• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hipnoz Nedir

BarisD

Üye
Katılım
15 Haziran 2018
Mesajlar
276
Şehir
Kayseri
Hipnoz Nedir?
Trans durumuna ulaşmak için kullanılan her türlü teknikler bütünüdür.

Hipnoz Hakkında Yanlış Bilinenler:
  • Hipnoz bilinçli zihnin bypass edilmesidir ve uyku durumudur.
Hipnozda bilinçli zihin bypass olsaydı baygınlık geçirmemiz gerekirdi, böyle bir durum söz konusu değil hipnoz derin bir uyanıklık halidir. Eğer hipnoz bir tür uyku durumu olsaydı birileri bize gece uyurken sen delisin, salaksın derdi biz de öyle olurduk, iyi ki öyle değil :D
  • Hipnoz kontrolünüzü kaybettiğiniz bir ruh halidir.
Hipnozda tamamiyle bilinçli oluyoruz, bilinçli olmasak nasıl tedavi yöntemi olarak kullanılabilirdi hipnoz? Unutur giderdik her söyleneni değil mi, hipnoz da beyin dalgaları alfa ve teta frekansı aralığına alınır yani trans durumuna geçilir ve trans durumundayken kişi telkin alınabilir düzeye gelir.
  • Hipnozda söylenilenleri kişi mantık süzgecinden geçirmeden kabul eder.
Hipnozda kişi istemediği bir şeyi, mantığından geçirmediği bir şeyi ve istemediği bir şeyi yapmaz çünkü bilinçaltımız bizi korumaya ve hayatta kalmaya programlı olduğundan böyle bir durumla karşılaşılması mümkün değildir.
  • Hipnozda uyanamama gibi bir durum olabilir.
Hipnozda uyunmaz, trans durumuna geçilir. Uyunmadığından dolayı uyanamama gibi bir durum olamaz değil mi :D
  • Hipnozda olanları unutursun
Trans durumuna geçildiğinden derin bir odaklanma yaşanır, bir şeye odaklandığınızda onu nasıl unutabilirsiniz ki? (İpucu: unutmazsınız :D)
 
Üst