanırken mystery indirekt açılış kullanır ancak iki yöntem de bir şekilde çalışır. Ben de uzun zamandır kendi kişiliğime uyan, uygularken daha rahat edebileceğim oyun tarzını bulmaya çalıştım; direkt denedim indirekt denedim ancak hiçbir oyun stilinde kişiliğim ve oyun tipi ile tam anlamıyla uyum içinde olan bir yöntem bulamadım. Denediğim yöntemler işe yaramadığı için demiyorum, aksine yaradı istediğime ulaştım ancak hangi oyun tipini denersem deneyeyim iç dünyamda tamamen rahat olamıyordum, her zaman ya bir heyecan ya bir huzursuzluk ya da fazla düşünmeden dolayı işler tam istediğim gibi gitmiyor bir türlü bu hisleri aşıp tamamen kafam rahat şekilde pick up yapamıyordum.

Bunları anlatmamın nedeni kişiliğim ile neredeyse bire bir uyan ve bana yeni perspektif katan bir yöntem uygulamaya başlamam oldu (Aslında yöntem bile değil). Bundan birkaç ay önce büyük ihtimal bir çoğunuzun bildiği 'Californication' dizisini izlemeye başlamam ile birlikte dizideki ana karakter Hank Moody'nin karakterinin aslında kendi karakterim ile bire bir uyduğunu görmem ile başladı. Adam ile aramızdaki tek farklar; ben muhabbet esnasında aklıma gelen seksüel şeyleri ağzıma geldiği gibi direkt söyleyemiyor iken o söyleyebiliyordu, ben söylediğim şeyler hakkında insanların benim için ne düşündüğüyle ilgili kafamda gelgitler yaşıyor iken o insanların düşüncelerini siklemiyor direkt söylüyordu, ben toplumsal normların karşı çıktığı davranışlar sergilediğimde utançtan yerin dibine giriyor iken o utanç duyulması gereken durumlarda bile çok sakin kalıp karşısındaki insanla istifini hiç bozmadan yaptığı şeyi devam ettirebiliyordu.

Son zamanlarda, zaten kendi kişiliğim ile çok yakın olduğum bu karakterin yukarıda bahsettiğim özelliklerini benimseyip uygulamaya koymaya başladıktan sonra her şeyin aslında sadece içinden geçirdiğin şeyleri dışa vurmak olduğunu anladım. Bu yeni davranışlara ilk başladığımda çok kötü hissettim (o gün 2 farklı kıza normalde hiç dillendirmeyeceğim şeyler söyledim. Birisine çok sarkastik bir ses tonu ile çok zeki olduğunu, bir tanesi dekolte bir kıyafet giymişti onunla masa tenisi oynarken memeleri yüzünden oyuna odaklanamadığımı ama bunu iltifat olarak almasını söyledim). Aldığım tepkiler iğrençsin, çok düşüncesizsin öküzsün tarzında tepkilerdi ve kendimi çok suçlu hissettim ancak hiç kafama takmadım. Birkaç gün sonra memelerine iltifat ettiğim kız gelip gerçekten güzel olduklarını mı düşünüyorsun tarzında bir şey söyledi, diğeri ise sen çok sarkastik konuşuyorsun, dediklerinin gerçek mi uydurma mı olduğunu kestiremiyorum bu yüzden seninle daha çok vakit geçirmek istiyorum falan filan dedi. Anlayacağınız olması gereken tek şey sallamamak, dediğiniz şeylerin sonuçları için endişelenmemek ve asla ciddiye almadan cevaplar vermek.

Size önerim kendinizin kişilik tipine en yakın oyunu oynayın asla kendinizi oynadığınız oyuna göre şekillendirmeye çalışmayın, eğer bir oyun stili ile açılışlar, muhabbetler yapmaya başlayıp da rahat hissetmezseniz kişiliğinizi değiştirmeye çalışmayın arkadaşlar. Son olarak değişik yöntemler denemeye asla kapalı olmayın, sizi siz gibi hissettiren şeyi bulana kadar devam edin. İyi geceler.

