• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hızlı okumak lazım

Loseyyah

Üye
Katılım
18 Mayıs 2018
Mesajlar
298
Yaş
19
Şehir
Antalya
Çocukluğumuzdan beri belki de kasıtlı olarak yavaş okuma öğretiliyor. En fazla 170 200 kelime okuyabiliyoruz bize öğrettikleri ile. Bu hız ile bir kitabı bitirmek işkenceye dönüşebiliyor zaman zaman. Şimdi size okuma hızınızı arttıracak bir video paylaşıcam.Umarım hepiniz anlayarak hızı okur faydasını görürsünüz

 

tau2che

Üye
Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
338
Şehir
Ankara
Kitap okumak zevk işidir. Sen seksini kısa tutmak ister misin?
 

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
317
Şehir
Antalya
Kitap okumak zevk işidir. Sen seksini kısa tutmak ister misin?
Evet, kitap okumak zevk işidir ama edebi kitap okumak zevk işidir, onun haricindeki kitapların hepsi bilgi verme amacı güder, işte hızlı okuma da kişinin kitaptaki bilgiyi en kısa sürede alıp vakit kaybetmemesini amaçlar. Bir ayda on kitaptan bilgi alacağına yirmi kitaptan bilgi almanı sağlar.
 

tau2che

Üye
Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
338
Şehir
Ankara
Katılım
5 Eylül 2018
Mesajlar
191
Şehir
İzmir
Ben romanı yavaş okurum, onun haricinde hızlı okuma alışkanlığı önemli.

Ben üniversite sınavlarına hazırlanırken, 3 yıl boyunca her soruya en fazla 1 dakika ayırarak soru çözerdim. Bu alışkanlığı kazanınca, sınavda testleri bitirdiğinizde bile bol bol zamanınız kalıyor.
Beyninize onu alıştırın gençler.

Her soruya -çözseniz de çözemeseniz de- 1 dakikadan fazla ayırmayın. Üniversite sınavında bu kazandığınız alışkanlıkla panik yapmadan sınavı bitirir, çözemediğiniz sorulara da dönüp onları da çözersiniz.

Kelime kelime okumayın,cümleyi bir bütün görmeye çalışın. 3-4 kelimelik cümlelerle başlayın, zamanla gelişirsiniz. 1 Günde olmaz, kendinize zaman tanıyın
 
Üst