Direkt açmak candır:). Zaten oyun belli aşamaları aynıdır. Açılış geçiş kapanış denilen 3 aşama vardır her oyuncu bunları uygular dediğin gibi mystery açılışı indirekt yaparken rsd max direkt yapıyor.

Direkt daha avantajlıdır seni özgüvenli gösterir. İnsanlar rutine kart oyununa şuna buna bulaşmaları biraz ezikçe önceden rutin anlatırdım kızlarla 1.5 saat sohbet ederdim ama numarasını vermezdi kart oyunlarıyla eğlendirir soyatrılık yapardım :) şuan 5 dakikada buluşma oluyor. Rutin, kart oyunu sihirbazlık toplarına girmeyin.(yüzüme vurmayın onla para kazanıyorum :) dövmeyin beni :) )

İlk başta bana köepk muammalesi yapan kızlar buluşmaya geliyor :) aynısı sanada olmuş. Her ne kadar iğrençsin ayakları çekselerde etkilemişsin gayet güzel. Kadınlar kötü söz söylüyorsa doğru yoldasın. İyi birisin şubu ayakları varsa iş friendzone gitmeye başlar.

Gayet başarılısın aslan parçası :)

Ek olarak detaylı oyun kendi oyununu yapmaları için yazmıştım.

ya çok garip , şimdi direkt olarak kızın yanına gittiğinde , hani o da biliyor yani ne amaçla geldiğini , arkadaş olmak istemediğini bilir , sana ya sapık muamelesi yapar uzaklaşır ya o da böyle şeylere açıktır , olayların akışına izin verir , sonra bi bakmışsın olaylar ilerlemiş .
direktte risk yüksek baya fakat sağlam kız geldiğinde çok daha fazla sey yaşayabiliyorsun onunla

benim favorim dolaylı olanlar , mesela arkadaş ortamından , kurs ortamından , okul ortamından , herhangi bir etkinlikten biriyle tanıştığında zaten belli bi amaç için toplandıgınızdan , direktteki gibi kalkanları kaldırmıyorlar hemen
burda ise risk az fakat arkadaş olarak kalma ihtimaliniz de yüksek

zaten türkiye ortamında çok oluor bu rastgele kızın yanına gidip saçmalayan suriler,kürtler,çingeneler , kızlar doğal olarak pek yakın bakmıyorlar buna ya sapık muamelesi görüyorsun ya aşırı cesaretli deli muamelesi ya da normal karşılanıyorsun , fakat normal karşılandıgın kızların da en az 20 tane berkecanlardan oluşan erkek arkileri oluyor

Çok güzel bir yazı tebrikler süpersin 👏👏

Direkt açmak candır:). Zaten oyun belli aşamaları aynıdır. Açılış geçiş kapanış denilen 3 aşama vardır her oyuncu bunları uygular dediğin gibi mystery açılışı indirekt yaparken rsd max direkt yapıyor.

Direkt daha avantajlıdır seni özgüvenli gösterir. İnsanlar rutine kart oyununa şuna buna bulaşmaları biraz ezikçe önceden rutin anlatırdım kızlarla 1.5 saat sohbet ederdim ama numarasını vermezdi kart oyunlarıyla eğlendirir soyatrılık yapardım :) şuan 5 dakikada buluşma oluyor. Rutin, kart oyunu sihirbazlık toplarına girmeyin.(yüzüme vurmayın onla para kazanıyorum :) dövmeyin beni :) )

İlk başta bana köepk muammalesi yapan kızlar buluşmaya geliyor :) aynısı sanada olmuş. Her ne kadar iğrençsin ayakları çekselerde etkilemişsin gayet güzel. Kadınlar kötü söz söylüyorsa doğru yoldasın. İyi birisin şubu ayakları varsa iş friendzone gitmeye başlar.

Gayet başarılısın aslan parçası :)

Ek olarak detaylı oyun kendi oyununu yapmaları için yazmıştım.

Teşekkür ederim, sağol. Kadınlar cidden dediklerinin tamamen tersine hareket ediyorlar ben onu anladım. Birisi bana çok kibarsın dediğinde hakaret etme bana diye karşılık veriyorum artık hahah

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8